Цинерарія: шматочок райського куточка на дачі

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Цинерарія: шматочок райського куточка на дачі

Дуже невибаглива багаторічна рослина, здатна прикрасити будь-яку, навіть саму нудну ділянку – цинерарія. Рослина зустрічається в природі у вигляді квіток або напівчагарників, але об’єднує види її зовнішність.

Під час цвітіння цинерарія видає рясні площі приєднаних один до одного маленьких бутончиків. Зібрані разом, вони нагадують різнобарвні подушки, розкидані вздовж бордюрів або на лужку. Посадка цинерарії завжди забезпечить гарний настрій садівникам і їх гостям, адже під час цвітіння рослиною можна милуватися нескінченно.

Квітка є багаторічною рослиною, хоча багато дачники вважають її однорічником. Вирощування цинерарії успішно проводиться як в домашніх умовах, так і на відкритих ділянках, у саду або на дачі. Милі бутончики, які розкрилися, суцільно покривають собою шорстке серцеподібне листя і темно-зелені стебла рослини, за словами деяких романтиків, мають ще й магічну силу. Якщо встигнути загадати бажання під час першого цвітіння, то воно повинно обов’язково збутися. Відмінною особливістю цинерарії є час її цвітіння – це період, який розпочинається ще з зими, і триває близько півроку.

Посадка

Посадка

Цинерарія кривава

Цинерарія – невибаглива рослина, але турбота про нього не залишиться в числі порожніх турбот. Квітка віддячить господарів своєчасним і рясним цвітінням, різнокольорові шапки, вінчають рослини, яскраво засяє на сонячній галявині або кімнатному вікні. Між іншим, не всяке віконце підійде рослині для комфортного існування. Прямі сонячні промені здатні сильно обпалити ніжні квіточки, тому південна сторона будинку повинна залишатися місцем для інших, більш міцних рослин. Розсіяне світло – ось, що потрібно цинерарії в домашніх умовах. Те ж стосується вирощування її на свіжому повітрі. Західна чи східна сторона ділянки стане оптимальним варіантом при виборі місця для посадки.

Розмноження за допомогою насіння

Розводити квітку можна всіма відомими способами. Висівання насіння зазвичай проводиться на початку квітня в посадкові контейнери. Насіння не поглиблюють сильно в грунт, а розсипавши по поверхні, злегка придавлюють якою-небудь дерев’яною площиною. Полив проводиться або з нижньої сторони контейнера, або за допомогою пульверизатора. Після виконаних дій ящики для розсади накривають склом або плівкою і залишають в темному місці днів на десять, до появи перших сходів.

Пікірування

Після того, як у рослини з’являться перші два листочка, саджанці можна пікірувати. Розсадження молодих квіток краще проводити в торфоперегнійні брикети. Витягувати з грунту підрослу розсаду треба разом з грудкою землі, щоб не пошкодити корінці. Правильне дотримання термінів виконання дій по вирощуванню розсади та її пікірування дозволить домогтися гарних результатів у справі вирощування цинерарії, до моменту висаджування у відкритий ґрунт молоді рослини зміцніють і добре перенесуть наступну операцію по зміні місця проживання.

Висаджування у відкритий грунт

Висаджування у відкритий грунт

Цинерарія срібляста

Посадка і догляд за цинерарією – не дуже клопітне заняття для досвідчених і початківців квітникарів. Кінець травня може стати вдалим моментом для висадки розсади на свіже повітря. Якщо в регіоні вже пройшли всі заморозки, які можуть підступно виникати ночами і губити молоденькі рослини, то можна приступити до висаджування цинерарії в грунт. Ґрунти квітка воліє родючі (як і будь-яка нормальна рослина), з нейтральним рівнем pH.

Велика кількість сонячного світла не має зашкалювати, щоб не погубити ніжні квітки. Місце, яке отримує достатньо сонячних променів, але при цьому затінюється під час перебування сонця в зеніті, буде найбільш підходящим. Висаджування в грунт проводиться на відстані 25 см між рядами. Також з грудкою землі, як і при пікіруванні, саджанці переносяться з контейнерів у відкритий грунт, на грядки. Грунт злегка приминається, проводиться полив рослин. Якщо все-таки існують побоювання, що заморозки можуть повернутися, на ніч просто слід прикрити рослини лутрасілом.

Живцювання

Деякі сорти рослини можна розводити за допомогою живцювання, наприклад, цинерарію приморську. Восени живці, відокремлені від дорослої рослини висаджують у підготовлені ящики, попередньо вмочивши кінчики в порошок корінняутворювача. Контейнери залишають на свіжому повітрі, час від часу пересуваючи ящики, щоб прямі сонячні промені не погубили саджанці.

Кожен держак накривають верхівкою пластикової пляшки, полив проводять один раз в два дні, при необхідності рідше або частіше. Пластик час від часу потрібно знімати, щоб привчити розсаду до звичайних умовам існування. Остаточно прибрати пляшки бажано в похмурий день, поки не буде яскраво світити сонце. Зимувати живці залишають у прохолодному приміщенні, там вони повинні дочекатися своєї години, поки не прийде пора висаджувати їх у грунт. Ті ж умови, що і для розсади з насіння, повинні дотримуватися при висаджуванні живців в грунт – якщо встановилася тепла погода, західна чи східна сторона ділянки.

Догляд за рослиною

Догляд за рослиною

Невибагливість квітки полягає в тому, що їй буде достатньо природних опадів у вигляді дощу. Але при гарному догляді, коли після дощику дбайливий господар видалить бур’яни навколо квіточки, розрихлить грунт, а під час занадто жагучих посушливих днів поллє своїх красунь, можна розраховувати на вдячність з боку квітки у вигляді відмінного самопочуття і тривалого цвітіння.

Мінеральні добрива добре підійдуть в якості підгодівлі для квітки. Вносити їх можна два-три рази на місяць. Декоративні сорти рослини добре переносять чергування органічних і мінеральних добрив.

Відцвілі бутони бажано відразу видаляти, щоб рослина не витрачала на них сили і не псувала свій зовнішній вигляд. Живі та яскраві бутончики набагато привабливіше виглядають у вигляді оздоблення доріжок або бордюрів, ніж засохлі їх побратими.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *