Чому не сходить морква – ефективні способи поліпшення взходів

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Чому не сходить морква

Як правило, причинами того, що вами посаджена не сходить морква можуть бути деякі фактори:

  1. Погана якість насіння моркви.
  2. Невелика глибина посадки. В результаті цього, насіння можуть бути просто вимиті під час злив.
  3. Глибоко посаджена посадка. Якщо посадити насіння занадто глибоко, вони можуть просто не зійти, так як їм не вистачить сил так високо прорости.
  4. Недостатній полив. Моркви властиві довгі сходи, тому її рекомендується гарненько поливати.

Як зробити, що б морква добре зійшла?

Важко отримати хороші сходи, так як ефірні масла, які присутні в насінні, заважають швидкому надходженню вологи до зародку, тим самим сповільнюючи їх розбухання і проростання насіння. Порівняно з іншим насінням морква має відносно слабкі сходи — 55-75%. Це абсолютно природньо, і тому не варто сварити недобросовісних виробників і продавців.

сходи моркви

Можна сіяти з запасом, погустіше, але насіння дорожчають з кожним роком, і не кожен зможе дозволити купувати і потім половину викидати. Як відомо, пророслі рослини розсаджувати немає сенсу. Але потрібно дивитися, щоб насіння рівномірно розподілилося на грядці. От і придумали городники різні способи посіву насіння моркви.

Способи ефективної посіву насіння

  • Дрібкою. Застосовується, якщо є сумніви в якості насіння. Попередньо промивають теплою воді, а потім пророщують на сирої тканині до виникнення одиничних паростків. Можна зберігати до висівання у холодильнику. Перед посівом треба злегка підсушити.
  • Кисільний. Пророщене насіння перед посівом з’єднують з охолодженим готовим клейстером (30 г крохмалю на 1 л води). І заливають тонким струменем в борозенки. Насіння так розподіляються рівномірніше.
  • Для працьовитих. Клейстером на туалетний папір шириною 1,5 — 2 см клеять насіння через кожні 1,5 см. До клейстеру вносять в якості підживлення мікродобрива або золу. Стрічки висушують і згортають у пухкий рулон. При даному способі немає необхідності проріджувати сходи.
  • В горошок. Насіння приклеюють парами на шматочки туалетного паперу розмірами 3×3 см. Коли клейстер висохне, треба згортати в грудочки з розміру горошинки. На грядці через кожні 6 см виробляють конусоподібні ямки глибиною 20 — 25 см, засипають в них суміш з дернової землі, перегною і піску. Грудочки перед посівом треба замочити в стимуляторі.
  • Для розумних ледарів. Насіння обволікають полімером. Його гелевий склад притягне воду, і навіть якщо раптом відбудеться весняна посуха, навколо насіння утворюється водна оболонка. У підсумку схожість такого насіння вище і сходи з’являються дружно і швидко.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *