Хвороби груші

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Хвороби груші

Чорний рак для яблуні дуже небезпечний, але для груші він небезпечний в меншій мірі. Сама шкідлива форма цієї хвороби – пошкоджена кора на скелетних гілках і штамбах. Зараження, як правило, починається через ранок. Навколо цих ранок з’являється трохи вм’яте фіолетово-бура пляма, яке розростається концентричними зонами. Ділянки пізніше чорніють і розтріскуються, покриваючись дрібними горбиками. У місцях ураження кора схожа на гусячу шкіру. Листя, які вражені, вкриваються коричнево-червонуватими плямами, квітки зморщуються, буріють, маточки і тичинки чорніють. Вдавлені темно-бурі плями з’являються на дозріваючих плодах. Гриб зимує в корі уражених ділянках, в муміфікованих плодах, на опалих листках.

Хвороби груші

Чорний рак

Як боротися. Опале хворі листя восени спалити, з дерева зняти плоди, які засохли. Зачистити рани ножем від деревини, при цьому приблизно на 2 сантиметри захоплювати здорову кору, продезінфікувати 1-процентним мідним купоросом, а потім замазати садовим варом. В якості лікувальної замазки можна використовувати глину, на добу попередньо замочену у воді, але до неї треба додати в рівних частках коров’як.

Парша

Це захворювання викликає паразитний грибок, що вражає тканина листків, плодів і зелених пагонів. В результаті на плодах з’являються темно-коричневі, а згодом чорні плями, при сильному ураженні листя опадає, плоди деформуються, втрачають товарні вид.Парша на листках проявляється плямами бурого кольору з оксамитовим нальотом. Ці плями поступовим чином розростаються. Крім плям сіро-чорного забарвлення на плодах утворюються ще й тріщини. У груші при ураженні пагонів спостерігається лущення і розтріскування кори. Грибні спори після сильного дощу розсіюються вітром. Розвитку хвороби сприяє волога погода.

Парша

Парша

Як боротися. Необхідно обприскувати дерева і опале листя ранньою весною, до розпускання бруньок З%-ним нітрафеном для знищення грибів. Так само допомагає обприскування під час розпускання бруньок 3%-ною бордоською рідиною (300 г мідного купоросу в 300 г вапна на 10 л води) далі обприскування проводять 1%-ною бордоською рідиною відразу після цвітіння і повторно через 18-19 днів. Можна також скористатися препаратами фталан, фігон, каптав.В ході фази зеленого конуса можна обробити дерева 3-процентною бордоською рідиною (на 10 літрів води 400 грам вапна, 300 грам мідного купоросу). Якщо ж цей період Ви пропустили, то можна зробити це в ході порозовенія бутонів, але вже 1-процентною бордоською рідина або хлорокисью міді (на 10 літрів води 40 грам), або незабаром (2 грами), або фундазолом (10 грам). При необхідності наступне обприскування здійснюють після цвітіння, а потім з інтервалом в 13-15 днів тими ж препаратами. Листя спалюють восени після листопаду. Можна знизити захворювання паршею, якщо біля яблуні при посадці посадити малину, особливо добре, якщо їх гілки стикаються.

Заходи профілактики: своєчасне збирання і спалювання опалого листя восени, перекопування пристовбурних кіл пізно восени або ранньою весною, обрізка і спалювання уражених паршею і засохлих гілок навесні до набрякання бруньок.

Цитоспороз

Цитоспороз

Цитоспороз викликає у окремих ділянок кори засихання. Ця кора не чорніє, а залишається коричнево-червоної, і в ході її спроби відокремити вона мочалится. За всієї ураженої площі кори з’являються досить помітні горбики – збудники хвороби пікніди.

Як боротися. Точно також як і з чорним раком.

Филлостикоз головним чином вражає листя яблуні. Це можна помітити у вигляді бурої плямистості на самих листі. Проявляється найчастіше в середині червня.

Як боротися. Точно також як і з паршею.

Борошниста роса

Борошниста роса

Борошниста роса в рідкісних випадках вражає грушу, але частіше яблуню. На пагонах, листках, а іноді і на плодах і квітках з’являється білий борошнистий наліт, який складається із спор і грибниці. Пагони покриваються так сказати повстяним нальотом, засихають і скручуються листя, квітки деформуються, зав’язі опадають. Грибниця зимує на уражених пагонах.

Як боротися. Необхідно знищувати опале листя, вирізаючи спалювати хворі пагони. У яблуні у фазі відокремлення бутонів потрібно обприскувати дерева препаратом фундазол (10 грам) або ж препаратами сірки: сульфарид (на 10 літрів води 50-100 грам), сегра-80 або сегра-80Т (80 грам). Якщо тепла і волога погода, то необхідно повторити обробку відразу ж після того, як яблуні перестануть цвісти.

Плодова гниль

Плодова гниль

Плодова гниль любить вражати грушу, яблуню, а також всі кісточкові культури. Плями бурого забарвлення з’являються на плодах, потім подушечки сіруватого забарвлення з спір і грибниці, які розташовані концентричними колами. У плода м’якоть стає бурою, розм’якшеною і поганий на смак. Гриб у сховищах викликає чорну гнилизну: зовні плід набуває чорно-блискучий колір, а сама м’якоть стає чорно-бурою або бурою.

Як боротися. Влітку треба регулярно саду збирати і видаляти або ж закопувати хворі плоди в грунт.

Молочний блиск

Молочний блиск

Молочний блиск після суворих зим проявляється на деревах, які постраждали від морозу і які мають пошкодження деревини і кори. Листя стають білуватого, з сріблястим відливом кольору, як би перламутрового. Ділянки з вимираючою тканиною з’являються на них пізніше. Листя, стаючи слабкими, потихеньку засихають. У уражених стовбурів і гілок деревина стає темного забарвлення.

Як боротися. Непоганий ефект дають позакореневе і кореневі підживлення сечовиною, які поєднують з обприскуванням хворого дерева цибульним настоєм. Гілки, які вражені, необхідно спалити. Якщо не допоможуть лікувальні заходи, хворе дерево доведеться викорчовувати.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *