Чим годувати каченят після народження і до 1 місяця

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Чим годувати каченят

Маленькі каченята в 1-ий день після народження харчуються яйцями – або курячими, або качиними. При цьому яйця добре проварюються, очищаються і подрібнюються м’ясорубкою. Наступні кілька днів разом з яйцями годують кукурудзою, а також розтирають овіяну та ячмінну крупу.

На кожного каченяти включається в харчування по 5 г сиру. Через 10 днів після народження їх годують вже свіжою зеленню, яку попередньо подрібнюють. Крім цього додають у раціон коренеплоди і картоплю.

Ще поки їм не виповнилося 20 днів, з ячмінної і вівсяної крупи видаляються оболонки. Як тільки їм виповнилося 20 днів, їх годують відходами з кухні, саду та городу. У віці 20 днів каченята годуються в день по 3 рази, а з віку 1 місяць – 2 рази. Дріжджі в харчуванні каченят вважаються важливим елементом.

Особливості годівлі качок на м’ясо

Коли каченята виповнюється 45 днів, то тих каченят, які йдуть на м’ясо годують по одному раціону, а ремонтних по – іншому. Тобто проводиться поділ харчування. У цьому віці каченятам необхідно давати побільше зелених кормів і зменшити кількість білків. Цілісні зернятка спочатку даються разом з мішанками, потім поступово виводять з раціону, даючи тільки вечорами.

Годування качок на водоймі

Якщо каченята выгуливаются у воді, то їх слід годувати на добу 2 рази: вранці дають вологу мішанку, а вечорами дають цілісне зернятка або зерно відходи. Якщо в раціоні відсутні рибне і м’ясо-кісткове борошно, то вони замінюються м’ясом утильним, а також сиром.

Якщо каченята у віці 1 місяць містяться на водоймі, які багаті кормами, то не потрібно їх годувати кормами з вітамінами і білками. Каченят 2 рази в день потрібно годувати зерном. Вечорами зерна каченятам дається побільше, щоб вони досхочу наїлися.

У разі наявності у водоймі достатньої рослинності, основні витрати годування зменшуються. Завдяки застосуванню рослин у воді, а також їх заготівлі, виходить хороша економія.

Відомо, що каченята можуть дістати корм з глибини 0,5 м. Саме з цієї причини слід застосовувати не великі водойми, а також мілководдя. Якщо каченята вирощуються на воді, береги повинні бути пологими. За 7 днів до забою, їх вже припиняють вигулювати на водойму, і вони переводяться на відгодівлю.

Якщо каченята вирощуються на м’ясо, то їх годують рясно вологими розсипчастими борошняними мішанками. При цьому береться наступне співвідношення: 10 частин рідини на 3 частини сухих сумішей. При цьому в якості сумішей використовуються макухи, мінеральний корм, вітамінний корм, 2-3 виду зерна меленого і дробленого, висівки пшеничні.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *