Боротьба зі слимаками на городі

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

До певного моменту часу я навіть не знав, що існує така проблема, як слимаки на городі і про те, що вони завдають шкоди майбутньому врожаю. А момент настав з придбанням свого будинку. Особливо даний шкідник, по-іншому його не назвати знищував у нас розсаду томатів, сходи огірків, полуниці, малину.

Я думаю, зі слимаками багато з вас стикалися і стикаються. Тому статтю вирішив присвятити тому, як позбутися від слимаків в городі.

Боротьба зі слимаками на городі

Якщо розглядати більш детально, чого завдають шкоду слимаки, то крім перерахованого вище можна додати як мінімум ще салат і капусту. Що є найбільш образливим, так це пошкодження молодих рослин. Говорити про те, що ми були злі при вигляді з’їдених огірків – нічого не сказати. Уявіть собі ситуацію – в один прекрасний день заходиш на город і бачиш таку картину: від огірків залишилися тільки одні ознаки. Ось так-то. Причому від слимаків дістається не тільки молодим рослинам, але і дорослим. Вони харчуються нижніми листами, пошкоджуючи їх, також можуть добиратися і до підземної частини рослин. Давайте вже ближче до суті.

Боротьба зі слимаками на садовій ділянці

Відразу варто відзначити, що слимаки є нічними шкідниками. У денний час вони можуть мешкати в грудках ґрунту, під травою, у капусті. Про їх присутність на вашій ділянці свідчать сліди у вигляді засохлою плівки. Що стосується боротьби, то її потрібно здійснювати постійно. Найкращим засобом є профілактичні заходи і починаються вони ще з весни. В першу чергу обробляється грунт, що дозволить зменшити кількість перезимували яєць слимаків. У літній час після поливів потрібно виконувати розпушування ґрунту, при цьому особливо приділяється увага таким місць, де можуть ховатися слимаки. На доріжці не повинно бути коренів, трави, грудок землі.

Якщо вести мову про грядках з капустою або суницями, то їх необхідно захистити зі всіх сторін канавками. На дно слід насипати або просто золу, або суміш з золи та тютюнової пилу. До речі саме з допомогою золи багато городників позбавляються від слимаків на своїх ділянках. З цього можна зробити висновок, що зола є дієвим способом боротьби з цим шкідником.

Кожні 2 тижні потрібно проводити запилення описаної вище сумішшю. Компоненти беруться в рівних пропорціях. У спекотну погоду посипаємо рослини золою. У продовження розмови про те, як позбавитися від слимаків на городі можна використовувати такий рецепт: кухонна сіль 1 ст. л., гірчиця 1 ст. л, деревна зола 0,5 л (попередньо потрібно просіяти), мелений перець 1 ст. л. Власне з усього цього готуємо суміш і розсипаємо навколо рослин. Після чого необхідно розпушити грунт на 3-5 див. Слимаки не люблять також сажу, вапно, соснові і ялинові голки, сухі тирса, пісок, ну і золу, про яку вже було сказано.

Якщо вищеописані варіанти вам з якоїсь причини не підійшли, то можна місце скупчення слимаків посипати подрібненим залізним купоросом, який перемішують з піском. Дана суміш призводить до загибелі шкідників. Про застосування залізного купоросу для обробки дерев можна почитати в цій статті. Можна створити самим місця, де будуть накопичуватися слимаки і потім вживати відповідні заходи по їх знищенню. Для цього, наприклад, можна на доріжках розкладати вологі дощечки, листя лопуха або навіть мокрі ганчірки. Все це створює в денний час хорошу тінь і укриття.

Тепер варто розповісти трохи про принадах. Для цих цілей можна використовувати коріння від баштанних, а також великі гілки кропу. Чорнобривці… Багато хто з нас вирощують ці невибагливі квіти на своїх ділянках, при цьому потрібно зауважити, що їх люблять слимаки. Раз вже розмова про принади, то нижче наводиться рецепт приманки на пиві: для цього нам знадобиться безпосередньо темне пиво, яке наливаємо в миску і поміщаємо туди свіже листя лопуха.

Щоб застати шкідника зненацька розкладаємо приманку як можна ближче до ночі (пам’ятаємо, що це нічні товариші). І вже на наступний ранок можна збирати слимаків, якими будуть укриті листя лопухів. Як вже стало ясно, слимаки люблять пиво. Тому пастку можна зробити і таким способом: просто обрізати пластикові пляшки, налити в них пиво і вкопати в землю. Даний спосіб боротьби є насправді дієвим. Крім слимаків на наші ділянки можуть зазіхати безліч інших шкідників, про боротьбу з якими ви можете дізнатися з інших статей сайту. Я сподіваюся, прочитавши цю статтю, ви тепер будете знати, як позбутися від слимаків в городі.

Ну і на додаток до статті пропоную подивитися відео

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *