Дошка підлоги. Яка краще?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Дошка підлоги з дуба та ясена

Будь-яка людина, яка збирається вибрати дерево для підлоги задається питанням: «Яка масивна дошка краще?». Відповідь на це питання надзвичайно проста. Найкращим є масив, який буде невибагливим в експлуатації і прослужить Вашому будинку не менше 20 років. Визначити таку деревину досить легко: дерево повинно виростати в нашому кліматі, деревина повинна бути правильно обробленою якісними матеріалами з дотриманням технології.
Саме ці два фактори визначають все подальше життя підлоги з масиву.

Які породи дерева краще?

Розглянемо більш детально самі популярні українські породи дерева.

Найбільш ідеально підходить ясен для пола. Ясень дає надзвичайно якісну, тверду і дуже міцну деревину. За своїми якостями вона навіть перевершує дуб, проте значно менше поширена на ринку підлогових покриттів. Причиною цього служить широка заболонь і велика різноманітність відтінків. Тому вироби з ясеня складно сортувати, для створення однотонної підлоги. Але якщо Ви збираєтеся тонувати підлогу або підкреслити природну красу дерева, ясен відмінно підійде.

Найкращим за всіма параметрами вважається дуб. Це найміцніша і тверда порода. Пол з нього можна покласти в будь-якому приміщенні починаючи від квартир і до публічних місць з високим рівнем відвідуваності. Рівень вологості теж не є для нього особливою проблемою. Завдяки дубильним речовинам така деревина активно чинить опір процесам гниття. За колірною гамою дуб може змінюватися в діапазоні від зовсім світлих до жовто-коричневих відтінків. Але за допомогою сучасних методів обробки йому можна надати взагалі будь-який вид, навіть самий неймовірний. Тому якщо Ваш бюджет не обмежений можете сміливо вибирати дуб, це саме практичне покриття.

Близьким за характеристиками до дуба є берест. Відомі також інші його поширені назви такі як ільм і в’яз. Текстура його деревини схожа з текстурою дуба, а зносостійкість майже така ж як у ясена та бука. Радіальний і тангенціальний розпили береста дають досить гарний малюнок з різноманітними переливами серцевинних променів. Часто зустрічається світло-жовта заболонь яка поступово переходить в більш темне ядро.

дошка підлоги ясен

Горіх, особливо волоський, також відмінно підходить для виробництва масивної дошки. В результаті розпилу та обробки виходять планки з неймовірно красивою текстурою з відтінками від світло-бежевого до темно-коричневого. Найкращим чином малюнок річних кілець і судин проявляється в тангенціальному розрізі. По міцності і зносостійкості горіх мало поступається дубу. Однак вважається помірно стійким до гниття.

Клен дозволяє отримати підлогу з максимально світлою гамою відтінків від майже білого до злегка жовтуватого. Його деревина має гарну міцність і зносостійкість. Але виробникам доводиться прикладати більше зусиль для створення якісного покриття з клена. Це дерево вкрай залежно від вологості і на відміну від інших вище перерахованих порід погано переносить сушку: часто розтріскується і легко жовтіє. Відповідно до вибору кленового масиву потрібно ставитись з обережністю.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *