Доріжки в саду… битою плиткою

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Доріжки в саду... битою плиткою

Доріжки в саду з керамічної плитки виглядають, безперечно, ефектно. Однак і обійдеться такий дизайнерський хід недешево. Інша справа – бита плитка, яка стоїть на порядок дешевше, або відходи, які іноді взагалі можна отримати задарма.

Придбавши досить велику кількість бою різної фактури, кольору і форми, я став робити цементні блоки, викладаючи фрагменти плиток так, як підказувала творча фантазія.

Технологія виготовлення блоків, загалом-то, традиційна. З квадратного листа пластику розміром 40х40 см робимо форму (див. мал.), на якій кріпимо бокові стінки з дерев’яних брусків завтовшки 2-3 см і висотою 4 см (це і буде товщина блоку). Внутрішня сторона бруска повинна мати невеликий скіс для того, щоб готовий блок можна було легко вийняти. Розміри форми, природно, довільні і визначати їх слід, виходячи з власного бажання і розмірів шматків плитки.

Доріжки в саду... битою плиткою

Перед початком робіт змащуємо форму зсередини будь машинним маслом, щоб не прилипав цементний розчин. Потім викладаємо в неї плитковий бій у задуманій комбінації лицьовою стороною вниз з невеликими проміжками. Зверху заливаємо рідким розчином (суміш піску та цементу в пропорції 1:1) і залишаємо сохнути протягом 3 днів. В принципі, блок можна отримати вже через 2 дні, але працювати з ним буде ще не можна. Для зручності і швидкості роботи бажано заздалегідь зробити відразу 3-4 форми.

Доріжки в саду... битою плиткою

Перед тим як викладати на ділянці плитковими блоками доріжку або майданчик, потрібно підготувати піщану подушку товщиною 30-40 см, щільно утрамбувати її і рясно полити водою.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *