14 фактів про гарбуз, про які ви не знали

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Факт 2. Першими хто окультурив і став використовувати гарбуз у їжу стали корінні мешканці Америки, задовго до появи там Колумба. В 14 столітті гарбуз потрапив у Європу. Потім потрапив до України, де став одним із самих популярних продуктів. З нього готували буквально все: і перше, і друге й десерти, солили, варили варення, сушили, і навіть робили алкоголь.

Факт 3. Дивно, але по вмісту в гарбузові бета-каротину, віна перевершує моркву.

Факт 4. У теперішній час відомі більше 800 сортів гарбуза, але тільки 200 можна вживати в їжу. Гарбуз буває однолітнім й багаторічним. Однолітніх видів відомо більше 100. Вони відрізняються за кольором, формою, можуть бути чисто декоративною рослиною.

Факт 5. Гарбуз має величезну кількість корисних вітамінів і мікроелементів, при цьому він є дієтичним продуктом, і підходить людям із захворюваннями шлунку й кишечнику.

Факт 6. Цікаво, що олія з гарбуза за смаком нагадує оливкову. Гарбузова олія багата нікотиновою кислотою, яка корисна при цукровому діабеті й для серцево-судинної системи, вітаміном Е – поліпшуючим плинність крові й володіє ефектом, що омолоджує. Гарбузова олія – це джерело цинку й селену. Цинк у чоловіків стимулює вироблення гормонів передміхурової залози. Так само підвищує імунітет, нормалізує роботу гіпофізу. Селен попереджає виникнення й ріст пухлин, сповільнює старіння й відновлює репродуктивну функцію. Олія застосовується для рятування від кишкових паразитів. Причому антипаразитарна дія настільки м’яка, що його застосовують для зовсім малих дітей та людей літнього віку, вагітних жінок і ослаблених людей.

Факт 7. Бельгієць Вілейман виростив справжнього гіганта-гарбуз вагою більше тонни. Він побив попередній рекорд швейцарця на 136 кг. І це притому, що гарбуз, як і кавун – ягода.

Факт 8. З гарбузом пов’язана безліч магічних ритуалів. Він захищає від злих духів, створює потужний захист від чаклунства. Наприклад, можна позбутися всіх хвороб, якщо взяти насіннячко й проносити весь день і всю ніч на тілі, щоб воно максимально вбрало піт хворого. Робити потрібно на зростаючому місяці. Потім хворий повинен посадити насіннячко й турботливо за ним доглядати. Готовий плід потрібно зрізати самому хворому. З’їсти гарбуз повинен тільки хворий і весь з насінням. Після цього почнеться його зцілення.

Факт 9. Гарбуз – чарівна рослина. Він може виконати бажання. Маленькі гарбузики використовуються як брязкальця для обряду вигнання злих духів. Існує й ритуал для залучення грошей, тому що гарбуз у магії асоціюється із сонцем, а насіння із золотими монетами.

Факт 10. Гарбуз койота або смердючий гарбуз – багаторічна рослина. Він їстівний тільки у вареному виді й поки плід ще не дозрів. Потім гарбуз стає отруйним. Зі шкірки гарбуза койота виготовляють музичні інструменти, тому що вона дуже міцна, а з коріння одержують крохмаль.

Факт 11. Кабачки й цукіні теж різновиди гарбуза. Найбільший кабачок був вирощений вагою 61,2 кілограма.

Факт 12. Парагвайський чай з гарбуза відомий багатьом як «мате».

Факт 13. Мексиканський суп із квіток гарбуза справжній делікатес, рецепт якого ретельно бережуть і передають із покоління в покоління.

Факт 14. За допомогою гарбуза можна позбутися такого шкідливого бур’яну як пирій. Посіяти гарбуз там, де росте пирій і незабаром бур’ян зникне, гарбуз його витисне, позбавить сонця завдяки своїм великим листам.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *