8 неймовірно смачних сортів середньої полуниці (описи і фото)

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

полуниця

Ми підібрали 8 найбільш популярних сортів середньої полуниці (суниці садової) для вирощування в саду. Обов’язково посадіть один з них – не прогадаєте.

Полуниця середніх сортів плодоносить у самий розпал сезону (червень) і вирізняється найбільш вираженою солодкістю ягід. Вся справа в тому, що вона отримує достатньо сонячних променів і тепла для повноцінного розвитку. Сортів полуниці середнього терміну дозрівання існує найбільше. Перерахувати всіх їх в одній статті просто нереально. Тому ми відібрали найбільш популярні з них: Анастасія, Дарселект, Обраниця, Кімберлі, Мармелада, Маршал, Симфонія, Ельсанта. Давайте з’ясуємо, чим же вони такі гарні.

Як збільшити врожай полуниці в два рази – секрети садівників. Бажаєте зібрати багатий урожай – читайте про те, як це робиться правильно.

Анастасія

Сорт середньопізнього терміну дозрівання. Кущ потужний, ягоди, не дуже великі, але їх досить багато. Плоди червоні, блискучі, трохи “горбисті”, за формою нагадують правильний конус. Вони кисло-солодкі, універсального призначення. Даний сорт хороший тим, що кущики полуниці практично не хворіють і не піддаються нападу шкідників.

полуниця Анастасія

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Середина-кінець червня

7-10

Червона, середньої щільності, ароматна

0,8-1

Сорт відносно стійкий до вимерзання

Дарселект

Полуниця цього сорту відрізняється великими ягодами конічної форми і яскраво вираженим суничним ароматом. М’якоть плодів солодка, з ледь відчутною кислинкою. Між цвітінням і дозріванням ягід суниці садової сорту Дарселект проходить близько місяця. Кущики добре переносять жаркий період, але для гарного росту і плодоношення їм потрібен регулярний і рясний полив.

полуниця Дарселект

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Середина травня – середина червня

20-30

Світло-червона, без водянистості

0,6-0,8

Обраниця

Високоврожайний сорт середнього терміну дозрівання. Кущі потужні, перші ягоди дуже великі, наступні поступаються їм в розмірах. Ягоди конічної форми, трохи подовжені, з боків приплюснуті. За смаком вони дуже насичені і ароматні. Суницю садову сорти Обраниця легко транспортувати, вона добре переносить довгу дорогу.

полуниця Обраниця

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Початок-кінець червня

15-30

Щільна, соковита, солодка з кислинкою

0,8-1

Ягоди починають червоніти з кінчика

Кімберлі

Якщо ви початківець садівник, зверніть увагу на цей сорт. Хоча фахівці також виділяють полуницю Кімберлі серед інших сортів. А все тому, що в її великих ягодах міститься велика кількість природних цукрів, які надають їм карамельний смак. Полуниця відмінно переносить транспортування і стійка до хвороб. Шкірка плодів з маслянистим блиском.

полуниця Кімберлі

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Середина травня – середина червня

40-50

Червона і пружна

1-2

Рослини вологолюбні і вимагають частого поливу

Мармелада

Назва цього сорту говорить про високих смакових якостях і солодощі полуниці Мармелада. Новий Сорт, але вважається досить перспективним. Ягоди великі, конічної форми, гарні на вигляд і дуже смачні. Вони добре тримають форму і не розм’якшуються при транспортуванні. Сорт стійкий до борошнистої роси і хвороб коренів, але слабо протистоїть білій та бурій плямистостям та сірої гнилі.

полуниця Мармелада

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Середина червня

20-30

Ніжна, ароматна, соковита

0,7-0,9

В холодне і сире літо ягоди стають водянистими

Маршал

Суниця садова даного сорту порадує садівників великими (до 90 г), солодкими і дуже ароматними ягодами. Плоди підходять як для вживання в свіжому вигляді, так і для приготування домашніх заготовок. До речі, висока врожайність – ще одна перевага полуниці Маршал. Рослина чудово підходить для вирощування в холодних регіонах. Сорт досить стійкий до захворювань і нападу шкідників.

полуниця Маршал

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Початок червня

40-70

Соковита, світло-червона, без внутрішніх порожнин

0,9-1,2

Висока посухостійкість

Симфонія

Сорт сподобається тим, хто буває на дачі рідко, оскільки період дозрівання плодів суниці Симфонія розтягнутий. Ягоди великі, конічні, яскраво-червоного кольору. Вони дуже смачні, солодкі, підходять для вживання в сирому вигляді, а також для приготування десертів. Ця полуниця може довго зберігатися і благополучно переносить транспортування. Сорт характеризується високою морозостійкістю, а також імунітетом до сірої гнилі і вертицильозного в’янення.

полуниця Симфонія

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Початок червня

30-40

Яскраво-червона, соковита, ароматна

0,7-0,8

Росте на одному місці до 5 років, не втрачаючи врожайності

Ельсанта

Відмінна риса цього сорту – яскраво виражений блиск ягід. В першу чергу суниця садова Ельсанта привертає увагу своїм акуратним товарним виглядом. Плоди правильної форми, середні за розміром, без шийки. На червоному тлі чітко видно глибоко посаджені жовті насіння. Не підводить і врожайність полуниці: при хорошому догляді з одного куща можна зібрати до 1,5 кг ягід. Сорт стійкий до плямистостей та сірої гнилі, але боїться морозу.

полуниця Ельсанта

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Початок-кінець червня

13-20

Соковита, щільна, ароматна, солодка з кислинкою

1-1,5

Полуниця нестійка до кореневої гнилі

Обов’язково посадіть у себе в саду полуницю одного з перерахованих сортів або будь-якого іншого сорту середнього терміну дозрівання – і збирайте самий смачний урожай цієї чудової ягоди.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *