10 помилок при вирощуванні розсади

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Розсада повинна зростати міцною і красивою. Але чомусь у багатьох городників вона виходить блідою і сильно витягнутою. Це тому, що вони ігнорують правила вирощування розсади і допускають прикрі помилки. Ми розповімо, як зробити все правильно.

Виростити якісну розсаду в домашніх умовах нескладно. Зазвичай це роблять у тих регіонах, де кліматичні умови не дозволяють відразу висаджувати насіння у відкритий грунт. Найчастіше дачники-городники вирощують розсаду помідорів, перцю, огірків, капусти, гарбуза, кабачків. Рідше розсадний спосіб вирощування застосовується для зелені і трав: селери, базиліка, бамії, цибулі-порею, амаранту, качанового і черешкового салату-латуку і ін. На жаль, яку б рослину дачники не намагалися виростити, типові помилки вони роблять однакові.

Помилка 1. Неякісне насіння

Бажання заощадити зрозуміло. Тим більше, частенько буває так, що розсада з дорогого насіння далеко не завжди виходить краще і здоровіше розсади, одержаної з дешевого насіння. Однак пам’ятайте, що хороша розсада навряд чи виросте з неякісного насіння. Тому економте розумно, купуючи насіння тільки у перевірених продавців і відомих фірм-виробників.

Намагайтеся вибирати насіння сортів, районованих для вашої місцевості

Помилка 2. Невідповідний грунт для посадки

Погана чи неякісна грунтосуміш сповільнить розвиток розсади і навіть може призвести її до загибелі. Звичайно, можна схалтурити і просто набрати землі з городу. Але тоді хорошого результату у вирощуванні розсади не чекайте – вийде щось средненькая. А ось якщо ви хочете отримати міцну розсаду, то доведеться потрудитися, склавши живильний грунт самостійно з рівних частин дернової землі, торфу, перегною і піску.

Компоненти ґрунту треба обов’язково проморозити – холод знищить шкідників і збудників хвороб. Для цього грунт кілька разів потрібно проморозити на вулиці і розтанути в кімнаті.

Помилка 3. Невідповідна тара для розсади

Використовуючи для вирощування розсади занадто тісні стаканчики, або погано дренуємі контейнери, можна не тільки загальмувати зростання розсади, але і привести до її загибелі. Більше того, в такій тарі насіння може випріти і взагалі не зійти. Тому краще трохи витратитися і купити спеціальну тару для вирощування розсади. Тим більше що зараз вибір величезний. Це і паперові стільники, і торф’яні стаканчики і таблетки, і паперові стаканчики, і розбірні пластикові горщики і т. д.

Торф’яні стаканчики міцні і легкі, а розсаду, вирощену в них можна висаджувати прямо в горщику

Помилка 4. Не було передпосівної підготовки насіння

Дуже важливо перед посівом насіння на розсаду підготувати їх. Ігнорувати цей процес не можна, так як посів непідготовленого насіння може призвести до загибелі сіянців. Вдвічі необхідно проводити передпосівну підготовку для насіння, вирощених на своїх ділянках, так як на них, швидше за все, є мікроскопічні збудники хвороб.

Для цього насіння хоча б треба протравити Фундазолом або марганцівкою.

Помилка 5. Спроба “поліпшити” оброблені виробником насіння

Насіння іноземного виробництва зазвичай вже готові до посіву без попередніх обробок. Зануривши їх у приготованих самостійно сумішах, ви змиєте захисну оболонку, яку виробники нанесли на насіння. Такі оболонки не тільки захищають насіння від хвороб, але і містять речовини, що прискорюють проростання. Якщо ви спробуєте “удосконалити” таке насіння, додатково його протравливаючи, то, швидше за все, воно втратить схожість.

Помилка 6. Не витримали строки вирощування розсади

Дуже багато новачків в городній справі вважають, що зовсім не важливо витримувати терміни посадки насіння на розсаду. “Яка різниця, – думають вони. – На три тижні пізніше або на три тижні раніше”. В результаті занадто рано посаджені насіння витягуються, бліднуть і довго хворіють, а надто пізно посаджені обов’язково потраплять під спалахи хвороб.

Помилка 7. Занадто глибока посадка насіння

Насіння – це теж живий організм, забезпечений силою проростання до якогось певного рівня. Якщо ви занадто глибоко “поховаєте” насіння, то у нього може просто не вистачити сил, щоб прорости до світла. А ті, що все-таки доберуться до поверхні, будуть слабкими і болючими (адже всі свої сили вони пустили на проростання).

Майте на увазі, що световсхоже насіння (наприклад, петунії і лобелії) взагалі не можна заглиблювати, висіваючи тільки на поверхню ґрунту і не засипаючи їх землею. Про те, на яку глибину сіяти певні культури, ви прочитаєте на упаковці з насінням.

Помилка 8. Занадто щільна посадка насіння

Якщо ви посієте насіння занадто близько один від одного, то розсада обов’язково стане витягуватися, борючись за світло один з одним. До того ж загущені посіви погано провітрюються, а це означає, що їм загрожує спалах хвороб. Найнебезпечніша з них – чорна ніжка.

Для кожної культури і ємності існують свої норми посадки

Кожна культура і сорт вимагають свої схеми посадки (кількість рослин на 1 кв. м.). Тому перед посівом насіння на розсаду обов’язково вивчіть ці вимоги.

Помилка 9. Полив грунту посіву

Це дуже груба помилка, так як поливна вода тягне за собою насіння вглиб. Тому поливати грунт потрібно до посіву насіння.

Помилка 10. Порушення агротехніки вирощування

Дуже серйозну помилку допускають городники, порушуючи температурний режим, режим поливу, освітлення та інших показників. Вони можуть призвести до отримання неякісних рослин, які погано перенесуть пересаджування у відкритий грунт. Тому розсаду треба регулярно провітрювати, досвічувати і зрідка виносити на вулицю в теплі дні для загартування.

Вирощування розсади – “наука”, яка вимагає не стільки сверхзнаний або навичок, скільки обережності і старанності. Освоїти її нескладно, а закладені в процесі вирощування основи з часом перетворяться у відмінний урожай.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *