Будуємо сарай для курей

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Напевно, кожен, хто збирається завести птицю у своєму дворі, замислюється про будівництво сараю для курей своїми руками. Багато в сільській місцевості містять різних тварин, птахів. Мабуть, найбільшою популярність користуються саме кури.

Природно щоб ваша птиця набирала велику вагу, несла багато яєць, була здоровою, необхідно створити сприятливі умови і природно використовувати правильні і якісні корми для домашніх курей. У першу чергу потрібно подбати про їхнє житло, тобто про сараї. Власне про будівництво сараю для утримання курей і піде мова далі.

Щоб почати будівництво сараю не обов’язково мати величезний досвід в будівництві. Звести його зможе кожен бажаючий і, для цього достатньо буде дотримуватися основних правил. У сільській місцевості в основному такими будівлями і кожен займається самостійно. Перш за все, потрібно враховувати ваші кліматичні умови. Природно якщо ви проживаєте в теплому регіоні, сарай утеплювати не обов’язково. Відповідно якщо ваш регіон холодний, то без утеплення не обійтися. Звичайно, все залежить і від того, коли ви плануєте утримувати курей – круглий рік або ж з весни до осені. Для холодного регіону необхідний теплий сарай для курей.

Будуємо сарай для курей

Далі потрібно враховувати розміри сараю, які безпосередньо залежать від кількості птиці, будь-то качки або кури. При розрахунках розмірів курника існує таке правило: на чотирьох птахів повинно відводитися 1 м. кв. площі. Після варто задуматися і про матеріали для курника. Тут знов-таки треба пам’ятати, що курник повинен бути теплим, щоб температура всередині була придатна для життя птахів. Для курей нормальною температурою вважається +5-+27 °С. В тому випадку, якщо опалювати сарай в зимовий час ви не плануєте, то зводити його з бетону або цегли не варто – це холодні матеріали, що вимагають опалення.

Мимоволі виникає питання – з чого будувати сарай для утримання курей в домашніх умовах? Тут на допомогу, звичайно ж, приходить всім відомий саман або дерево. Це найбільш доступні та поширені матеріали. При будівництві з саману курник потрібно розташувати на невеликій височині. Це виключить скупчення як талої, так і дощової води на пташиному дворі. Крім цього стіни сараю не будуть підмиватися. Підлогу слід виконати глинобитною або у вигляді дерев’яного настилу. Про бетоні краще забути, тому що це і сиро і холодно. Одним з важливих моментів при будівництві сараю, як і будь-якого іншого будівлі, є фундамент, так от його краще все-таки зробити. Це дозволить захистити вашу живність від щурів та інших шкідників.

сарай для курей

Як би там не було, але всередині сарай повинен бути теплим, про що вже згадувалося. Про утеплення стелі також не варто забувати. Краще всього зробити його дерев’яним, а в якості утеплювача застосувати глину, змішану з тирсою. Зовсім не зайвим буде обробити сарай антисептиком. Таким чином, ви проведете певні санітарні роботи. Для цього можна використовувати гашене вапно. Наступним елементом будь-якого сараю є дах. У тому випадку, якщо дах двосхилий, то ви отримуєте додатковий простір – горище, де ви зможете зберігати все що завгодно. Якщо є бажання заощадити, то односхилий дах буде кращим варіантом. Матеріалом може послужити найпростіший руберойд.

Наступне, чого доведеться приділити увагу при будівництві сараю для курей — сідала, а також гнізда. Що стосується сідало, то їх слід робити на одному рівні, щоб кури не бруднилися послідом. Самі гнізда розташовувати на підлозі не слід, тому що є ймовірність того, що щури проберуться в сарай. Ту частину сараю, де птах буде знаходитися тривалий час при великих негативних температурах необхідно обладнати освітленням. Що стосується дверей і вікон, то їх також варто утеплити.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *