Гербіцид Оберіг – норми для застосування

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Гербіцид Оберіг – норми для застосування

Серед агрономів, і навіть садівників-любителів почав стрімко набирати поширення гербіцид “ОБЕРІГ”. А чому така цікавість до нього?

Інститут захисту рослин проводив дослідження забур’яненості посівів озимої пшениці протягом 1997-2000 років в зонах Полісся, Лісостепу та Степу. За результатами цих досліджень виявилося, що чемпіоном серед бур’янів за чисельністю виявився щетинник сизий: його чисельність становить від 20 до 50 відсотків всього видового складу на полі. Друге місце за чисельністю займає пирій повзучий – 10%. Навіть у такої сильної культури, як озима пшениця, пирій повзучий відбирає в середньому близько 3,5 ц/га врожаю. Що говорити про інші культури?

В Україні, на відміну від інших країн, знищувальні заходи проти злакових бур’янів проводять тільки на інших культурах сівозміни, оскільки вартість протизлакових гербіцидів для застосування на зернових, досить висока. Однак постійно ростуча чисельність злакових бур’янів в Україні свідчить про невисоку ефективність таких заходів.

У посівах багатьох сільськогосподарських культур застосування машин і механізмів є проблематичним або просто неможливим. Залишається застосування хімічних методів.

При дослідженнях гербіцид “ОБЕРІГ” був застосований на площі 22 тисяч га цукрових буряків. Також було проведено широкомасштабні виробничі випробування гербіциду в Інституті захисту рослин. Вже сьогодні все більше аграріїв виявляють до нього інтерес.

Гербіцид Оберіг

З усіх відомих в Україні протизлакових гербіцидів особливо виділяється ОБЕРІГ від української компанії “Презенс”.

Зареєстрований першочергово ОБЕРІГ був на цукрових буряках. Згодом на соняшнику, ріпаку, в тому числі для використання на присадибних ділянках проти злакових бур’янів на картоплі. Для цього поряд з каністрами ємністю 5 літрів препарат пропонується у флаконах по 250 мл. Препарат містить високоефективну поверхнево-активну речовину, тому вже немає необхідності додавати ПАР в бак обприскувача, на відміну від деяких інших препаратів.

Ефективний період для використання “Оберігу” — два-три листочка, до настання фази кущіння у однорічних бур’янів, та чотири-шість листків у багаторічних (або при досягненні висоти у 10-15 сантиметрів), за теплої погоди і достатній вологості ґрунту. Ці умови передують для використання мінімальних норм витрати гербіциду.

Переваги гербіциду ОБЕРІГ:

  • повністю вирішує проблеми зі злаковими бур’янами на полі — це одна з головних причин зниження врожайності;
  • має кращу ефективність у боротьбі з пирієм повзучим;
  • проникає в тканини бур’янів;
  • містить високоактивний комплекс поверхнево-активних речовин і готовий до використання;
  • розфасований в зручну якісну тару;
  • має доступну вартість;
  • має відмінну якість від компанії “Презенс”.

Вже через годину після обробки, гербіцид Оберіг проникає всередину рослин. Після цього дощ вже не впливає на ефективність препарату. Бур’яни відразу припиняють ростові процеси і не конкурують із культурними рослинами за поживні елементи і вологу. Повна загибель відбувається на 10-13 день після обробки.

Закордонні вчені довели, що діюча речовина гербіциду ОБЕРІГ “квізалофоп-П-етил” має більшу ефективність проти пирію повзучого, ніж препарати на основі інших подібних речовин. Гербіцид ОБЕРІГ однаково ефективно діє проти одно, та багаторічних злакових бур’янів.

Поширена помилкова думка про те, що нібито велика швидкість загибелі бур’янів призводить до вищих врожаїв. Дійсно, після обробки деякими препаратами бур’яни повністю гинуть на один-три дні швидше. Однак слід завжди пам’ятати, що після проникнення гербіциду в тканини, обмін речовин у бур’янів практично зупиняється. Бур’яни вже не конкурують з культурою!

Норми застосування гербіциду ОБЕРІГ

Норми застосування цього гербіциду за рекомендацією виробника:

  • від однорічних злакових бур’янів — 0,6 – 0,9 літра/га;
  • від багаторічних бур’янів — 1,0 – 1,5 літра/га.

На сьогодні цей гербіцид дачники сміливо застосовують проти бур’янів на таких садових культурах, як: цукрові буряки, картопля, соняшник, ріпак, томати, огірки, цибуля, морква, капуста, і навіть на полуниці садовій.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *