Брудер для курчат гусей, курей, перепелів своїми руками: фото, відео, інструкції

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Перед тим, як зайнятися розведенням птиці, необхідно продумати, де ви будете утримувати курчат у перші дні їх життя. Будь то курчата курей несучок, бройлерів, гусей або перепелів. Без потрібного догляду, обігріву всі ваші курчата можуть померти протягом одного дня.

Що таке брудер?

Брудер – спеціально облаштована скринька або стелаж, в якому курчата знаходяться в перші дні свого життя. У цих ящиках вони відігріваються, набираються сил і перебувають до того моменту, поки вони не зможуть нормально жити у звичайних, як для дорослих птахів, умовах.

З чого зробити брудер?

Для того, що б брудер для курчат був досить міцний, щоб його вистачило не на один сезон, фахівці рекомендують робити його з брусків, дощок і фанери.

Каркас необхідно робити з брусів і дощок. Саме до каркаса ми будемо приєднувати (прибивати гвіздками або закручувати саморізами) фанеру.

Стінки брудера будуть з середньої/тонкої фанери.

Дно – товста фанера.

Ніжки – бруски.

Як зробити брудер своїми руками?

Крок 1: Матеріали.

Отже, приступимо до виготовлення брудера своїми руками. Нам знадобиться:

  • 2 листа фанери;
  • сітка;
  • петлі дверні (маленькі);
  • брус;
  • саморізи або гвоздики;
  • шайби;
  • скоби;
  • дошки.

Крок 2: Збираємо раму, кріпимо фанеру.

Зібрати раму досить просто. Із брусів формуємо спочатку квадратики (бічні частини), закручуємо саморізами ці «квадрати». Після цього, за допомогою більш довгих рейок (брусів), з’єднуємо ці «квадрати» між собою. Далі, до нижньої частини, за допомогою маленьких цвяшків, кріпимо фанеру (товсту), вирізаємо фанеру для бічних сторін (на половину, що б можна було бачити, що відбувається всередині), зверху встановлюємо перемичку з дошки, для того що б до неї кріпити петлі (що б двері можна було відкривати).

Збоку, за допомогою степлера (скобами) кріпимо сітку.

Ось так має виглядати дно брудера.

Крок 3: Ніжки.

Збоку, з чотирьох сторін кріпимо ніжки, для того що б курчата не перебували на підлозі, так як це може негативно на них вплинути (на підлозі завжди холодніше, особливо в сараї або підвалі).


В даному випадку, ніжки кріпилися за допомогою спеціальних гвинтів, але можна скористатися цвяхами або саморізами.

Крок 4: Дверцята.

Зверху накладаємо фанеру, олівцем креслимо, де потрібно обрізати (для петель).

Обрізаємо дверку, встановлюємо петлі, кріпимо їх до дверей. З краю дверки, розміщуємо спеціальні засувки з замком. Що б дверцята випадково не відкрилися, а також, що б всередину нічого не залізла.

Крок 5: Установка ламп.

Далі, встановлюємо лампи розжарювання або інфрачервоні лампи для обігріву. Це не складе особливих труднощів, так як встановити патрон збоку і відрегулювати потужність зможе навіть школяр.

Важливо! Перед тим, як у брудер поміщати курчат відрегулюйте потужність лампи. Всередину поставте термометр, і експериментуйте з різними лампочками (по потужності). Якщо температура висока для курчат – тоді поставте лампочку менш потужну і навпаки. В ідеалі – встановіть спеціальний регулятор для регулювання потужності лампи. Такі регулятори продаються в будь-якому будівельному магазині.

Відео-Урок: Брудер своїми руками

Температура в брудері

Для різних птахів оптимальна температура різна.

Для перепелів і курчат курей, в перші дні життя (після інкубатора) оптимальна температура – 35 градусів Цельсія, через кілька днів (3-5) – до 30 градусів Цельсія.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *