Для чого застосовуються гумати

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Зараз настає пора посадки і вирощування розсади різних городніх культур і багато природньо замислюються про те, як виростити рослини хорошої якості, які засоби для цього необхідно використовувати? З підгодівлею розсади можна ознайомитися в наведеній статті.

Оскільки тема підживлень дуже обширна сьогодні хотілося б розповісти про застосування гуматів, які можна все частіше зустріти в магазинах для городників та дачників. Гумати якщо бути точним являють собою суміш з фульвовых гумінових кислот і солей. Завдяки ним стає можливим відновлення, рекультивація виснажених і заражених ґрунтів, її екологічне оздоровлення.

Також гумати позитивним чином позначаються на структурі грунту, знижуючи при цьому ерозію, покращуючи газопроникність і вологовміст. Гумати застосовуються не тільки в якості підгодівлі для всіляких культур – зернових, ягідних, технічних, овочевих, але і для протруювання насіння, збільшення їх схожості.

Для чого застосовуються гумати

У більшості випадків застосовуються гумат калію і натрію, які отримують шляхом вилуговування, тобто вихідна сировина обробляється відповідною лугом. Для гуматом калію використовується торф, який є екологічно чистим природним сировиною. Гумати натрію одержують з бурого вугілля, але при цьому вони відрізняються великим вмістом важких металів. Одна з переваг гуматів отриманих з торфу полягає в більшому вмісті гумінових кислот, а також у тому, що вони виходять більш рухливими і легше розчиняються.

Застосування гумату калію

Як вже вище згадувалося, застосовуються гумати досить широко. Обробка сходів насіння гуматами сприяє зростанню здорових рослин стійких до захворювань. Важливим є і той факт, що рослини стають стійкішими до заморозків і засух. Обробляти рослини гуматом калію по вегетації слід як мінімум два рази, що забезпечить активне зростання наземної частини рослини.

Гумати сприяють підвищенню активності фотосинтезу, що позитивним чином позначається на швидкості накопичення запасу поживних речовин. Якщо сказати простіше – застосовуючи гумати підвищується не тільки врожайність, а й якість продукції. Використання гумату калію для декоративних рослин, різних квітів і чагарників сприяє поліпшенню краси і здоров’я. Добрива гумат калію можна використовувати для обробки як однорічних, так і багаторічних рослин. З рослин це буде помітно по більш пишного цвітіння, також вони стають стійкішими до різного роду кліматичним особливостям, наприклад при дефіциті вологи.

Підготовка розчину гумату калію

Підготовка розчину гумату калію

Отже, якщо необхідно обробити гуматом калію насіння або, наприклад живці, то буде потрібно 20 мл препарату на 250 мл води. Замочувати необхідно за добу перед посадкою протягом 10-15 годин. У разі використання гумату калію для поливу склад має бути таким: 50 мл препарату на 10 л води.

Обробку однорічних квітів краще проводити два рази – перший в період утворення бутонів, другий раз – під час цвітіння. Багаторічники слід обробляти 4 рази розчином для поливу. Перший раз обробка необхідна ранньою весною, друга, через три тижні після першого. Третій раз обробляти рослини гуматами необхідно в період бутонізації, і четвертий – під час цвітіння, як і однорічні рослини. Ось, мабуть, і все, що хотілося розповісти про застосування гуматів.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *