5 кроків до небувалого врожаю полуниці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...


Як правильно вирощувати полуницю, щоб зібрати багатий урожай красивих, соковитих і солодких ягід? Всі відповіді – в нашій статті.

Полуниця (або садова суниця) на вашій ділянці буде рости на заздрість сусідам, якщо ви виконаєте кілька нескладних умов:

  • будете вчасно підгодовувати і поливати рослини,
  • не забудете замульчувати посадки,
  • постійно будете видаляти зайві вуса,
  • подбаєте про профілактику хвороб і шкідників.

1. Своєчасне підживлення

Поживні речовини особливо необхідні полуниці навесні під час відростання листя. В якості добрива для молодих кущів підійде розчин коров’яку. Щоб його приготувати, необхідно розвести 2 ст. коров’яку в 10 л води і додати 1 ст. л. сульфату натрію. Під кожен кущ садової суниці потрібно внести по 1 л розчину.

Таку підгодівлю проводять перед самим цвітінням. На цей раз використовують комплексні добрива з додаванням магнію (їх застосовують згідно інструкції).

Дворічні кущики садової суниці можна підгодовувати таким же способом, тільки перед підгодівлею грунт навколо рослин рекомендується розпушити і внести в неї трохи деревної золи (близько 2 чашок на 1 кв. м).

Необхідні добрива полуниці і під час цвітіння. В цей раз можна провести позакореневе підживлення: обприскати грядки 0,02%-ним розчином сірчанокислого цинку.

Час весняної підгодівлі залежить від кліматичних умов: у північних регіонах не варто проводити її раніше травня, в південних можна починати ранньою весною при встановленні теплої погоди. Підгодівля квітучої полуниці повинна здійснюватися тільки один раз.

І ще одна важлива підживлення – після збирання врожаю (зазвичай це кінець липня – середина серпня). У цей період вносять фосфорно-калійні добрива з розрахунку 20-30 г суперфосфату і 10-15 г сульфату калію на 1 кв. м або спеціальне осіннє добриво (по інструкції).

2. Правильний полив

Здається, що може бути складного в поливі полуниці? І все ж, щоб виростити велику і якісну ягоду, важливо правильно поливати посадки.

Правильний полив

Полив після посадки. Перший рік, коли полуниця ще не цвіте, можна поливати її дощуванням. Листочки (на відміну від квіток) дуже люблять такий полив, поєднаний з купанням. Кількість води і частота поливів залежить від погодних умов і грунту. У середньому, поливати рослини можна 1 раз в тиждень, а в жаркий період – 1 раз на 3 дні. Бажано, щоб навколо кожного кущика були зроблені горбки висотою близько 20 см. Перший місяць після посадки при поливі такі лунки можна повністю заповнювати водою.

Полив полуниці під час дозрівання плодів. Коли полуниця почне цвісти, її слід поливати тільки під корінь. У теплу погоду без дощів кущики досить зволожувати 1 раз в 10 днів з розрахунку близько 30 л води на 1 кв. м ґрунту. Для полуниці це не надто багато.

Полив полуниці в спеку. У жаркий час року і відсутність дощів поливати полуницю доведеться частіше, ніж раз в 10 днів. Якщо грунт на грядці починає тріскатися, значить, грунт сильно пересушена. Якщо влітку стоїть посушлива погода, поливати рослини слід 2-3 рази на тиждень. Для посилення ефекту від поливу рекомендується замульчувати посадки ялиновим опадом.

Полив полуниці під агроволокном. Вирощування полуниці на агроволокні має ряд переваг. Зокрема, чорний укривний матеріал захищає землю від пересихання та сильних опадів. Поливати таку полуницю можна не занадто часто: близько 3 разів на місяць зі шланга. Волога буде добре утримуватися агроволокном.

3. Мульчування грядок

Мульчування полуниці дозволяє вирішити ряд завдань:

  • сповільнить швидкість випаровування води з грунту;
  • дозволить скоротити кількість поливів за сезон;
  • запобігає забрудненню ягід;
  • не дасть проростати бур’янам;
  • дозволить ґрунту швидше прогріватися;
  • захистить полуницю від хвороб.

Мульчування грядок

Мульчувати полуницю краще всього органічним матеріалом: тирсою, хвойним опадом, соломою (шаром не більше 5 см). Іноді для укриття грунту використовують також газети і картон (товщина шару дорівнює 1 аркушу картону або 5-10 листами газети). Ще один непоганий варіант – агроволокно чорного кольору. Його можна придбати в садівничому магазині.

4. Видалення вусів

Споживаючи поживні речовини з ґрунту, полуниця витрачає їх на зав’язування плодів, або на розмноження. Таким чином, видаляючи вуса, ви стимулюєте рослина до більш рясного плодоношення.

Навесні полуниця не дає занадто багато вусів, тому можна видаляти їх поступово, або дочекатися їх активного росту і видалити всі. Однак якщо вам потрібна розсада, то вусах потрібно дати можливість наростити міцні розетки.

Видалення вусів

5. Захист від хвороб і шкідників

Хвороби полуниці

Фузаріозне і фитофторозное в’янення. Щоб полуниця не захворіла цими хворобами, періодично потрібно міняти місце її вирощування. Кожні 4 роки посадки необхідно переміщати, щоб патогенні грибки не накопичувалися в ґрунті. Пересаджувати слід тільки здорові екземпляри, хворі слід видаляти і спалювати.

Сіра гниль. Від сірої гнилі садову суницю добре захищає мульчування соломою або хвойними голками.

Борошниста роса. Профілактикою цього захворювання буде рання обробка кущиків розчином мідного купоросу з додаванням мила (30 г на 15 л рідини). Проводити її потрібно до цвітіння.

Бура і біла плямистість. Щоб запобігти поразки полуниці грибковими захворюваннями, грядки потрібно утримувати в чистоті і видаляти сухе листя. Молоді листочки можна обприскувати Фальконом або Метаксилом (застосовувати по інструкції).

Шкідники полуниці

Нематода. Найкращим засобом боротьби з цим шкідником буде профілактика. Уважно оглядайте розсаду перед посадкою. Ніколи не висаджуйте нові кущики на те місце, де росла уражена нематодою полуниця. Відразу ж знищуйте всі пошкоджені рослини.

Павутинний кліщ. Щоб захистити рослини від павутинного кліща, до цвітіння їх потрібно обприскати розчином Карбофосу і на 3 години накрити посадки плівкою.

Суничний кліщ. Не допустити появи цього шкідника на полуниці допоможе весняна обробка рослин колоїдної сіркою або Карбофосом. За пару тижнів до цвітіння рослини можна обробити препаратом Неорон (по інструкції).

Попелиця. Позбутися від цього шкідника можна за допомогою народних засобів, зокрема, часникового настою. Для його приготування очистіть зубчики часнику (пару головок) і залийте холодною водою. Засіб потрібно настоювати тиждень, а потім обприскати їм пошкоджені кущики.

Пильщик і довгоносик. Ці шкідники зимують в землі, тому боротьба з ними полягає в розпушуванні грунту та обробці її 2%-ним розчином хлорофосу.

Якщо подумати, догляд за полуницею не включає яких-небудь складних процедур. Досить просто приділяти цій культурі трохи уваги – і тоді багатий урожай великих ягід не змусить себе чекати.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *