Цибуля-батун

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Цибуля-батун

Цибуля-батун є багаторічним рослиною довгого дня. Стебла і листя цієї рослини використовуються в їжу. Взимку погано зберігаються цибулини з тонкими малосоковитий лусочками, а молоді пір’я без проблем переносять заморозки до 7 градусів. Батун здатний рости при недоліку тепла, але висуває великі вимоги до вологості грунту. Потребує регулярних поливів. На сухих піщаних грунтах батун відмінно росте, але дуже часто викидає квіткові стебла, при цьому утворюючи волокнисті, гіркі, грубі листя. Надлишку вологи він не боїться, якщо тільки цей надлишок не пов’язаний із застоєм води. Можна отримати ніжні листя батун на ґрунтах, які добре забезпечуються поживними речовинами і є вологими і вологоємкості.

Цибуля-батун – вирощування
Цибулю-батун допустимо вирощувати на одному місці до 3 років, а якщо на ділянці відсутні кореневищні бур’яни, то можна продовжити перебування цибулі на одній ділянці до 7 років. Батун в період вегетації з ґрунту забирає величезну кількість різних мінеральних речовин. Ділянка перед його закладкою потрібно добре удобрити перепрілим гноєм (до 7 кілограм) і повним мінеральним добривом (калію 8 грам, фосфору 12 грам і азоту 10 грам, що складе нітрофоски до 100 грам на 1 метр квадратний).

Оптимальні попередники – це капуста, помідори і картопля.
Розмноження батун відбувається насінням і діленням кущів. Пересадку краще здійснювати навесні. Посадка цибулини проходить на глибині до 3 сантиметрів. Проводити посів можна влітку і в травні в першій декаді. Між рядами необхідно витримувати відстань у 25 сантиметрів. Стандартний висів – 1.2 грама на 1 метр квадратний. 1 грам вміщує в себе до 320 насіння. До 3 років зберігається схожість.

Сходи при загущенном посіві треба проріджувати на відстань до 8 сантиметрів. Можна в липні зрізати листя, але виключно вище помилкового стебла, при цьому треба залишити молодий листочок. Листя до осені відновляться. Зрізати листя восени не можна.

На другий рік потрібно провести очищення від листя, які засохли, згрібаючи їх граблями. А вже через 25 днів можна збирати перший урожай. По пригода 55 днів можна зрізати другий раз.
Такі ж роботи проводять і на третій рік, і як тільки цибуля досягає товарної кондиції, його можна викопати разом з цибулиною.

Цибуля-батун

У другий і в наступні роки навесні треба вносити повне мінеральне добриво, а протягом літа потрібно підтримувати грунт в рихлому і вологому стані, очищаючи від бур’янів.

Як і всі інші зелені луки цибуля-батун має здатність накопичувати нітрати, а значить підгодовувати його азотними добривами не варто. Якщо цибуля посаджений на бідному грунті, то допускається лише одна підгодівля мочевинной рідиною 6 грам на 1 метр квадратний або гнойової, але тільки при ранній стадії розвитку рослини. Щоб знизити вміст нітратів хоча б на 20 відсотків, зелену цибулю можна більше години вимочувати у воді з кімнатною температурою.

Поливати треба до 4 разів по 15 літрів на 1 метр квадратний. Якщо цибулі недостатньо вологи, він починає стрілкуватись, а його листя стають гіркими і грубішають. Кірка на поверхні і надлишок води призводять до загибелі рослин внаслідок кисневого голодування. Тому необхідно розпушувати землю після рясних дощів і поливів.

Сорти

Ранньостигла цибулю, напівгостра, квітнева. Добре переносить цибуля-батун вирощування і догляд в захищеному і відкритому грунті. Зимостійка і морозостійка, не вимерзає навіть у безсніжні зими. Темно-жовтого кольору зовнішні луски. Листя, які відростають на початку травня або в кінці квітня є яскраво-зеленими, соковитими, ніжними, великими, довго не грубеющими і висотою до 50 сантиметрів. На другий рік така цибуля дає до 4 гілок, на третій – до 8, на четвертий – до 20. Одна рослина виростає масою до 300 грам. На другий рік, починаючи з 20 травня, починається цвітіння, а дозрівання насіння відбувається до 15 липня. У листі міститься вітаміну С – 73-105 мг%, цукрів – 3.0-3.1% і сухої речовини – 10.9-11.4%. Від сходів листя до їх відмирання проходить близько 140 днів. Даний сорт стійкий до захворювань.

Пізньостигла цибулю, гостра, травнева. Вирощують у відкритому грунті. Цибуля не вимерзає навіть при -45 градусах у безсніжні зими. Цибулина мало виражена, немассивная, подовжена. Містить у собі вітаміну С – 80-88 мг%, цукрів – 3.0-3.2% і сухої речовини – 12.9-13.4%. Темно-коричневі зовнішні сухі луски. Одна з відмінностей – це відростання листя навесні. Сильна ветвистість. Дає на другий рік до 15 гілок, а на третій – близько 30. Рослина виростає масою до 340 грам. Готовність до збирання настає приблизно 15 травня і триває до 10 червня. Близько 150 днів проходить від повних сходів листя до повного їх відмирання. Даний сорт стійкий до різних захворювань.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *