Глибина фундаменту для двоповерхового будинку

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Ніхто не буде спорити про те, що добре закладений фундамент є надійною і міцною основою зведення заміських будинків і котеджів, і не тільки їх. І ніхто не буде сперечатися, що на розміри фундаменту буде впливати поверховість будинку. Наприклад, глибина фундаменту для двоповерхового будинку буде закладатися з певними розмірами, а ось для одноповерхового дані розміри будуть абсолютно іншими. Це в повній мірі відноситься і до триповерховим домівках, і так далі.

З цим все зрозуміло, сперечатися ніхто не буде. Але це не єдиний показник, який впливає на глибину закладки фундаменту. Таких показників кілька. Наведемо їх.

  • Тип грунту;
  • Глибина промерзання грунту на ділянці;
  • Глибина пролягання шару грунтових вод;
  • Поверховість будинку, повторимося;
  • Матеріали, з яких заміський будинок зведений. Саме будівельні матеріали будуть впливати на вагу самої будови;
  • Наявність підвалу або цокольного поверху.

Всі вищевказані показники вважаються важливими, і практично взаємоповязані між собою. За будівельним канонам фундамент двоповерхового будинку, а точніше сказати його глибина, повинен бути не менше двох метрів. Але тут доводиться враховувати, наприклад, матеріали, з яких зводиться будинок, глибину промерзання грунту і глибину пролягання грунтових вод.

Вплив показників на глибину фундаменту

Стовпчастий фундамент

Стовпчастий фундамент

Чому саме ці три показника? По-перше, чим важче матеріали, а це може бути цегла, камінь або бетонні блоки, навантаження на фундамент буде максимальною. А значить, його необхідно робити, як можна більше. По-друге, зазвичай заглиблений фундамент, а саме такий фундамент закладають під двоповерхову будівлю, необхідно закласти на глибину нижче глибини промерзання грунту. Це закон, який не можна порушувати. В іншому випадку наслідки можуть бути непередбачуваними.

По-третє, глибина пролягання грунтових вод – цей показник іноді нехтується заміськими забудовниками. Звичайно, доводити закладку фундаменту до цього рівня не варто. Але якщо заміський ділянка розташована в районі, де грунтові води пролягають близько до поверхні грунту, що тоді робити. Перше що спадає на думку – це зробити водозниження ділянки.

Буріння свердловини з установкою глибинного насоса – це ідеальний варіант, який неспроможного забудовнику поодинці зробити неможливо. Вже дуже дороге це задоволення, тим більше, доведеться постійно оплачувати рахунки за використану електроенергію, яку споживає встановлений насос.

Правда, можна дану установку поставити в складчину, обєднавшись із сусідами по селищу. Чи погодиться кожен, ось в чому питання. Є й інший варіант – це створення дренажної і зливової систем. Це більш простий варіант, але також ефективний, до того ж він не вимагає великих фінансових вкладень. Використовуючи дані методи зниження і відведення води з території ділянки, можна знизити витрати на зведення фундаменту двоповерхового будинку. А значить, можна змінити його розміри, особливо глибину залягання.

Не останню роль при визначенні глибини закладення фундаменту буде грати і тип ґрунту, який знаходиться на вашій заміській ділянці. Якщо грунт на ділянці глинистий, а значить міцний, то встановлювати глибокий фундамент немає сенсу. До того ж підстава під сам фундамент робиться зовсім простим, тобто це звичайна фундаментна подушка з піску або гравію.

Стрічковий фундамент

Стрічковий фундамент

У випадку з піщаними грунтами все набагато складніше. Тут доведеться робити хорошу основу для самого фундаменту. Часто на таких грунтах роблять заглиблений потужний плитний фундамент, який, як монолітна плита стоїть на місці, і ніякі навантаження не можуть його зрушити.

Зведенню такого виду фундаменту потрібні чималі капітальні вливання, тому що даний тип фундаменту виготовляється з великої кількості бетону з використанням потужного армованого каркаса і якісних гідроізоляційних і теплоізоляційних матеріалів. І все це потрібно у великій кількості.

Необхідно відзначити, що на глибину закладки фундаменту двоповерхового будинку буде так само впливати і матеріали, з яких сам фундамент буде зводитися. Найміцнішими, як показує практика, вважаються збірні фундаменти із залізобетону. Звичайно, їх установка повязана з використанням важкої техніки, що збільшує собівартість робіт, але в плані проведення земляних та підготовчих робіт даний показник різко зменшується.

Підсумки

Правда, коштують такі елементи фундаменту не дешево, адже виробляють їх в заводських умовах, зате якість на найвищому рівні. У тому випадку, якщо прийнято рішення закладати фундамент під двоповерховий заміський будинок своїми руками, то доведеться враховувати момент, повязаний з посиленим армокаркасів. Чим могутніше буде каркас з металевої арматури, тим глибину закладки фундаменту можна зменшити.

Ось такі показники і нюанси в будівництві впливають на глибину закладки фундаменту. І неважливо даний фундамент закладається під двоповерховий будинок або під одноповерховий котедж.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *