Готуємо теплицю до весни

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Доброго дня всім любителям саду та городу. Весна, а точніше початок весни – це час, коли на дільниці починаються різні роботи. Про теплиці, при її наявності також не варто забувати. Про весняних роботах в теплиці, ось про що піде мова піде далі. Основне, що нас повинно турбувати навесні стосовно теплиці – це підготовка і прогрівання грунту.

Це основна, але не єдина. Можливо, досвідчені садівники нічого нового і не дізнаються, а ось початківцям матеріал я сподіваюся, буде дуже корисний. Але про все по порядку.

Готуємо теплицю до весни

Що робити в теплиці навесні?

Незважаючи на те, що березень є першим весняним місяцем, він вважається неповноцінним. Чому запитаєте ви? Як правило, в березні тільки-тільки починає сходити сніг (не сперечаюся, все залежить від регіону), земля поступово прокидається, відтає. Ось тому краще всього починати роботи саме в квітні. Але і в квітні як ми знаємо, погода може бути дуже мінливою – і морози і сніг цілком реальні. В залежності від того, якою була зима роботу в теплиці навесні потрібно починати з кінця березня-початку квітня. З приходом квітня у теплицю висаджуються практично всі основні овочеві культури – томати, баклажани, огірки, перці і т. д. щось висаджується розсадою, щось насінням, але сам факт – приходить пора. Роботи з підготовки теплиці напряму будуть залежати від того, що ми і робили в осінній період після збирання врожаю. А саме віддалялися рослинні залишки чи ні, виконувалася дезінфекція, як теплиці, так і грунту, вносилися добрива в грунт? Відповідно якщо ви упустили один з цих важливих моментів, то зараз цю роботу треба невідкладно виконати.

Що робити в теплиці навесні?

Оглядаємо теплицю. Перш за все, потрібно оглянути конструкцію теплиці. Оскільки виготовлена вона може бути з різних матеріалів слід перевірити, наскільки міцні балки, а також опори, не подгнило що за осінь-зиму, наскільки все надійно тримається. Природно при виявленні тих чи інших проблем їх слід усунути – можливо, знадобиться ремонт або заміна якогось елемента. У випадку з металевими конструкціями їх оглядають на предмет корозії. Як ми розуміємо, легка іржа шкоди не завдасть, а у випадку з глибокою корозією проблему потрібно вирішувати. Оскільки під великими навантаженнями в зимовий час конструкція може деформуватися. Міняємо, якщо потрібно, а скоріше всього потрібно пошкоджену плівку, можливо розбите скло і т. п. В загальному, наводимо теплицю в належний вигляд, щоб потім не шукати винуватців, чому не зроблено або не дороблено те чи інше.

Очищаємо землю від рослинних залишків. Яка переслідується мета? А мета проста і зрозуміла – запобігти потраплянню різних захворювань, а точніше їх збудників, які збереглися на рештках рослин з минулого року на молоді рослини. Запам’ятовуємо, що залишки рослин, які хворіли, наприклад тим же фітофторозом потрібно просто знищити шляхом спалювання. Ні в якому разі не розміщуйте їх в компостну купу. Хвороба почне заново розвиватися і знову потрапить у теплицю разом з компостом. Багато хто знає про те, що грунт у теплиці періодично потрібно міняти і стосується це як раз таки до верхнього її шару. Саме в ньому накопичується основна маса шкідливих бактерій. Бажано зняти 5-7 см землі і прибрати його з теплиці. Заповнити знятий грунт можна, наприклад перегноєм. Якщо ж грунт знімати не хочеться, то потрібно його знезаразити. Для цього можна використовувати бордоську рідину, яку цілком реально приготувати самому або мідний купорос.

Дезінфекція грунту. Які весняні роботи в теплиці необхідно ще зробити? Звичайно ж, ми не повинні забувати про дезінфекції, адже у тепличних рослин найлютішим ворогом є фітофтора. Адже це така зараза, яка не зникає навіть при сильних морозах. Вона здатна протягом декількох років зберігати життєздатність, зимуючи в землі. Я сподіваюся, ви розумієте, що дезінфекція теплиці просто необхідна. Фітофтора, звичайно ж, не єдине, від чого слід очистити теплицю. Про різних бактерій, кліщах, грибах також не варто забувати. Для цього користуються сірчаними шашками, кількість яких залежить від площі теплиці і від того, наскільки у ній багато присутній всяких шкідників. Перш ніж підпалити сірку її потрібно змішати з гасом. Теплиця повинна бути при цьому як можна більш герметичною, тобто потрібно усунути всі щілини. І, звичайно ж, про власну безпеку також варто подбати – захистити руки, обличчя. Через кілька днів після обробки теплицю провітрюють. Якщо виконується обробка саме сіркою, а каркас теплиці виготовлений з металу, то його потрібно гарненько пофарбувати. Насправді варіантів, за допомогою яких можна боротися з шкідниками сьогодні пропонується чимало. Можна розглянути ті ж біологічні препарати.

Підготовка грунту. Підготовка теплиці до весняних посадок крім усього вищесказаного передбачає підготовку самого грунту. Звичайно ж, потрібно внести необхідні добрива, зокрема органіку, яка дозволить мікроорганізмам, що знаходяться в грунті працювати над створенням гумусного шару, який потрібен для отримання хорошого врожаю. Якщо грунт був добре удобрений, єдине що вам потрібно зробити – це розпушити її. Іншу роботу зроблять черв’яки. Зовсім не зайвим було б згадати і про сидератах. На сайті ви можете почитати, що це за рослини і для чого вони потрібні. У підготовку ґрунту входить також її прогрівання. Для того щоб земля швидше прогрілася можна виконати наступне:

  • накрити поверхню чорною плівкою;
  • полити її теплою водою;
  • розпушити грунт, зробивши при цьому поглиблення, просто кажучи канавки.

Може здатися, що весняної роботи в теплиці чимало. Так, це так насправді. Але, як говорилося її обсяг залежить від того робилося щось восени чи ні, і в цілому наскільки все запущено. Але як би там не було, майбутній урожай вас обов’язково порадує і, ви не залишитеся розчарованими, якщо до справи підійти з душею. Удачі в усіх справах!

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *