Дерев’яні ворота своїми руками

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

В даний час все більше значення надається зовнішніму дизайну всієї заміської ділянки, тому що зовнішній вигляд – це, так би мовити, обличчя самого господаря дачі. Тут необхідно уважно поставитися до таких елементів ділянки, як паркан, ворота і хвіртка. І якщо про забір можна говорити багато і довго, тому що видів і типів охоронного елемента будинку чимало, то ось про ворота поговорити обов’язково доведеться.

І тут необхідно відразу ж обмовитися, що вїзних воріт для дачі теж досить багато. В даному випадку розмова ведеться про їх конструкціях і формах, а ось матеріал, з якого ворота виготовляються в основному лише два, це метал і дерево. З металом все складніше і дорожче, а от деревяні ворота своїми руками зробити для дачі не проблема.

Існує кілька варіантів, які можуть створити неповторний зовнішній вигляд, але, як показує життя, ці варіанти досить дорогі, адже в них використовуються різні декоративні елементи. А ось зробити прості деревяні ворота, які будуть чудово виглядати і не відрізнятися декоративними надмірностями.

Варіанти дерев’яних воріт

деревяні ворота

дерев’яні ворота

Найпростіший варіант, який може зробити будь-який чоловік, – це зведення деревяних воріт на основі деревяного бруса. Для цього знадобляться нижченаведені матеріали:

  • Обрізні дошки товщиною 30 міліметрів;
  • Брус розміром 50х150 міліметрів;
  • Деревяні стоки, виконані з колод дуба, якщо таких немає, то можна звичайний здвоєний деревяний брус.

Насамперед виробляють земляні роботи, повязані з викопуванням ям під стійки для воріт. Постарайтеся зробити їх досить глибокими, сантиметрів вісімдесят, не менше. Для цього можна використовувати або лопату, або ручної бур. Це, як вам буде зручно.

Тепер необхідно обробити нижню частину колод гарячим бітумом, це для гідроізоляції. Встановлюємо стійки в ями і засипаємо їх грунтом. Правда, даний варіант не найнадійніший, найкраще стійки забетонувати. І почекати, коли бетон добре просохне.

А поки можна приступати до виготовлення самих воріт. Для цього для кожної стулки воріт знадобиться два бруса, які укладаються на рівну поверхню паралельно один одному. Відстань між брусами визначається висотою самих воріт. Якщо, наприклад, висота воріт становить 2.5 метра, то відстань між брусами становитиме 1,2-1,5 метра.

Тепер до бруса прикладаємо дошки, які буду складати ворітної полотно, і кріпимо їх до бруса саморізами. До речі, довжина кожного бруса становитиме на десять сантиметрів менше, ніж відстань між вертикальними стійками для воріт. Для того, щоб ворітної полотно виглядало рівним і привабливим, потрібно дошки з усіх кінців вирівняти, обрізаючи виступаючі кінці.

Ту ж саму операцію необхідно зробити і з другою половиною воріт. Тепер залишилося прикріпити воротні полотна до стійок. Для цього використовуються спеціальні петлі, які з одного боку кріпляться до бруса воротного полотна, а з іншого до вертикальних стійок. Тобто з кожної сторони буде по дві петлі.

Необхідно також звернути особливу увагу на те, що стандартні петлі ставити на такі ворота не варто. Найкраще взяти петлі спеціальні, вони по конфігурації, якщо розглядаємо накладку на стулку воріт, матимуть подовжену конічну форму.

Для таких деревяних воріт необхідно саме подовжена форма, тому що доведеться кріплення робити посиленим, тобто із застосуванням в одній лінії не одного-двох саморізів, а декілька і навіть попарно.

Це найпростіші ворота, які можна виготовити і встановити своїми руками на дачній ділянці. Хоча треба сказати, що одна людина таку роботу сам не подужає, тому помічник просто необхідний. Особливо, коли виставляються стійки і навішується ворітної полотно. Дуже важливо враховувати і те момент, що ворота від землі повинні бути навішені на висоту не менше десяти сантиметрів, і це без урахування кінцевого покриття вїзний майданчика.

Висновки

Як бачите, зробити своїми руками ворота для дачі та їх же встановити не дуже складно. Правда, в цій статті було показано, як робити найпростіші деревяні ворота. Але якщо поставити собі за мету, то можна самостійно виготовити і поставити ворота більш складної конструкції з використанням металевих деталей і вузлів.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *