8 найкращих сортів суниці альпійської

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

8 найкращих сортів суниці альпійської

Ремонтантні сорти суниці приваблюють садівників цілим рядом переваг. Насправді їх “прабатьком” є звичайна лісова суниця, яка відома своїми особливостями: активним плодоношенням, невибагливістю і стійкістю до хвороб.

Щоб відчути свіжий подих Альп, необов’язково вирушати в гори. Досить виростити на своїй ділянці “альпійські” ягоди. В останні десятиліття, завдяки досягненням селекціонерів, були виведені сорти суниці з акуратними кущиками і невеликими ягідками, які отримали збірну назву “альпійська суниця“. Її головні особливості:

  • компактні розміри;
  • тривалий період плодоношення;
  • сильний і терпкий аромат;
  • можливість розмноження насінням.

Які ж сорти альпійської суниці визнані кращими для середньої смуги?

Олександрія

Кущики цього ремонтантних сортів виростають дуже акуратними, на них практично не утворюються вуса. Рослини стійкі до посухи, морозів, шкідників і захворювань. Ягоди зазвичай середнього розміру, злегка подовжені, з сильним ароматом і чудовим смаком. Олександрія плодоносить протягом 3-4 років. Кущики можна вирощувати і в горщиках (у тому числі в кімнатних умовах) круглий рік.

сорт земляники александрия
Колір ягід Маса ягоди (гр) Дозрівання (період) Висота куща (см)
Яскраво-червоний 6-8 Кінець травня – середина жовтня 17-20

Альпійський гігант

Це найбільш ранній і “довгограючий” сорт – компактні кущики плодоносять весь сезон. Ягоди досить великі для ремонтантної суниці. До особливостей сорту відносяться: стабільний і високий урожай ягід вже в перший рік посіву, морозостійкість, стійкість до основних захворювань і несприятливих умов навколишнього середовища. Цю суницю можна вирощувати в будинку або офісі як декоративну рослину в горщику.

сорт земляники альпийский гигант
Колір ягід Маса ягоди (гр) Дозрівання (період) Висота куща (см)
Червоний 15-20 Кінець травня – кінець жовтня 20-25

Білий лотос

Це подарунок японських селекціонерів. Цю суницю можна вирощувати і в квартирі, і на ділянці. У кімнатних умовах ягоди з’являються на повітряних вусах і тягнуться вгору по шпалері, а на ділянці утворюють суцільний білий килим з квітучих розеток, які швидко починають плодоносити. Сорт стійкий до борошнистої роси, сірої гнилі, плямистості і безсилий лише перед атаками полчищ мурашок. Варення з ягід цього сорту нагадує липовий мед.

сорт земляники белый лотос
Колір ягід Маса ягоди (гр) Дозрівання (період) Висота куща (см)
Білий з жовтими насінням 8-10 Кінець травня – листопад 15-20

Пори року

Багаторічні, дуже красиві декоративні рослини цього сорту активно плодоносять протягом усього сезону. Нерідко їх використовують в ампельних композиціях і для прикраси ділянки. Ягоди яскраві, дуже ароматні і смачні. Вони придатні для вживання в свіжому вигляді, а також для приготування джемів, компотів і варення. За змістом корисних речовин і зовнішнім виглядом ця суниця дуже схожа на лісову.

сорт земляники времена года
Колір ягід Маса ягоди (гр) Дозрівання (період) Висота куща (см)
Насичено-червоний 4-7 Кінець травня – кінець жовтня 15-17

Золотинка

Незвичайне забарвлення – не єдине, що відрізняє цей сорт від інших. Яскравий і насичений смак ягід значно перевершує ніж у червоноплідних ягід. Ягідки середнього розміру, яйцевидної форми, кущі не утворюють вусів. Перші сходи з’являються вже через 2-3 тижні після посіву насіння.

сорт земляники золотинка
Колір ягід Маса ягоди (гр) Дозрівання (період) Висота куща (см)
Кремово-жовтий 8-11 Початок червня – кінець жовтня 15-20

Лісова казка

Окультурена дика суниця. Відрізняється високою врожайністю і схожістю кущиків і ягід з лісовими “побратимами“. Ягоди дозрівають великі, з нудотно-солодким ароматом, щільною м’якоттю і неперевершеним цукровий присмаком. Рослина виглядає дуже компактно і декоративно, рясно цвіте і плодоносить. Стійкість до типових захворювань суниці хороша, так само як і морозостійкість.

сорт земляники лесная сказка
Колір ягід Маса ягоди (гр) Дозрівання (період) Висота куща (см)
Яскраво-червоний 4-6 Кінець травня – початок жовтня 15-17

Сорт Руяна

Неможливо байдуже пройти повз цих акуратних компактних кущиків, посипаних великими запашними ягодами з рожевою соковитою м’якоттю. Для формування міцного куща в перший сезон потрібно видаляти квітки, що утворюються . Зиму (навіть затяжну) рослина переносить порівняно легко і при цьому чудово себе почуває навіть в тіні садових дерев і пристовбурних кругах.

сорт земляники руяна
Колір ягід Маса ягоди (гр) Дозрівання (період) Висота куща (см)
Яскраво-червоний 5-7 Середина червня – кінець вересня 15-17

Вересневий сюрприз

Сорт є похідним від відомого сорту Барон Солемахер. Ця суниця відрізняється високими врожаями: ягоди дозрівають на кущах практично весь сезон. Вони великі, правильної форми, ароматні, з десертним смаком. Практично єдине, що потрібно для кущиків – це своєчасний полив. Рослини однаково добре переносять і приморозки, і засуху.

земляника сентябрьский сюрприз
Колір ягід Маса ягоди (гр) Дозрівання (період) Висота куща (см)
Червоний 12-16 Початок червня – кінець вересня 17-23

Ремонтантна (альпійська) суниця обов’язково стане вашою улюбленицею, адже що може бути приємніше свіжих ягід, якими будуть балувати вас суничні кущі до перших заморозків. А враховуючи, що доглядати за цими рослинами порівняно просто, ви не пошкодуєте про те, що висадили їх своїй ділянці.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *