Чим підживити полуницю після збору врожаю

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Чим підживити полуницю після збору врожаю

Як правильно підгодовувати полуницю і коли це робити? Цими питаннями садівники задаються з року в рік, пробуючи нові склади і добрива. Особливо важливою вважається підживлення суниці садової в період після збирання врожаю, і зараз ви дізнаєтеся чому.

Будь-який садівник мріє про багатий врожай полуниці, який дозволив би насолоджуватися смачними плодами протягом усього сезону. Однак навіть на родючому ґрунті врожайність з року в рік знижується, плоди дрібнішають, а полуниця (садова суниця) вироджується. Щоб цього уникнути, протягом цілого року ягідні кущі потрібно регулярно підгодовувати. Коли і як робити це краще всього?

Підгодівля полуниці влітку

Зазвичай після цвітіння і в період плодоношення підгодівлі не проводять, просто насолоджуючись урожаєм. Додатково стимулювати рослину починають вже після збору ягід. Вирішуючи, чим підживити полуницю в липні, зупиніть свій вибір на органічних добривах. Найкориснішим у цей час вважається добриво, що складається з рідкого гною. Заповніть відро місткістю 10 л на ¼ свіжим рідким гноєм, залийте його водою і дайте настоятися 3 доби. Отриманий настій розбавляйте водою в наступних пропорціях: на одну частину настою беріть 3 частини води і вносіть з розрахунку 1 л під один кущ.

полуниця на грядці

Можна підгодувати полуницю і нітроамофоска – 1 ст. л. на 10 л води

Після збору врожаю можна обробити полуницю наступним способом: розчиніть коров’як у воді в пропорції 1:8 і додайте 40-50 г суперфосфату, а також 100-150 г деревної золи. Вносьте під кожен кущ не менше 1 л розчину.

Підгодівля полуниці восени

Осінь – важлива пора, під час якої суниця садова робить запаси поживних речовин на зиму. Від ступеня її насичення залежить, чи зможе полуниця перенести морози. Тому варіантів підживлення восени досить багато.

Перший етап підживлення припадає на середину-кінець серпня. Найпопулярнішими добривами в цей час є пташиний послід, коров’як і гнойова рідота.

Пташиний послід

Він зазвичай продається в сухому вигляді, тому перед застосуванням концентрат перетворюють в рідкий настій:

 • 1 частину посліду розведіть в 10 частинах води;
 • дайте настоятися протягом 2 діб;
 • готовий препарат вносити в грунт, намагаючись не потрапити на зелені частини рослин;
 • наливайте суміш в борозенки між рядами і кущами з розрахунку 1 л на кущ.

Ні в якому разі не підгодовуйте полуницю сухим курячим послідом, інакше можна спалити коріння рослин.

Коров’як

В якості альтернативи пташиного посліду можна використовувати настій коров’яку:

 • візьміть 1 частину настою коров’яку і розведіть його 10 частинами води;
 • за бажанням додайте деревне вугілля – 1 частина вугілля на 10 частин коров’яку;
 • поставте суміш на добу в тепле приміщення;
 • під один кущ вносити до 1 л добрива.

Коров’як можна використовувати і в сухому вигляді, як мульчу. Його укладають у міжряддя, забезпечуючи полуницю поживними речовинами на кілька років.

Використовуйте тільки перепрілий коров’як, щоб не допустити розвитку грибкових захворювань.

Гнойова рідота

Це ще один непоганий варіант підживлення, що дозволяє полуниці отримати необхідний запас поживних речовин. Рецепт його приготування аналогічний вищеописаним:

 • 1 л рідини розведіть в 8 л води;
 • дайте суміші настоятися протягом 2 діб;
 • поливайте грядки готовим препаратом, намагаючись не потрапляти на листя;
 • під один кущ вносити близько 1 л настою.

Не проводьте всі три підживлення одноразово – виберіть яку-небудь одну, оскільки надлишок азоту може погубити рослини.

листя полуниці

Вибирайте для підгодівлі полуниці сухий і сонячний день

Другий етап підживлення припадає на кінець жовтня і проводиться після обрізки листя. У цей час добре вносити калійні і фосфорні препарати (як в сухому, так і рідкому вигляді). Сухі добрива довше надають позитивний вплив, а рідкі краще засвоюються, тому їх можна комбінувати.

Деревна зола

Золу використовують як в сухому, так і в розведеному вигляді. Сухою сумішшю посипають рослину біля основи, щоб захистити її від нападу шкідників. Рідкий препарат готують наступним чином:

 • 100-150 г золи розведіть у 10 л води;
 • під кожен кущ вносите 0,5 л добрива.

Сечовина і аміачна селітра

Ці речовини багаті азотом, який надає плодам полуниці насичений червоний колір і неповторний смак.

 • для приготування розчину сечовини розведіть 1 ст. л. препарату в 10 л води і вносите під кожен кущ 0,5 л складу;
 • аміачну селітру використовувати в другий рік життя рослини. Суху речовину вносити в борозенки між рядами і закладайте його в землю граблями. Для ділянки площею 10 кв. м знадобиться 100 г селітри. Можна також розвести гранули загальною вагою 25-30 г на 10 л води і поливайте землю під кущами (до 1 л розчину – під кожен).

Можна також внести на 1 кв. м 50 г препарату Кеміра Осіння.

Чим підживити полуницю після обрізки листя

Найдоцільніше проводити обрізку полуниці після збору врожаю. Більшість сортів полуниці закінчує плодоношення досить рано, тому посадки стрімко заростають бур’янами, а їх листя стають “будинком” для бактерій і шкідників. Тому потрібно майже відразу видаляти старе пожовкле листя полуниці, оздоровлюючи рослину.

обробка полуниці

Хороший засіб для підгодівлі – це відро кропиви, залите теплою водою і настояне протягом доби

Відразу ж після обрізки обробіть полуницю теплою водою з додаванням марганцівки. Розчин повинен бути блідо-рожевим, розпорошувати його слід, рівномірно покриваючи всі частини рослини. Потім, ще над сирими кущикам розпиліть дрібно просіяну деревну золу або товчене деревне вугілля. Через 2-3 дня повторіть процедуру.

Стандартної підгодівлею також служать комплексні універсальні добрива. На більшості з них так і написано: “Полуниця, суниця”, а дозування вказана в інструкції до застосування.

Підгодівля ремонтантної полуниці після збору врожаю

Ремонтантна суниця відрізняється від звичайної тим, що плодоносить 2 рази за сезон. Тому, зібравши перший урожай в середині червня, слід подбати про повторне плодоносіння, яке почнеться в серпні. Для посилення цвітіння в першу чергу слід видалити листя, а потім можна внести під ягідні кущі один з наступних складів:

 • 25 г сірчанокислого амонію, 25 г суперфосфату і 30 г сірчанокислого калію на 1 кв. м;
 • суміш гною з водою в співвідношенні 1:5. Перед її внесенням зволожити грунт, а потім на 1 кв. м використовуйте близько 10 л розчину;
 • після плодоношення можна використовувати і пташиний послід, розведений у співвідношенні 1:15 з водою. На 1 кв. м вносите 5 л розчину;
полуниця в саду

Головне у догляді за відплодоношеною полуницею – своєчасний полив (не менше 2 разів у тиждень)

Дотримуючись цих нескладних рекомендацій, ви виростите на своїй ділянці полуницю всім на диво. Втім, не захоплюйтеся внесенням добрив і не перегодовуйте ягідник, суворо дотримуючись дозування і періодичність підживлень. Тільки здорові ягідні кущі забезпечать вам рясний урожай великої, солодкої полуниці.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *