Альтернатива мінеральних добрив і пестицидів

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Тему сьогоднішньої статті хотілося присвятити такому питанню – чим замінити мінеральні добрива, а також пестициди при обробці та догляді за своєю ділянкою і чи це можливо? У статті буде порушено питання щодо родючості грунту, покращення її якості і т. п. Багато з них детально розглянуті в окремих статтях на сайті.

Чим можна замінити мінеральні добрива

Як відомо грунт з кожним роком виснажується, оскільки рослини виносять з неї поживні речовини. Щоб забезпечити рослинам нормальний ріст і розвиток, необхідний гумус. Питання щодо потрібно вносити мінеральні добрива чи ні, не має однозначної відповіді. На цей рахунок кожен городник має свою думку. Деякі вважають, що не правильно повністю відмовлятися від мінеральних добрив, замінюючи їх органікою. Ну, раз ви вже читаєте цю статтю, значить для вас актуальне питання про заміну мінеральних добрив.

Чим можна замінити мінеральні добрива

Як вже було зазначено замінити мінеральні добрива повністю або частково можна за допомогою органіки. Насамперед, варто відзначити гній і компост. У цих добривах містяться практично все необхідне для того, щоб рослини нормально росли і розвивалися, а саме азот, кальцій, калій, фосфор, бор, магній і т. д. Крім цього за допомогою органіки можна нормалізувати кислотність грунту, поліпшити її біологічні властивості, не відразу, звичайно, а поступово.

До одним з найбільш цінних органічних добрив належать гній, але не свіжий, а напівперепрілий підстилковий. Те ж саме відноситься до перепревшему компосту. До хорошим добрив варто віднести і низинний розклався торф. Але при цьому потрібно знати і враховувати, що такий торф містить елементи, які мають важкодоступний вигляд для рослин. Щоб його можна було використовувати як добриво потрібно виконати компостування з гноєм або рослинними залишками. Важливим моментом при внесенні добрив є норма внесення. Так на 1 сотку необхідно близько 300-500 кг органіки. Більш високі показники доречні на легких і важких грунтах, до 1 тонни. Як правило, вносять добрива не рідше одного разу на три роки під перекопування або під оранку.

Пташиний послід також не варто оминати увагою. У його складі присутня велика кількість поживних елементів, при цьому вони мають доступну для рослин форму. Докладно про даному виді добрив можете дізнатися з наведеної статті.

Чим можна замінити мінеральні добрива

Мульчування грунту – про це варто також згадати. Мульча насправді дуже корисна. Завдяки ній підвищується кількість гумусу, поживних елементів, зберігається волога в ґрунті. Що важливо на поверхні грунту не утворюється кірка, що відбувається зазвичай після дощів і поливів і як результаті грунт доводиться рихлити. Також мульча запобігає перегріву ґрунту в літню спеку, ріст бур’янів зводиться до мінімуму. Плюс до всього ми отримуємо в ґрунті більшу кількість дощових черв’яків і корисної мікрофлори, що буде працювати над поліпшенням якості її якості. Щоб не вдаватися в подробиці про матеріали для мульчування почитайте детально про це у відповідній статті.

Чим можна замінити мінеральні добрива

Хотілося б також сказати кілька слів про підгодівлі, тому що тільки внесення органіки для отримання хорошого врожаю овочів буде все ж недостатньо. Що мається на увазі?. Для підгодівлі знову-таки можна використовувати пташиний послід або коров’як. У більшості випадків розводять їх у воді в співвідношенні 1:10, а то і більше. Навіть якщо ви не тримайте птахів або тварин, то вже деревна зола або бур’яни на ділянці у вас точно будуть. Із трави можна робити настої. Золу розводять у воді також 1:10, тобто 1 кг золи на 10 л води. У складі золи присутня велика кількість поживних елементів.

Якщо з питанням чим замінити мінеральні добрива начебто розібралися, то яким же чином можна захищати рослини від хвороб та шкідників без застосування хімії, запитаєте ви? Нижче я наведу перелік рослин, з допомогою яких можна позбавлятися від ряду шкідників:

  • з допомогою аптечної ромашки можна зробити настій для боротьби з кліщами і гусеницями. Використовується надземна частина рослини;
  • пижмо звичайна – для приготування відвару використовується повністю вся рослина. З його допомогою можна боротися з квіткоїдом, крыжовниковой огнівкою, плодожеркою;
  • нігтики або календула – з допомогою настою з насіння і квіток можна позбутися від нематоди, фузаріозу, кліщів і метеликів;
  • томат – використовується як надземна, так і коренева частина рослини. Підходить для боротьби з хрестоцвітної блошкой, попелиць, гусеницями, кліщами, капустяної совкой;
  • кульбаба звичайний або лікарська. Для настою використовують коріння і листя. Можна боротися з медяницей, попелиць і кліщів.

Для приготування настою 1 кг рослин потрібно залити 5-7 л води. Щоб складу краще тримався на листках, додають 40 г господарського мила. Все це потрібно прокип’ятити протягом півгодини або просто настояти протягом доби. При обприскуванні рослин листя потрібно гарненько зволожувати.

Ось такий нехитрий перелік рослин, які дозволять замінити хімічні препарати. До того ж з допомогою вищеописаного ви зможете замінити мінеральні добрива на своїй ділянці. Дану статтю я вирішив написати в ознайомлювальних цілях. Вона ні в якому разі не є керівництвом до дії. Кожен сам для себе вирішує, що і як йому застосовувати на своєму городі. Сподіваюся, я відповів на поставлене на початку запитання – чим замінити мінеральні добрива. Всім удачі!

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *