Годівля курей

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Кури є найбільш популярною домашньою птицею, адже вона невибаглива, вимагає не так багато корму і для початківців птахівників є найбільш підходящим варіантом. Тим не менш, виникає питання – чим годувати курей? Потрібно розуміти, що чим більш правильними будуть корми, тим сприятливіше позначиться на зростанні птиці, а також на її несучості. Про те, чим і як годувати курей і піде мова в даній статті.

Годівля курей

Зернові культури в якості кормів

Не секрет, що зерно є основним курячим кормом. Оскільки в кукурудзі міститься велика кількість вуглеводів, то саме вона являє собою кращий концентрований корм для розглянутих птахів. Поживність кукурудзи на першому місці в порівнянні з іншими зерновими.

Крім цього в ній міститься дуже багато вітаміну Е, що дуже важливо саме в період несучості, освіти насінної рідини у півнів, а також у процесі виведення яєць. Звичайно ж, загострювати увагу тільки на кукурудзі не варто. В склад корму для курей повинен входити також і ячмінь, оскільки його наявність в раціоні позитивним чином позначається на якості м’яса. В ячмені міститься багато вітаміну Ст. Також кури не проти поласувати просом, однак, у ньому багато клітковини. У перший час курчатам дають тільки пшоно (5-10 днів).

Ще із зернових курям дають жито, а також відходи пшениці. Жито в раціоні повинна становити близько 10 % від решти маси кормів. Мова йде саме про дорослої птиці. Для пташенят це 5 %.

Зернові культури в якості кормів

Що стосується пшениці, то висівки цього зерна багаті на вітаміни В і Е, а також на мінеральні речовини. Оскільки у висівках міститься багато сирої клітковини, тому молодим птахам слід давати їх в обмеженій кількості. Незважаючи на те, що у зерні міститься величезна кількість живильних речовин, все ж воно не може забезпечити птицю необхідними амінокислотами і протеїном.

Це говорить про те, що в раціон потрібно включати білкові корми. До таких належать люпин кормовий, горох, кормові боби. Якщо ви використовуєте бобові і зернозлаковые корму, то їх слід попередньо очистити від домішок. Також необхідно подрібнення зерна. При дробленні важливо, щоб зерно було і не дрібним і не великим. І той і той варіант для птиці не підходящий. Для зовсім молодих курчат зерно повинно мати розмір пшона. Птиці ж постарше його потрібно попередньо замочувати.

Білкові корми для курей

Для годівлі курей білкові корми існують рослинного і тваринного походження. Корми рослинного походження – люпин кормовий, горох, шроти, кормові боби. Тваринного походження – рибне і м’ясо-кісткове борошно, дрібна риба, молочні відвійки. Але головне серед усього перерахованого є правильне поєднання тих і тих кормів. Тільки в цьому випадку ваша птах буде забезпечена білками в повній мірі.

Зелені корми для курей

У більшості випадків, якщо кури утримуються в умовах власного обійстя, то з їх вигулом не виникає особливих труднощів, а в свою чергу величезний плюс, оскільки птах буде отримувати достатньо велика кількість вітамінів, особливо вітаміну К. Саме його багато міститься в молодих рослинах, які люблять кури. Нехтувати зеленими кормами не варто, оскільки недолік цього вітаміну знижує міцність капілярів, також з’являються криваві плями в яйцях. Крім цього підвищується смертність ембріонів.

Хоч до основних зелених кормів варто віднести горох, люцерну і конюшину в період бутонізації, але все ж кращим рослиною є саме кропива. Вона може забезпечити птицю необхідними вітамінами і білком. Найкраще згодовувати кропиву по весні, коли вона ще молода. Вітамінів в ній міститься значно більше, ніж у вищезгаданих рослинах.

Кропиву можна згодовувати не тільки в зеленому вигляді. З неї можна заготовлювати як насіння, так і сіно. Молодим пташенятам її слід давати практично з перших днів життя. Яка ж норма зеленого корму для курей зокрема кропиви? У добу на одну дорослу птицю має припадати 30-50 г свіжої кропиви, сухий близько 5-10 р. Відмінним варіантом зеленого корму є кормова капуста. Завдяки їй птах буде забезпечена зеленими кормами аж до весни.

Курям капусту дають упереміж з борошняними добавками. У зимовий час у приміщенні для курей можна підвісити качан капусти на такій висоті, щоб птах, підстрибуючи діставала до нього. Це буде тільки плюсом, адже взимку вони мало рухаються. Також зеленим кормом можуть послужити бадилля від моркви, буряка, а також редиски з вашого городу. З неї потрібно очистити землю, промити і подрібнити, після чого додавати в мішанки.

Коренеплоди в якості корму

Коренеплодами, якими можна годувати курей є гарбуз, морква, буряк. Використовуючи цукровий буряк можна певною мірою замінити зерно. Годують птицю буряком в сирому вигляді. Кількість повинна бути близько 50-60 % від ваги сухого корму. Якщо говорити про моркви, то в цьому коренеплоді досить багато міститься вітаміну А. Її може в принципі замінити риб’ячий жир.

Але оскільки довгостроково зберігати коренеплоди не виходить у зв’язку з втратою вітамінів, то їх силосують, сушать або засолюють. На дорослу птицю на добу повинно припадати близько 30 г свіжої моркви, на молодняк – 15-20 р. Додаючи в раціон гарбуз курей можна забезпечити каротином. Гарбуз попередньо слід подрібнити.

Звичайно ж, в корм курям йдуть і бульби картоплі, які не годяться в їжу для людини – зіпсовані або дрібні. Попередньо їх треба відварити. Дорослої птиці дають 100 г на добу картоплі. Починати годувати курчат цим коренеплодом слід з 20 дня життя. Як видно різноманітність кормів достатня. Хоч таке і не відноситься до коренеплодів, але відіграє важливу роль у травному процесі курей. Мова йде про пісок. Справа в тому, що у курей зубів немає, і вони не в змозі подрібнити їжу дуже добре. Тому перемелювання їжі відбувається вже всередині завдяки м’язовим скороченням. Пісок як раз в цьому процесі допомагає. Тому зовсім не зайвим буде насипати в підходящу ємність курям піску, щоб він завжди знаходився в межах їх досяжності під час вигулу.

Годуємо сіном курей

Сіно дуже цінується зокрема в зимовий час. Воно забезпечує птицю великою кількістю вітамінів. Найбільш цінним вважається конюшинове, люцернові, а також злакове й бобове. Після косовиці потрібно намагатися швидше висушити траву. Ще один варіант – виготовлення віників. Протягом зими їх підвішують в сараї на перекладині, щоб птах без праці могла їх скльовує. Також їх можна перетирати і використовувати разом з іншими кормами.

Важливий елемент в раціоні – кальцій

Щоб у курей-несучок була міцна шкаралупа їх треба забезпечити достатньою кількістю кальцію. Звичайно ж, в багатьох кормах кальцій міститься і так. Щоб збільшити його концентрацію використовують мушлю. Можна зробити ще простіше – використовувати шкаралупу від яєць, попередньо її розігрів і розмоловши. Головне у цій справі як можна дрібніше її розмолоти.

Крім кальцію кури потребують мінеральних підгодівель. До таких відносяться вапняк, черепашка, сіль, крейда, гравій, кісткове борошно, зола. Намагайтеся забезпечувати ваших курей різноманітними і якісними кормами, що позитивним чином позначитися на її здоров’ї, так і на зростанні і на несучості. Крім вищесказаного не зайвим було б ознайомитися з попередженням захворювань курей. На це питання – чим годувати курей можна вважати закритим.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *