Домашнє розведення качок — по силам для кожного

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

У сьогоднішній статті поговоримо про домашнє розведення качок. Цю птицю можна досить часто зустріти на особистому подвір’ї. По своїй популярності вона не поступається тим же гусям.

Чим же так привабливі качки? Вони також як і інша домашня птиця зможуть забезпечувати вас і вашу родину свіжим м’ясом. У догляді розглянута птах не представляє ніяких складнощів.

Домашнє розведення качок — по силам для кожного

Зміст і розведення качок

Якщо до годівлі качок підійти належним чином, то зростання їх буде порівняно швидкий. Деякі, хто займається вирощуванням качок, через кілька місяців забивають всю птицю відразу, що цілком зрозуміло – не потрібні додаткові витрати на корми. Варто зауважити, що качка відноситься до ненажерливим птахам. Тому якщо її утримувати тривалий час потрібно враховувати властиві їй витрати.

Що можна зробити з качки? Після забою з м’яса можна зробити тушонку, тушки можна просто заморозити. Якщо ж мається надлишок птиці, то зазвичай продати його не становить особливої праці. Але ж крім м’яса від качки можна отримувати також і яйця. Звичайно, для цього качок потрібно утримувати тривалий час. Це говорить про те, що можна самостійно отримувати потомство і поступово нарощувати кількість птиці або підтримувати в одних межах, а зайве збувати. Качка це така пташка, яка любить водойми, свіжу траву. Якщо все це є біля вашого двору, то качки це саме те, що вам необхідно. Тим самим можна скоротити витрати на корми на 30-40 %.

Яким має бути приміщення для качок

Перш ніж почати займатися розведенням качок в домашніх умовах потрібно подбати про відповідному приміщенні. Раніше ми розглядали будівництво сараю для утримання курей, можливо, когось із читачів зацікавить даний матеріал. Отже, про приміщенні для качок. Сарай для качок повинен бути чистим, сухим і світлим. Хоч як уже згадувалося, качка любить воду, але вогкість вона не переносить незалежно вигул це або саме приміщення. В сараї має бути вікно, розміри якого залежать від площі підлоги: на 1 м2 підлоги повинно припадати 100 см2 вікна.

При утриманні качок в домашніх умовах в холодний період температура в приміщенні повинна бути близько +5 С, хоча це питання спірне, оскільки птах може міститися і при більш низьких температурах. Просто це буде негативно позначатися на її продуктивності. Потрібно також враховувати, що знижені температури зажадають більшої витрати на корми для птиці, адже їй потрібно зігріватися.

Починаючи будівництво пташника треба врахувати, що на одну качку має припадати близько 0,5 м2 площі. В якості стінового матеріалу може використовуватися саман, дошки, колоди, що в принципі є найбільш популярним матеріалом у селах і селах. Далі стіни можуть обиваться фанерою або картоном або іншим відповідним матеріалом. Варто подбати про утеплення стелі. Підлоги в обов’язковому порядку повинні бути сухими. Вони можуть бути як глинобитними, так і дерев’яними. Пол також потрібно підняти над землею на 20 див.

Щоб приміщення при домашньому розведенні качок постійно було чистим і сухим використовується підстилка з піску, торфу, тирси, соломи. Потрібно також піклуватися, щоб підстилка була сухою. Що стосується піску, то він годиться в якості підстилки тільки в теплу пору року. Обов’язковою умовою при будівництві приміщення для качок є наявність вигульній майданчики. Найкраще її розташувати з південного напрямку. Захистити її можна за допомогою металевої сітки, тину, штахет. Висоти до 1,5 м буде цілком достатньо. На одну дорослу птицю має припадати близько 5 м2 простору.

Майданчик з приміщенням повинна з’єднуватися віконцем 40*40 см. Його потрібно оснастити засувкою і тамбуром з боку вигульній майданчики. Якщо ви утримуєте качок для отримання потомства, то восени-взимку потрібно в приміщенні слід передбачити додаткове освітлення. В іншому випадку качки просто перестануть нестися. На 1 м2 підлоги необхідний джерело світла потужністю 5 Вт. Також ви можете ознайомитися з приміщенням для утримання індокачок статті.

Гнізда для яйцекладки і годівниці

Раз вже ви дочитали статтю до цього моменту, то вас цікавить яких розмірів має бути гніздо? Зазвичай для яйцекладки гнізда мають такі розміри: 50*50 см і висота 50 див. Одне гніздо розраховано на три птахи. Встановлювати його необхідно більш темному місці сараю на підлозі. Також до гнізда слід виконати поріжки, щоб качка змогла легше залізти в нього. Висоти в 8 см буде достатньо. Це що стосується гнізда при розведенні качок в домашніх умовах.

Тепер варто зупинитися на годівницях. Для їх виготовлення використовують 25-ю дошку, яку збивають один до одного під кутом. Зверху годівниці слід зробити бортики, які будуть запобігати розсипання корму. Також необхідно зробити ручку. Вона ж буде запобігати сходження качок в годівницю. При кількості качок близько 10 штук годівниця повинна мати довжину близько 0,5 м.

Якщо основною метою при розведенні качок для вас є отримання потомства, тобто важлива продуктивність, то крім правильного годування і змісту велике значення має порода. Це потрібно враховувати при покупці птиці. Більш детальну інформацію по домашньому розведення качок можна буде отримати з нових матеріалів сайту.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *