Фундамент для прибудови до будинку

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Добре, коли починаєш будівництво з самого початку. Тоді береш просто свою ділянку, розмічають і викопувати траншею під фундамент, далі сам фундамент до будинку, стіни і так далі. Однак нерідко доводиться стикатися з такими ситуаціями, коли будинок вже стоїть, але виникла потреба в розширенні житлової площі, тобто необхідно ставити прибудову до будинку.

Відразу виникає ряд проблем таких як, стикування стін, поєднання фундаментів будинку і прибудов, поєднання дахів і так далі.

Поєднання фундаментів

Фундамент під прибудову

Фундамент під прибудову

Починається будівництво, природно, з фундаменту, тому і проблему його стикування потрібно вирішувати першої. Для цього потрібно володіти деякою інформацією:

  • Для того щоб вибрати фундамент для прибудови до будинку, потрібно знати, який фундамент під будинком, з якої він виконаний конструкції, тобто яка його ширина, якщо він стрічковий, або яких розмірів стовпи, якщо він стовпчастий, також потрібно знати, на яку глибину йде фундамент;
  • Чи не так важлива інформація, проте володіти їй слід, про те, який грунт на місці будівництва, які його характеристики і так далі.

Якщо всі ці дані відомі, то залишається тільки вибрати правильні матеріали для нового фундаменту, і приступати до його будівництва. Якщо ж даних немає, то їх доведеться зясувати. Щоб це зробити треба:

  • Викопати біля фундаменту до будинку невелику яму, так щоб побачити основу фундаменту;
  • Заміряти показники, а також визначити конструкцію фундаменту.

Виміряти глибину фундаменту легко, а ось як виміряти його ширину? Теж просто. Досить взяти металевий прут і зігнути його кінець на кут в 90 градусів. Потім цією частиною, тримаючи зігнуту частину в горизонтальному положенні, протягуємо під фундамент і провертає так, щоб гак став у вертикальне положення.

армування фундаменту

армування фундаменту

Після цього намагаємося дістати гак. Зробити це не вийде, так як він повинен був зачепитися зігнутою частиною за нижній край фундаменту. Якщо так і є, то залишається просто зробити позначку на пруті в тому місці, де закінчується другий, ближній до вас, край фундаменту. Тепер провертає гак назад і дістаємо. За отсечке заміряємо ширину.

Тепер, коли всі дані відомі можна приступати до земляних робіт. Рити котлован слід на ту ж глибину, що і основний фундамент. Точно такий же слід досягти і ширини.

Також при будівництві не слід вважати, що фундамент для прибудови з піноблоків може відрізнятися від основного, так як будинок складається із залізобетону. Якби будинок будувався відразу весь, то дійсно не треба було б під піноблоки робити стрічковий бетонний фундамент, вистачило б і столбчатого. Але у випадку з прибудовою фундамент варто будувати такого ж виду, як і основний.

Технологія сполучення

На сьогоднішній день є два основних способи сполучення фундаментів:

  • За допомогою арматури, тобто зєднати два фундаменту за допомогою товстих металевих прутів;
  • За допомогою створення між двома фундаментами, так званого деформаційного шва.

Другий спосіб найбільш часто застосовується під час будівництва багатоповерхових будинків, тобто в промислових масштабах. Це повязано з тим, що протягом довгого фундаменту в різних його частинах можуть бути серйозні відмінності в грунті, на якій він знаходиться.

Тому при однакових навантаженнях на різних ділянках фундаменту є ймовірність, що і глибина осідання в цих місцях теж буде різна. Другий областю застосування деформаційного шва є різнорівневі будинку. Тобто в різних частинах фундаменту на нього виявляється різне навантаження через відмінності в кількості поверхів. Третім випадком застосування деформаційного шва можна назвати таку ситуацію, коли до існуючої будівлі впритул прилаштовують нову.

Що ж стосується малогабаритного будівництва, тобто приватного, то найбільш прийнятним буде саме перший спосіб сполучення двох фундаментів, тобто за коштами арматури.

Технологія жорсткого армованого сполучення

Пристрій фундаменту своїми силами

Пристрій фундаменту своїми силами

Для того, щоб зєднати два фундаменту за допомогою арматури необхідно в фундаменті основної будівлі просвердлити дірки, які будуть мати діаметр застосовуваної арматури.

Глибину, на яку слід свердлити, вибирають з розрахунку діаметра арматури помноженого на 35-40. Коли дірки просвердлені, то тепер необхідно нарізати арматуру шматками потрібної довжини. Вся довжина арматури складе 35-40 діаметрів стержня помноженого на два, тобто одна частина залишається в фундаменті будинку, а інша йде в фундамент прибудови.

Відрізати арматуру можна за допомогою наждачного верстата, який використовується для заточування металевих предметів. Зробити це просто. Спочатку максимально намагаємося сточити арматуру на потрібній довжині.

Потім, не доходячи до кінця, беремо арматуру і місцем цього спилювання вставляємо між двома якими-небудь добре закріпленими предметами. Різким рух ламаємо арматуру. Якщо з одного разу не вийшло, то необхідно робити коливальні рухи, при цьому розгинаючи і згинаючи арматуру в місці спилювання.

Хоча можна використовувати метод простіше. Для цього можна скористатися болгаркою і відрізним кругом. А можна ножівкою по металу, правда, доведеться приділити цьому процесу досить велика кількість часу, та й сил піде багато.

Далі такі шматки намагаємося забити в просвердлені дірки. На кожні 0,25 квадратних метра бічній прилеглої площі фундаменту потрібно пять арматурних стержнів, тобто пять штирів на квадрат зі стороною в півметра.

Коли одним кінцем арматура забита в основний фундамент до дому, то в міру кладки фундаменту під прибудову, стирчать кінці будуть закладатися всередину цього фундаменту. Рекомендується на ці кінці начепити або навіть приварити шайби не дуже великих діаметрів.

Буває випадки, коли на зазначену довжину просто не можна просвердлити дірки. Так виходить коли ширина фундаменту до будинку просто фізично менше. Свердлити наскрізь не можна ні в якому разі. Тоді надходять іншим способом. Свердлять на підлогу ширини фундаменту, скільки б вона не була. Далі на верстаті роблять в арматурі з боку по всій довжині канавку. У цю канавку вставляють будь-який матеріал, який буде служити клином. І тепер забивають його в фундамент. Така арматура працює за принципом анкерного болта, розширюючись на кінці, тим самим надійно закріплюючись всередині фундаменту. На другому кінці арматури знову-таки приварюють гайки.

Випадки застосування жорсткої зчіпки фундаментів

Пристрій стрічкового фундаменту

Пристрій стрічкового фундаменту

Жорстке зєднання фундаментів необхідно тоді, коли за планом будівництва прибудови вона повинна буде мати з основним будовою одну загальну дах до дому. Також застосовується жорстке сполучення і в тому випадку, коли основна споруда, як і нова прибудова, має заглиблений стрічковий фундамент, який в свою чергу зроблений із залізобетону.

Ще одним випадком рекомендованого застосування жорсткого сполучення фундаментів є ситуація, коли сам фундамент мелкозаглублен і при цьому цоколь становить єдину, цілу конструкцію з цим фундаментом.

Якщо первісна споруда має стовпчастий фундамент, то застосувати конструкцію жорсткої зчіпки можна лише в тому випадку, коли висота цільного єдиного цоколя дозволяє розмістити там анкера або арматурні штирі. Якщо ж основна споруда має фундамент, складений з плит, то застосовувати технологію жорсткого сполучення фундаментів можна тільки в тому випадку, коли плита з боку сполучення має достатній виступ від краю цоколя.

Такий виступ повинен бути не менше ширини самої плити. В такому випадку дозволяється просто зняти з плити шар бетону, тобто зовнішній шар, до моменту появи арматурного каркаса. Потім просто приварити арматуру сполучення з арматурою залізобетонної плити до дому.

Якщо основна прибудова має цокольний поверх, то забезпечити поєднання його фундаменту з фундаментом безпідвальних прибудови до будинку можна тільки в тому випадку, коли заглиблення цоколь і стіни будинку є однорідними цільними монолітними плитами.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *