Доріжки зі спилів – покрокова інструкція

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Доріжки зі спилів - покрокова інструкція

Щоб прикрасити територію навколо будинку, існує безліч способів. Один з найпопулярніших – створення садових доріжок. Без них не обійтися ні на одній присадибній ділянці.

Роботи краще починати восени, щоб за зиму грунт дала усадку під впливом опадів. Якщо ви вирішили зробити в саду доріжки з спилов дерева, то розміщуйте їх тільки на освітлених сонцем місцях. У тіні вони довго сохнуть після дощу і стають дуже слизькими.

З чого почати?

За дуже короткий термін в саду може зібратися велика кількість колод різних розмірів. Деякі власники ділянок не знають куди їх застосувати. Виберіть з того, що у вас є, найбільш міцний матеріал і розпиляєте його на однакові по висоті заготовки (приблизно 15-20 см).

Для суцільного мощення знадобляться спіли різних діаметрів. Використовуйте для виготовлення заготовок не тільки стовбури дерев, але й більш вузькі гілки. Підготуйте матеріал діаметром 7-45 см, щоб надалі простір між пеньками великого діаметру заповнити заготовками дрібніші.

Верхню частину спилов потрібно ретельно зачистити з допомогою шліфувальної машинки. Роблять це, щоб зменшити витрату лаку або фарби, якими будуть покривати видиму поверхню заготовки.

Попередня обробка

Щоб захистити деревину від грибка і гниття, нижню поверхню заготовок обробляють мазутом, розплавленим бітумом або відробітком. Пеньки можна попередньо повністю покрити гарячою оліфою або 10%-ним розчином мідного купоросу.

Після того, як проведена просочення деревини антисептичними засобами, потрібно дати заготівлях висохнути.

Доріжки зі спилів - покрокова інструкція

Укладання дерев’яних спилов

  • Першим ділом роблять розмітку. Визначаються з шириною та напрямком доріжки. Забивають кілочки і окреслюють контур з допомогою натягнутої мотузки.
  • Знімають приблизно 20-25 см ґрунту. Його можна прибрати в сторону, накрити чорною плівкою, щоб “спалити” насіння, що знаходяться в ньому бур’янів. Після цього землю можна використовувати для вирощування рослин.
  • Дно траншеї застеляють геотекстилем або щільною плівкою для забезпечення гідроізоляції.
  • Щоб забезпечити стік води, роблять дренаж. Для цього відмінно підійде щебінь середнього розміру. Насипають шар приблизно 10-15 см, заливають водою і утрамбовують.
  • Потім роблять подушку з піску. Насипають його шаром 5-7 див. Щоб прошарок була щільною, її потрібно змочити водою і гарненько утрамбувати. Насипають ще 5-7 см і повторюють все спочатку. Обов’язково вирівнюють поверхню піску, використовуючи будівельний рівень.
  • До моменту мощення дерев’яні спили повинні бути просочені спеціальними засобами і добре висушені. А верхня частина покрита фарбою або лаком. Пеньки заглиблюють в пісок. За допомогою гумового молотка домагаються того, щоб все верхівки заготовок знаходилися в одній площині.
  • Ставлять спіли один до одного як можна щільніше. У простір між великими пеньками поміщають маленькі. Залишилися щілини засипають піском. Проливають все водою. Якщо знадобиться, то додають ще пісок у порожнечі, що утворилися, і знову гарненько зволожують.

Щоб продовжити термін служби доріжок з дерев’яних спилов, їх необхідно щорічно обробляти фарбою, лаком або грунтовкою глибокого проникнення.

В цілях безпеки не робіть мощення з спилов і брусків там, де є доступ до відкритого вогню: поруч з мангалом, барбекю або вогнищем.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *