Есхінантус: догляд в домашніх умовах і фото

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 4,50 із 5)
Loading ... Loading ...

Рід Есхінантус (Aeschynanthus) входить у велике сімейство Геснерієві. У природі рослини ростуть в теплих вологих регіонах Південно-Східної Азії і на островах Тихого океану. Назва роду походить від грецьких слів aischyneia («викривлений, спотворений») і anthos («квітка»). Есхінантус – багаторічна вічнозелена рослина з загостреними на кінці овальними м’ясистими шкірястими листям. Квітки эсхинантуса яскраві, від червоної до помаранчевої забарвлення. Цвіте з червня по жовтень.

Види эсхинантуса на фото

Есхінантус красивий (Aeschynanthus speciosus) має звисаючі пагони довжиною до 50 см. Овальні загострені шкірясті листки розташовані на коротких черешках. Квітки цього виду эсхинантуса оранжево-червоні, на підставі жовті, зібрані на кінцях пагонів по 5-10 штук. Вони досить великі, до 8 см в довжину, мають вигляд вузької розширюється трубки.

Есхінантус мармуровий (Aeschynanthus mamoratus) – рідкісний вид з восковими мармуровими темно-зеленими з жовто-зеленими прожилками листям. Нижня сторона листя темно-червона. Трубчасті квітки зеленуваті в коричневу цяточку. Цвіте рідко.

Есхінантус Лобба (Aeschynanthus lobbianus) – епіфіт з гнучкими стеблами і маленьким еліптичним м’ясистим темно-зеленим листям. Двогубі опушені квітки з червоним віночком кремово-жовті в трубці. Популярний сорт тіньовитривалий «Japhrolepis», у якого дуже довгі пагони і світло-зелене листя.

Есхінантус кучевий (Aeschynanthus humilis) – невелика рослина з вертикальними пагонами. Листя зелене, бархатисте. На кінцях пагонів утворюються пучки червоних трубчастих квіток. Сорт «Topaz» відрізняється незвичайними квітками жовтого забарвлення.

Есхінантус триколірний (Aeschynanthus tricolor) – рослина з середніми за розміром зеленим листям і характерною формою квітки. Широка чашечка може бути рожевого або червоного забарвлення. Червоний віночок має майже чорні та жовто-оранжеві смуги.

Існує безліч гібридних сортів эсхинантуса, фото яких ви можете подивитися нижче:
Всі вони об’єднані під загальною назвою есхінантус гібридний (Aeschynanthus hibrida).

Сорт «Twister» має скручені в довжину і ширину листя і червоні квітки.

Сорт «Bella Donna» відрізняється глянцевими округлим листям і червоними квітками.

Сорт «Tamara» має листя з сріблястими волосками, надають їм сірий відтінок.

Догляд за кімнатними квітами есхінантус в домашніх умовах

Кімнатні квіти есхінантус містять в світлому місці без прямих сонячних променів при температурі 20-25°С (взимку – 15-18°С). В грудні – січні, в період спокою (при зниженій температурі і рідкісному поливі), формуються квіткові бруньки. В холодних приміщеннях (температура нижче 14°С) і при надмірній вологості рослина може скидати листя.

Поливають помірно, після підсихання верхнього шару грунту. Рослини чутливі до надлишку кальцію в грунті, тому воду використовують м’яку. В період інтенсивного росту обприскують теплою водою. При догляді за эсхинантусом в домашніх умовах з весни до осені потрібні регулярні підгодівлі комплексними мінеральними добривами. Навесні перед цвітінням рослини перевалюють в горщики більшого діаметра – на 1-2 см. Можна використовувати універсальну готову ґрунтову суміш з додаванням рубаного сфагнуму або деревного вугілля. Необхідний хороший дренаж шаром 1,5-2 см.

Розмноження кімнатної рослини есхінантус

Розмножують верхівковими стебловими живцями з п’ятьма-шістьма вузлами (довжиною близько 10 см) навесні або на початку літа. Живці укорінюють в суміші піску і торфу, узятих в рівних кількостях, при температурі субстрату 22-25°С. Горщик з живцями закривають прозорим ковпаком. Укорінення кімнатного рослини есхінантус відбувається через одну-два тижні.

Основні шкідники – щитівка, трипси, попелиці. Низька температура, застій вологи в ґрунті, часте пересушування земляної грудки, утримання в занадто затінених місцях призводять до опадання листя.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *