Декоративний гарбуз – Користь чи краса?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 3,50 із 5)
Loading ... Loading ...

Декоративний гарбуз - Користь чи краса? Фото

В природі існує дуже багато різних гарбузів – з горбистою, ребристою або гладкою шкіркою; двоколірні, строкаті, смугасті; зелені, сірі, білі, червоні, помаранчеві, жовті; коронообразні, пляшкові, чалмовидні, грушоподібні, витягнуті, плескаті і круглі.

Користь чи краса? Всі, хто приймає рішення вирощувати гарбузові культури, колись стануть перед таким вибором. Дійсно відмінно знайомі нам гарбузи декоративні, гірчать і для їжі не використовуються. Хоча є пара екзотичних способів прикрасити тарілку і сад.

Декоративні гарбузи їстівні лише в незрілому юному віці. Пізніше, коли огрубіє кірка і дозріє насіння, в цих ягодах їсти просто нічого. Декоративний неїстівний гарбуз буває плетистим і кущовим. Для озеленення альтанок і веранд підходять кучеряві види гарбузів, оскільки вони швидким чином розростаються по шпалері.

Декоративний гарбуз - Користь чи краса? Фото

А не декоративні гарбузи існують? Схоже, що таких в цьому величезному сімействі просто не вийде знайти. Хіба прикрасою кухні не зможуть служити столові гарбузи, будь це «Волзький сірий» або «Стофунтовий»? І чим погані кабачки, цукіні і патисони, які по суті питання також є твердокорими гарбузами.

У цього овоча до того ж є одна особливість: спробуйте висадити на одній грядці різні сорти патисонів, кабачків і гарбузів, і, збираючи плоди, Ви здивуєтеся їх форм і розмальовок, оскільки у рослин одного виду є властивість переопилюватися. Сімейство гарбузових рослин просто невичерпне на видозміни і завжди готове дарувати нам нові і нові сюрпризи.

А якщо завести мову про великоплідних (чалмовидних) гарбузів, які рука просто не піднімається відправити на сковороду, бородавчастої момордике, загадкової чайоте, пляшкової лагенарії і змієподібних трихозантах, то відразу можна зрозуміти, що тема декоративних гарбузів просто невичерпна.

Декоративний гарбуз - Користь чи краса? Фото

Вирощування декоративних гарбузів нічим не відрізняється від вирощування звичайних. Декоративний гарбуз потребує добре дренованого, рихлого грунту з нейтральною реакцією і більшим вмістом гумусу. Вирощування здійснюють за допомогою розсади або посівом в землю на початку червня. Гарбуз для повноцінного розвитку необхідно вчасно поливати і підгодовувати кожні 20 днів. При сильній густоті сходів необхідно трохи вирізати бічні пагони і тоді у рослин покращиться освітлення.

Розміщувати гарбуз необхідно так, щоб у рослини була можливість «проявити себе». Альтанки, шпалери і паркани добре увивають плетисті гарбузи, також вони відмінно стеляться вздовж доріжок, бордюрів і газонів. У них гарні не лише плоди (близько 40 гарбузів невеликих розмірів може утворюватися на одній рослині), але і великі жовті квіти і велике листя.

Декоративні форми плетистих гарбузів немає необхідності формувати і обрізати. Тільки зрідка видаляти листя, які закривають квітки. Кущові форми висаджують в діжках, квітниках і на газонах.

Декоративний гарбуз - Користь чи краса? Фото

Збір плодів декоративного гарбуза відбувається до настання заморозків, а сушку проводять в теплому приміщенні. Як тільки плоди одрев’яніють, можна з них робити вази, коробочки, сільнички або використовувати в фитокомпозиціях.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *