Голландська картопля: 5 найбільш врожайних сортів

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

картофель

Не вірите, що з однієї сотки можна зібрати понад 10 (!) великих мішків картоплі?! Посадіть на своїй ділянці один з урожайних сортів голландської картоплі і переконайтеся в реальності цих цифр самі!

Невелика площа присадибної чи дачної ділянки – не привід відмовлятися від вирощування “другого хліба” на користь інших культур. Набагато більш розумно основну частину земельного наділу відвести під посадку тих же огірків, томатів, моркви, полуниці або ягідних кущів, а одну невелику грядку зайняти надурожайним сортом голландської картоплі.

Основні переваги голландської картоплі

Найголовніша перевага голландських картопляних сортів − їх небувала врожайність. Так, у помірних широтах не складе труднощів отримати з гектара 400-500 центнерів елітного та суперелітного насіння. Якщо ж ці сорти вирощувати на чорноземних ґрунтах, то з кожного гектара можна зібрати до 600-800 (!) центнерів добірного картоплі.

У нас найбільше поширення отримали середньоранні сорти голландської картоплі, коренеплоди у яких утворюються досить рано.

Голландські сорти картоплі, як правило, стійкі до вірусів, різноманітних патогенних типів картопляної нематоди і раку, деякі ‒ не бояться парші звичайної. А ось фітофтороз вражає бадилля цих культур не так вже й рідко, зате їх бульби стійкі до цього захворювання. Щоб знизити до мінімуму ймовірність поширення грибкового захворювання, обов’язково в період вегетації обробляйте картоплю фунгіцидами.

На жаль, не вся голландська картопля добре росте і плодоносить в умовах нашого клімату. Щоб вам було легше вибрати хороший посадочний матеріал, пропонуємо огляд 5 високоврожайних сортів голландських коренеплодів.

Імпала

Сорт, який і в холодні, і в жаркі роки буде радувати вас стабільно гарними врожаями. Під кожним кущем ви знайдете від 10 до 20 бульб.

Овальні, вкриті гладенькою світло-жовтою шкіркою вони не бояться механічних пошкоджень, чудово зберігаються і навіть при високих температурах у сховищі довго не проростають.

По достоїнству ви зможете оцінити і смакові якості цієї картоплі. Навіть після варіння бульби відмінно зберігають свій колір і форму.

Кущі Імпали мало сприйнятливі до нематоди, парші, вірусним захворюванням, а також збудників раку. Мабуть, єдине, чого вам слід побоюватися при вирощуванні на своїй ділянці цієї культури, − це збудники фітофторозу. Як тільки листя рослин почнуть покриватися характерними плямами, ріст бульб припиняється. Щоб не допустити такого сценарію розвитку подій, вчасно робіть профілактичні заходи.

Імпала
Призначення Врожайність (кг/100 кв. м) Маса бульби (гр) Вегетаційний період (днів) Колір м’якоті
500 90-150 60-70 жовтий

Кондор

У картоплі сорту Кондор не тільки звучна назва, але і хороші смакові якості. Червоні бульби зі світло-жовтою м’якоттю відмінно підходять для смаження, варіння і запікання. Так і чистити їх – одне задоволення: досить великі коренеплоди правильної овальної форми зручно тримати в руці. Незважаючи на те, що картоплин під кущем не так вже й багато, їхні розміри вражають.

Рослини добре переносять посуху, стійкі до збудників раку, однак мають середню сприйнятливість до фітофторозу, парші, вірусним захворюванням. Бульби не бояться механічних пошкоджень і досить добре переносять зимове зберігання.

картопля Кондор
Призначення Врожайність (кг/100 кв. м) Маса бульби (гр) Вегетаційний період (днів) Колір м’якоті
350 120-140 80-90 світло-жовтий

Латона

Якщо вам більше до душі жовта картопля, обов’язково посадіть на своїй ділянці сорт Латона. Овально-округлі бульби здебільшого середнього розміру, однак вага деяких екземплярів досягає 140 гр. Тому зібрати з одного куща до 2,4 кг бульб, які добре зберігаються і переносять транспортування, досить просто.

Період вегетації Латони – 70-75 днів. Незважаючи на це, побалувати своїх близьких молодою картопелькою ви зможете вже через 45 днів після посадки бульб.

Рослини цього сорту добре адаптувалися до умов клімату середньої смуги: їм не страшні ні посуха, ні проливні дощі. Культура стійка до вірусних захворювань, а також золотої нематоди, сухої гнилі. Однак без належного догляду бадилля рослин може постраждати від фітофторозу.

картопля Латона
Призначення Врожайність (кг/100 кв. м) Маса бульби (гр) Вегетаційний період (днів) Колір м’якоті
500 90-120 70-75 жовтий

Ред Скарлетт

Цей сорт популярний у багатьох країнах і по праву вважається одним з кращих сортів картоплі голландської селекції. Чим же він такий хороший?

Одним з основних переваг Ред Скарлетт є його скоростиглість: ви зможете продегустувати молоду картоплю вже на 45 добу, а приступити до збирання − через 75-80 днів після посадки.

Багато городників віддають перевагу саме цьому сорту з-за його високої стійкості до хвороб і шкідників, механічних пошкоджень, а також природних катаклізмів, зокрема, посухи. Така “живучість” рослин дозволить вам збирати непогані врожаї навіть при мінімальному догляді і в самі неврожайні роки.

Бульби цього сорту відрізняються гарним товарним виглядом. Вони середнього або великого розміру, довгасті, червоного кольору; поверхню у них гладка, рівна з невеликою кількістю вічок. Ніжно-жовта м’якоть при варінні не міняє свій колір і практично не розварюється.

картопля Ред Скарлетт
Призначення Врожайність (кг/100 кв. м) Маса бульби (гр) Вегетаційний період (днів) Колір м’якоті
500 90-130 70-75 жовтий

Укама

У бульб цього сорту подовжена форма і досить великі розміри (вага самих великих картоплин може досягати 170 гр). При варінні вони не розварюються, а їх колір м’якоті залишається колишнім, світло-жовтим.

Механічні пошкодження, завдані бульбам при викопуванні і транспортуванні, швидко затягуються і ніяк не впливають на лежкість врожаю.

Рослини не піддаються навалі картопляної нематоди, не бояться збудників раку, мають середню стійкість до парші та скручування листя.

Єдиний істотний недолік цього сорту в тому, що він не дуже добре пристосований до високих температур. Щоб зібрати хороший урожай картоплі в жаркі роки, вам доведеться активно поливати кущі.

картопля Укама
Призначення Врожайність (кг/100 кв. м) Маса бульби (гр) Вегетаційний період (днів) Колір м’якоті
350 120-150 50-60 світло-жовтий

Описані нами голландські сорти картоплі по праву вважаються одними з кращих у своїй групі. Однак розкрити свій потенціал вони зможуть лише при належному догляді. Якщо ви хочете щорічно збирати великий урожай великих і красивих бульб, не нехтуйте основними агротехнічними прийомами і не слід вирощувати картоплю на одній ділянці більше 3 років.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *