Цибуля порей

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Цибуля порей

Єгипет і Месопотамію ми можемо з упевненістю назвати батьківщиною цибулі порею. За допомогою сучасної археології стало відомо, що в ході будівництва Єгипетських пірамід, робочих годували саме цибулею пореєм, завдяки чому у них було істотне кількість сил для роботи. Цибулю-порей в Єгипті вирощували ще близько трьох тисяч років до нашої ери і згодом його стали масово вирощувати в Римі та Стародавній Греції.

Цибулю-порей в Середньовіччі стала найпопулярнійшої їжею бідних верств населення і саме в цей період вона стала потроху завойовувати Європу.
Чому ж цибуля порей була так любима в народі? Відповідь на це питання досить просте – цибуля-порей, враховуючи навіть те, що в основному вона складається з води, відмінно втамовує голод. Цибуля порей завдяки унікальному хімічному складу є одночасно і низькокалорійним продуктом харчування і продуктом, що чудово втамовує голод, зміцнює імунну систему, служить чудовим лікарським засобом, який застосовують в ході очищення крові і профілактики захворювань серцево-судинної системи і легень.

Цибуля порей – це дворічний овоч, який вирощується на присадибних городах. У перший рік вирощування цибулі порею збирають його як товарну продукцію, а в другій отримують його насіння.

Цибуля порей вирощування

Вирощуємо розсаду
З-за досить тривалого періоду вегетації, як правило, цибуля порей вирощують за допомогою розсадного способу. Кінець лютого – це найкращий час для висівання цибулі порею для розсади. Насіння слід висівати в скриньках, які наповнені живильною сумішшю. Ґрунт, що знаходиться в ящиках, безпосередньо до посіву насіння цибулі порею, необхідно полити. Перед посівом насіння замочувати не треба – цибулю порей краще сіяти сухою. Оптимальна відстань рядків у скриньках – 3-4 сантиметри, а самі ж насіння треба закладати на глибину не більше 1 сантиметра. Після посіву насіння треба посипати живильною сумішшю, а шухлядки накрити плівкою або закрити склом і поставити у тепле місце. Поки цибуля порей не проросла необхідно тримати температуру в районі 25 градусів тепла. Як тільки насіння проросли, варто знизити температуру приблизно до 18 градусів, щоб не витягувалась розсада цибулі порею.

Цибуля порей

Після того як пройшло загартування розсади цибулі порею протягом 4-ох днів, температуру приміщення, де сама розсада вирощується, можна підтримувати в районі 27 градусів до моменту висадки цієї розсади у звичайний грунт. Оптимальний час висадки цибулі порею у відкритий грунт – це кінець квітня, тобто коли встановлюється тепла сонячна погода. Поворотних заморозків цибуля порей не боїться, так як розсада, яку висадили, легко переносить заморозки навіть при морозі в 7 градусів. У відкритий грунт цибулю порей краще всього висаджувати за схемою або 40х10 або 30×15. Після висадки даного лука у відкритий грунт догляд за ним у подальшому полягає в розпушуванні грунту та прополюванні. Під час вегетації цибулі порею необхідно зробити близько 4 підгортання.

Збирання врожаю цибулі проводиться пізньої осені, проте не варто чекати стійких холодів, зберіть урожай до них. Як тільки Ви викопали цибулю порей з землі, її треба легенько обтрусити від землі і просушити на повітрі. Потім треба обрізати верхівки листя що пожовкло, і вкоротити коріння. Цибулю порей є можливість зберігати протягом цілого року, але попередньо його треба висушити в мікрохвильовій печі або духовці.

Цибуля порей – це дієтичний продукт харчування. Ви можете використовувати в їжу всі частини цього лука: зелене листя протягом усього періоду вегетації, а помилкову цибулину і помилкове стебло – після зборів урожаю.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *