Фундамент під російську піч: основи виготовлення

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Якщо Ви вирішили зайнятися будівництвом грубки у власному будинку, то слід подумати про надійне підставі, а саме – фундаменті. Унаслідок неправильного влаштування фундаменту печі починають деформуватися і передчасно виходять з ладу.

Фундамент під піч ставиться зазвичай в тих випадках, коли маса всієї грубки перевищує 750 кілограм. Визначити масу не складно. Для цього потрібно середня вага кладки 1 кубічного метра помножити на обсяг грубки. Зазвичай середня вага кладки приблизно становить 1350 кілограм.

особливості грунту

Цегляна піч у хаті

При закладці фундаменту обовязково потрібно дивитися на властивості грунту, його структуру рівень грунтових вод, глибину промерзання. Якщо грунт глинистий і має досить високий рівень ґрунтових вод, то прийнято встановлювати фундамент на палях (спеціальних опорах).

Якщо ж грунт щільний гравелистий, камянистий або піщаний, то глибина його залягання визначається в районі 300-400 метрів від рівня грунту. Для цього знімається вся рослинність з грунту і здійснюється установка на корінний грунт. Виготовляють фундамент з бутового каменю, цегли або бетону.

бутобетонний фундамент

Найчастіше фундамент під російську піч або піч-камянку роблять бутобетон. Для початку виривається котлован, який повинен бути більше на 10-15 сантиметрів розмірів фундаменту. Далі приступають до укладання фундаменту за умови, якщо стінки не обсипаються і зберігають вою вертикальність, а також чи не затікає грунтовою водою.

Технологія будівництва фундаменту під російську піч досить проста. На 10-15 сантиметрів укладається щебінь на саме дно котловану. Вручну тромбів і рівнем контролюється горизонтальність покриття.

Після цього створюється опалубка деревяна, яка має вигляд деревяного ящика без дна. Розміри опалубки відповідають розмірам фундаменту. Обовязково гідролізується внутрішня частина обмазкой гарячим бітумом або ж руберойдом.

Коли опалубка готова її встановлюють на основу і діаметром 15 сантиметрів роблять перший шар досить великих каменів. Між камінням утворюються порожнини, які наповнюють спеціальним щебенем. Далі на цей шар проливають розчин цементно-піщаний. Робиться розчин в співвідношенні 3 частини піску і 1 частина портландцементу М 400-500. Доводять його до консистенції сметани.

Після всіх цих процедур можливо два способи. 1) Чи можна провести всю роботу за один день і отримати бетон, якщо невеликий обсяг фундаменту. 2) Можна робити роботи з розривом в добу. Спочатку робиться ряд каменю і проливається розчином, потім робиться добовий перерва, потім знову укладається наступний ряд і проливається розчином.

Даний фундамент не прийнято доводити до рівня підлоги 6-7 сантиметрів. Верхній шар (поверхня) перевіряється спеціальним рівнем на горизонтальність, загладжується, вирівнюється і закривається на тиждень плівкою поліетиленовою. Через 7 днів фундамент вважається повністю готовим до зведення кладки.

Плита фундаментна на палях

Цегляний фундамент під піч

Має вигляд покладеної на грунт плити армованої в нижньому шарі. Товщина плити становить 12-15 сантиметрів. Площа – чим вона більша, тим надійніше вся конструкція печі. Однак на суглинних і глинистих вологих ґрунтах навіть найбільша плита може не витримати виникають при промерзанні грунту морозістие пучения.

Тому для надійності, стійкості і як наслідок довговічності грубки йдуть на ряд рішень, призначених для даних грунтів. Під плитою попередньо створюється певна кількість паль. А потім на них спирається сама плита.

Для установки паль пробуривают ями глибиною 100 сантиметрів і діаметром 20 сантиметрів, при цьому використовують типовий ручний бур. На дно цих ям на 10-15 сантиметрів кладеться щебінь. Згорнуті трубки з руберойду виконують роль опалубки. Вони вставляються в яму, а після укладається бетон до рівня фундаментальної плити. Приблизно через 10 днів укладають саму фундаментальну плиту. Фундамент під піч – готовий.

Будь фундамент, не залежно від того, яку він має конструкцію прийнято по верхньому обрізу гидроизолировать. Робиться це з тією метою, щоб волога, що виходить від грунту не проникала в цегляну кладку. Гідроізоляція виглядає як – промазаних гарячим бітумом два шари руберойду.

Стовпчастий фундамент

Якщо маса печі не перевищує, як уже говорилося, 700-750 кілограм, то можна взагалі не влаштовувати фундаменту, а лише покласти стяжку з бетону. Однак це не зовсім правильно.

 В такому випадку краще всього буде влаштувати стовпчастий фундамент, який буде включати всього 4 стовпа. Стовпи потрібно розставити під кожним кутом печі.

Глибина закладення стовпів може бути малою. Так як сили морозного пученія на стовпи не чинитимуть ніякого впливу. Це пояснюється тим, що грунт під грубкою постійно буде теплим, і не буде промерзати.

Це особливо актуально для тих будинків, які стоять на стрічковому фундаменті. Тому можна говорити, що стовпи має сенс зробити взагалі незаглиблений, тобто просто поставити їх на цементну стяжку, на поверхню грунту.

Стовпи для печі можна зробити з будь-якого матеріалу, який зазвичай застосовується для цих цілей:

 • Із цегли;
 • З бутового каменю;
 • З бетону та залізобетону;
 • Зі збірних бетонних плит;

Найкращим варіантом для печі будуть стовпи з червоної цегли і бутового каменю. Кращими ці варіанти вважаються не через будь-яких показників матеріалу, а через простоти пристрою таких стовпів.

Стовпи з червоної цегли

Для того щоб виготовити стовпи з червоної цегли, знадобляться наступні матеріали:

 • кельму;
 • Ємність для замішування розчину;
 • Ємність для води;
 • Схил або рівень;
 • молоток;

Отже, пристрій стовпа починається з розмітки його розташування. Потрібно точно визначитися, де буде знаходитися піч, а потім встановити місце розташування всіх стовпів. Такі місця для точності слід зазначити будь-яким способом.

Після цього, на зазначеному місці, потрібно влаштувати стяжку, щоб зробити поверхню, яка буде для стовпа підставою, рівною.

Для цього потрібно замішати цементний розчин. Додавати в розчин такі матеріали, як щебінь і гравій не рекомендується.

Розчин краще замішувати за класичною пропорції:

 • 3 частини піску;
 • 1 частина цементу;
 • Вода, приблизно полчасті;

Взагалі що стосується води, то можна говорити, що розчин повинен вийти не дуже густим, але й не рідким, навіть краще буде, якщо він вийде трохи густуватим. Головне, щоб його можна було укласти і розрівняти.

Перед укладанням стяжки, на грунт краще постелити гідроізоляційний шар, який може бути представлений шматком звичайного руберойду. Після цього укладається стяжка і розрівнюється.

Далі, після повного висихання стяжки приступають до пристрою самого стовпа. Стовп повинен бути однаковим по ширині і по довжині. Це зробити за допомогою цегли дуже просто. Спочатку укладаємо дві цеглини торцями до себе, а за ними укладаємо одну цеглину поперек.

Другий шар потрібно укладати в зворотній послідовності, тобто спочатку одну цеглину поперек, а за ним два уздовж. І так продовжуємо викладати до самого верху.

Такий спосіб укладання цегли забезпечує надійну їх звязку, завдяки чому стовп знаходить свою міцність і жорсткість.

Точно таким же способом укладаємо все решта стовпи.

Щоб стовпи стояли точно вертикально їх потрібно постійно контролювати. Зробити це можна за допомогою рівня або схилу.

Креслення стовпчастого фундаменту

Після укладання всіх чотирьох стовпів потрібно також перевірити їх рівність відносно один одного. Якщо верхні площини камяного стовпа не лежать в одній площині, то це може призвести до викривлення самої печі, що може, в свою чергу, порушити димохідну систему.

Для того щоб вирівняти стовпи відносно один одного потрібно зробити наступні дії. Спочатку беремо довгу рівну рейку. Потім кладемо її на два сусідніх стовпа і зверху ставимо рівень. Якщо рівень показує відхилення, то слід вирівняти той стовп, який можна підняти. Тепер виходить, що два стовпи у нас мають однакову висоту один щодо одного.

Далі беремо ту ж планку і кладемо її на один з вирівняних стовпів і будь-який інший стовп, крім того, який ми вже вимірювали.

Якщо вийшло так, що той стовп, який ми вже піднімали, виявився знову меншим, то потрібно зробити на ньому ще одну цементну стяжку. Тепер виходить, що найперший стовп виходить нижче рівнем, ніж ці два. Значить, за допомогою планки і рівня піднімаємо і його до потрібної висоти.

Далі залишилося виміряти тільки четвертий стовп. Якщо виявилося, що він вище одного з трьох попередніх, значить він вище кожного з них. Потрібно просто підняти всі три стовпа на потрібну висоту. Якщо ж цей стовп виявився меншим за висотою, то потрібно зробити його більш високим.

Тепер верхні поверхні всіх стовпів лежать в одній горизонтальній площині. Залишиться тільки покласти зверху той же руберойд і влаштувати перекриття між стовпами.

Якщо піч цегляна, то відмінно підійдуть металеві куточки – в них дуже легко буде класти перший ряд цегли.

На цьому пристрій фундаменту закінчено.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *