2 урожаю на вузьких грядках – як домогтися?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 3, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

2 урожаю на вузьких грядках – як домогтися?

В умовах середньої смуги можна зібрати 2 урожаю овочевих культур за один сезон. Як це зробити? Дізнайтесь із статті.

Поки у відкритому грунті дозрівають перші культури, другі тільки підростають в розсадних ящиках. Вони набагато комфортніше почувають себе в пухких, легких, майже ідеальних грунтосумішах і не займають зайвої площі.

Наприклад, кількість розсади кольорової капусти, яка потрібна для 9-метрової гряди, протягом 7 тижнів чудово поміщається на столі. Тим не менш, деякі культури доцільно висівати насінням. Перш за все, це ты, що швидко проростають і скоростиглі (кресс-салат, редис). А також моркву і петрушку, які в разі пересадки не утворюють довгі й рівні коренеплоди.

Ну і звичайно-ж неможливо буде отримати добрий урожай без хорошого садового інструменту, інвентарю, добрив та інших незамінних корисних дрібниць. Все це ви зможете знайти на сайті Флоріум. Тут можна знайти і сам посадковий матеріал відмінної якості і за цілком прийнятною ціною.

Посів насіння

Висівають їх у два ряди: вздовж одного і другого бортиків. Середина гряди залишається вільною. Загортають насіння на глибину, що перевищує товщину насіння в 2,5 рази (не довжину!). Тільки для самого великого насіння (горох, квасоля) глибина посіву дорівнює чотирикратної їх товщині.

Поки не з’явилися сходи, поверхню ґрунту постійно підтримують вологою. Особливо чутливі до пересихання дрібні насіння, розташовані близько до поверхні ґрунту. Прискорити їх проростання і зберегти вологу в грунті можна за допомогою поліетиленової плівки.

Висадка розсади

Розсаду на вузькі гряди висаджують, як і насіння, уздовж бортів (виходить два ряди). В залежності від величини рослин, їх розташовують навпроти один одного або в шаховому порядку. Тільки найбільші культури розташовують в один ряд, але не по центру гряди, а вздовж одного з бортів.

2 урожаю на вузьких грядках – як домогтися?

Вузькі грядки

Порядок роботи

  • Не робіть лунки заздалегідь і не поливайте гряду перед висадкою розсади, навіть якщо ґрунт сухий.
  • За 1-1,5 години до пересадки рясно полийте розсаду в горщиках або розсадних ящиках. Ґрунт повинен бути мокрим, а не просто вологим. Тоді земляний ком не буде розпадатися, і при пересадці рослини майже не постраждають.
  • Після того, як ви взяли кущик розсади з грудкою грунту в одну руку, завершіть пересадку трьома чіткими рухами: вільною рукою зробіть лунку (занурити руку в грунт, підніміть землю і утримуйте); опустіть кущик розсади в лунку; відпустіть руку, утримуючу вийняту землю, і легким рухом розподіліть грунт навколо стебла рослини. Не уминайте сильно грунт – так недовго обірвати коріння.
  • Більшість овочів треба садити так, щоб у лунку помістився не тільки кореневий ком, але і нижня частина стебла до справжніх листків. Головне, не засипати землею точку росту.
  • Після посадки по центру гряди рівномірно розсипте вузькою смугою аміачну селітру або сечовину. Це допоможе рослинам швидко подолати зупинку росту, викликану пересадкою.
  • Рясно полийте гряду. Перевірте, чи добре промок грунт. На кілька днів грядку можна вкрити лутрасілом (спанбондом).
  • У найближчі 2-3 дні уважно стежте за висадженими саджанцями. Якщо погода вітряна і спекотна, то може знадобитися не один, а 2-3 полива в день.

 

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *