Чим підживити полуницю під час плодоношення

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Чим підживити полуницю влітку – саме таким питанням найчастіше задаються початківці дачники. Для поліпшення плодоношення садову суницю потрібно “підтримувати“, підгодовуючи її різними розчинами. Саме про них ми сьогодні і поговоримо.

Умовно можна виділити кілька періодів підживлення полуниці під час плодоношення. Особливо важливо своєчасно вносити комплекс необхідних добрив для більшості сортів. Якщо під час плодоношення полуницю не підгодовувати, то ягоди починають дрібніти, втрачають смак і стають менш соковитими. Ми розповімо про найбільш популярні і дієві способи підгодівлі суниці садової.

Підживлення для полуниці під час формування ягід

В кінці травня – початку червня, коли формуються перші ягоди, рослина особливо має потребу в калії. Не завадять і інші корисні речовини, які можна внести за допомогою таких підживлень:

  • на самому початку формування плодів вносять деревну золу. Її вносять у міжряддя (1 жменя на 1 кущ) або готують розчин – 1 стакан речовини на 1 л гарячої води. Отриману суміш розбавляють 10 л води і вносять 1 л складу під кущ;
  • використовуйте монофосфат калію – 1 ст. л. препарату розведіть у 10 л води. Отриманого розчину достатньо для 5 дорослих кущів. Перед внесенням препарату рясно полийте посадки;
  • для полуниці в цей період підійде Кеміра Люкс або Універсал. Препарати змішують з аміачною селітрою і сульфатом калію (в пропорції 1:1). Під кожен кущ вносять 1 ч. л. отриманого складу.

Підгодовують чи полуницю під час плодоношення?

Підгодівлею полуниці під час плодоношення дачники часто нехтують, а між тим, саме в цей час, який зазвичай не перевищує два тижні, рослина теж потребує додаткових речовинах. Приклади таких розчинів:

  • універсальною підгодівлею вважається розчин коров’яку з водою (1:15). Він повинен настоятися протягом 2-3 днів в герметичній ємності (для часткового бродіння). Під одну рослину вносите 1 л отриманої суміші;
  • використовуйте курячий послід у співвідношенні з водою 1:30. Він також повинен настоятися протягом кількох днів в щільно закритій ємності. Отриманий склад вносять з розрахунку 1 л під кущ;
  • добре допомагає рослинам і настій кропиви. Підготуйте відро подрібненої кропиви ємністю 10 л і залийте його до країв теплою водою. Дайте складу настоятися протягом декількох днів і поливайте рослини з розрахунку 1-1,5 л під кущ.
підгодівля полуниці

Використовуйте препарат Плантафол, захищає від навали шкідників і призначений для листового підживлення

Підгодівля полуниці дріжджами

Неймовірні результати дає дріжджова підгодівля для полуниці. Виявляється, ця поживна суміш як не можна краще сприяє росту і плодоношенню суниці садової та інших рослин. Спробуйте і ви один з наступних складів:

  • найпростіший рецепт – сирі дріжджі (100 г) додайте у відро теплої води (10 л) і розмішайте, потім залиште на добу і вносите під кожну рослину 0,5 л живильної суміші;
  • 0,5 кг живих дріжджів розведіть в 3 л банці з теплою водою і дайте настоятися 3-4 години. Потім розбавте суміш у 25 л води і поливайте нею кущі під корінь;
  • 5 г сухих дріжджів розведіть в 0,5 л води і додайте 20 г цукру (1 ст. л.). Через 2-3 години розбавте суміш 25 л води і вносите під кожну рослину 1 л складу;
  • до 1 ст. л. сухих дріжджів, додайте 2 г аскорбінової кислоти, 50 г цукру, трохи землі, 5 л теплої води і дайте настоятися протягом доби. Перед внесенням підгодівлі її розбавляють 10 л води і вносять під один кущ літр готової суміші.

Чим підживити ремонтантну полуниці

Ремонтантна суниця відрізняється від звичайної в першу чергу тим, що може плодоносити 2 і більше разів на рік. Причому другий урожай (серпень-вересень) іноді навіть більш рясний, ніж попередній. Враховуючи, що часто це відбувається вже в перший рік після висадки, рослина гостро потребує додаткового “харчування“. Підгодовувати ремонтантну полуницю необхідно не рідше, ніж 3 рази на рік.

Перша підгодівля проводиться для стимулювання бурхливого росту листя. У цей час добре використовувати розчин з гною і сульфат амонію. 2 склянки коров’ячого гною змішайте з 1 ст. л. сульфату і розбавте 10 л води. Під кущ вносите 1 л складу.

Другий раз ремонтантну полуницю підгодовують ще до того, як вона починає цвісти. Для цього візьміть 1 склянку коров’яку і розбавте його 5 л води. Під кожен кущ достатньо внести 1 л суміші. Допоможе і настій з кропиви – візьміть 1 відро об’ємом 10 л і заповніть його свіжо зірваним листям. Потім додайте теплої води і залиште настоюватися на 3 дні. Полуницю обробляють цим складом двічі: у перший раз до цвітіння, а другий раз – після збору врожаю.

Третя підгодівля проводиться в кінці травня, перед самим цвітінням. Для неї використовують 10 л води, 2 ст. л. нітрофоски і 1 ч. л. сульфату калію. Кожен кущик удобрюють 0,5 л суміші.

ремонтантна полуниця

Гряди ремонтантної полуниці починають вкривати вже в серпні, щоб уникнути похолодань

Проводячи навіть такі незначні підживлення, ви гарантовано збільшите урожай і зможете насолодитися смачними ягодами суниці. Пам’ятайте, що головне в підгодівлі цієї культури – це своєчасне і рівномірне внесення необхідних речовин.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *