Агротехніка вирощування гібридних кабачків

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Агротехніка вирощування гібридних кабачківКабачок являє собою звичайний кущовий різновид гарбуза, тільки без яскраво виражених елементів, відрізняється скоростиглістю і багатоплідністю. Правильна агротехніка вирощування кабачків починається з підготовки найкращих умов для рослин. Для посадки культури необхідне сонячне, захищене від вітрів місце, оскільки продуктивне зав’язування плодів відбувається при температурі не менше +22ºC.

Сходи і дорослі рослини не виносять заморозків, навіть незначні температурні пониження можуть погубити очікуваний урожай. Добрими попередниками, перед посадкою кабачків є бобові і хрестоцвіті.

Що очікує землевласник від кущів кабачка? Якісного і продуктивного врожаю. Адже плоди смачні, універсальні у харчовому споживанні, придатні до зберігання і звичайно – слабо схильні до ураження грибковими хворобами і стійкі до погодних примх. Відповідно, таким чималим вимогам відповідають тільки кабачки гібриди F1, вирощування яких вже наполовину знижує трудові турботи городника, в порівнянні з обробкою звичайних сортів, що дійшли до наших днів ще з селекції аграріїв СРСР.

Очікувану урожайну якість повною мірою і навіть більше, нададуть гібриди кабачків:

  • Іскандер,
  • Арал,
  • Діамант,
  • Сциллі,
  • Альба,
  • Амджад,
  • Мері Голд,
  • Кора,
  • Немо,
  • Фора.

А також перспективний сорт цукіні від Enza Zaden – Лейла.

Вирощування гібридних кабачків

Восени для майбутнього вирощування кабачків готують ґрунт, як завжди: під перекопування вносять компост або просто – подрібнене сіно, сидератне зрізання, тирсу не хвойних порід, додають суперфосфат із золою і все перемішують. Якщо ґрунт кислий, то до золи додають доломітове борошно або порошкову крейду. Навесні перекопувати ділянку необов’язково, достатньо розрихлити граблями місце обробітку і провести рясний полив посадочних лунок комбінованим розчином гумінових добрив з азофоскою або аміачною селітрою, приблизно за тиждень до розміщення в них насіння.

У травні або на початку червня насіння гібридів кабачка висаджують в підготовлений доглянутий ґрунт не більше трьох штук на квадратний метр, поглиблюючи на 5 см, поливають і трохи ущільнюють посадкові лунки. Після чого їх мульчують торф’яною крихтою, сіном або деревною тріскою нейтральних порід. Насіння не замочують, оскільки гібриди завжди оброблені і покриті декількома шарами поживно-фунгіцидної оболонки. Змивати яку не можна, бо це перешкоджатиме початковому розвитку, нормальній вегетації і позбавить насіннєвий зародок харчування, та захист від грибкових інфекцій.

вирощування гібридних кабачків

Агротехніка вирощування кабачків розсадним способом

Посадка гібридів кабачка через розсаду застосовується рідше і в основному використовується в північних регіонах. Парникове або тепличне вирощування гарбузової культури – непродуктивне і малорентабельне, оскільки вимагає примусового запилення, жорсткого регулювання вологості та регулярного формування кущів.

Після посіву ґрунт періодично розпушують, сходи проріджують, підгодовують розчинами мінеральних і органічних сполук, видаляють бур’яни і здійснюють загальноприйняту профілактику від хвороб і шкідників. Якщо мульчування кущів не проводиться, то розпушування доцільно проводити після дощу або зрошення, щоб не нашаровувалася ґрунтова кірка. При розпушуванні в ґрунті зберігається волога і до коренів надходить необхідне повітря. За термін вегетації кабачка бажано провести три рясних підгодівлі: у період формування сіянців, в термін цвітіння і початку плодоношення.

Важливим моментом агротехніки вирощування кабачків є правильне формування рослини. При формуванні куща кабачки не прищипують як гарбуз, а на початку цвітіння видаляють кілька великих листків із середини куща. Так рослина добре освітлюється сонцем, провітрюється, запобігається поява гнилі і полегшується доступ комахам до розкритих квіток для кращого запилення.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *