Хвороби та шкідники абрикоса: як розпізнати і боротися?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Болезни абрикоса

Абрикос швидко росте, легко відновлюється після обрізки і пошкодження гілок, невимоглива до грунтів, красиво цвіте, виділяє медовий аромат і рано плодоносить. І все б добре, якщо б не хвороби і шкідники абрикосів.

Головна умова успішної боротьби з шкідниками і хворобами – ретельний і своєчасний догляд за деревами. Врахуйте: весняні обприскування здійснюють тільки після санітарної обрізки та зачистки уражених штамбів, але до замащування зрізів.

Хвороби абрикоса

Найчастіше абрикос вражають грибкові хвороби, особливо якщо навесні і влітку часто йдуть дощі. Підвищена вологість прискорює розвиток клястероспоріозу, моніліозу, вертициллеза та ін. Щоб цього уникнути, кожен рік обрізайте, білить і обприскуйте дерева фунгіцидами. Восени не забудьте своєчасно прибрати і спалити опале листя.

Цитоспороз кісточкових

На корі дерева з’являються численні дрібні горбки сіро-бурого кольору. Це і є грибки. Листя поступово в’януть, уражені гілки засихають, дерево гине.

Цитоспороз кісточкових

Заходи боротьби

Своєчасно видаляйте сухі гілки, щоб захворювання не поширювалося на здорові пагони. Для лікування хвороби на ранній стадії і в якості профілактики щороку навесні обприскуйте дерева 1%-ною бордоською сумішшю або іншим мідьвміским препаратом.

Цитоспорозом не хворіють тільки дикі абрикоси (жердели).

Бактеріальний некроз, або рак (опік), кісточкових

Бактеріальний рак уражує всі органи і тканини дерева. Форми прояви можуть бути різними. Найчастіше навесні рослина покривається опіками, згодом на їх місці утворюються виразки, з яких тече камедь. Кора стає бурою, дерево поступово відмирає. З кісточкових рослин бактеріальний некроз може перебратися на бузок і зерняткові культури.

Бактериальный некроз

Заходи боротьби

При перших ознаках хвороби обріжте уражені гілки до здорової тканини і спаліть їх. Зрізи продезінфікуйте 1%-ним розчином мідного купоросу і замажте садовим варом. У профілактичних цілях обприскуйте дерева 1%-ною бордоською рідиною – навесні і влітку і 3%-ю бордоською рідиною – восени під час листопаду.

Своєчасно видаляйте камедь. Грунт в тому місці, де раніше росли уражені дерева, посипте хлорним вапном (200 г на 1 кв. м) і перекопайте. Вирощуйте більш стійкі до захворювання сорту.

Відносно стійких до раку кісточкових такі сорти абрикосів, як Ананасний цюрупинський, Угорський кращий, Витривалий, Комсомолець, Червонощокий, Нікітський, Парнас, Шиндахлан.

Моніліальний опік абрикоса

Поширенню хвороби сприяє холодна і волога погода. Найчастіше абрикоси заражаються моніліозом під час цвітіння. Листя і молоді пагони буріють і всихають. Якщо дерево все ж змогло зав’язати плоди, моніліальний опік стає причиною плодової гнилі.

Монилиальный ожог абрикоса

Заходи боротьби

Своєчасно збирати і знищуйте засохлі плоди. Під час набрякання бруньок обприскати дерева 3%-вою бордоською сумішшю. Якщо на рослині з’явилися ознаки захворювання, обробіть крону Топсином-М, Стробою або Топазом (по інструкції) з додаванням в розчин господарського мила.

Бура плямистість листя, або філостиктоз, абрикоса

Круглі бурі плями з вузькою темною облямівкою свідчать про бурої плямистості листя. З часом на місці плям утворюються отвори, листя поступово всихають і опадають раніше часу.

Бурая пятнистость листьев абрикоса

Заходи боротьби

У момент розпускання бруньок обприскати дерева 3%-вою бордоською сумішшю. Уражені листки обривайте і спалюйте.

Дирчаста плямистість, або клястероспоріоз, кісточкових

В першу чергу захворювання проявляється на листках і плодах у вигляді дрібних червоно-бурих плям. Через 1-2 тижні на місці плям на листовій пластини утворюються отвори. Плоди поступово деформуються. При сильному ураженні гілки рослини покриваються червоно-фіолетовими плямами, які з часом перетворюються на виразки з камеддю.

Дырчатая пятнистость абрикоса

Заходи боротьби

Своєчасно обрізайте і спалюйте всі уражені частини дерева. Рани і тріщини обробіть мідним купоросом і замажте садовим варом. Восени та ранньою весною (під час розпускання бруньок) обприскуйте дерева 3%-вою бордоською сумішшю. Під час появи бутонів використовуйте препарати Хорус або Мікосан. Не забувайте вносити в грунт пристовбурних кіл комплексне добриво.

Що потрібно знати про клястероспориоз, щоб врятувати свої плодові дерева

Клястероспоріоз, або дирчаста плямистість, – фото, опис та лікування 

Камедетеча абрикоса

Камедь, що з’являється на стовбурі і гілках, – є симптом якого-небудь захворювання або ж сигнал про те, що дерево росте в невідповідних кліматичних умовах.

Камедетечение абрикоса

Заходи боротьби

Акуратно видаліть камедь, зачистите пошкоджену ділянку, відмерлі тканини (бурого забарвлення) зріжте до живої деревини. Місця зрізів обробіть 1%-вим розчином мідного купоросу, потім замажте садовим варом.

Шкідники абрикосів

Абрикосами люблять поласувати ті ж комахи, які атакують сливу і персик.

Попелиця

Ці дрібні комахи особливо численні в першій половині літа. Вони оселяються на зворотному боці листя і висмоктують з них сік. В результаті цього листові пластини скручуються і поступово всихають. З-за нестачі харчування пагони деформуються.

Тля на косточковых

Плодожерка

Великої шкоди завдають гусениці метелика, які з’являються в кінці літа. Восени вони активно поїдають плоди, після чого йдуть на зимівлю в грунт пристовбурних кіл дерев або під кору на нижній частині штамба.

Плодожорка на абрикосе

Листовійка

Гусінь цього метелика навесні поїдають бруньки і листя. Влітку вони заляльковуються, потім перетворюються в метеликів і відкладають яйця (нове покоління) на листках і пагонах рослини.

Листовертка

Боротьба з шкідниками абрикоса

Вчасно збирайте і знищуйте пошкоджені плоди, зчищайте зі стовбура стару кору, білите штамби, перекопуйте грунт у пристовбурних колах і знищуйте гусениць, які там мешкають .

У боротьбі з шкідниками ефективні інсектициди. Наприклад, проти плодожерки добре допомагає 0,2%-вий розчин Хлорофосу або 0,5%-вий розчин Ентобактеріну. Від попелиці можна позбутися за допомогою препаратів Фітоверм або Фуфанон. Якщо на дереві вже почав дозрівати урожай, хімічні речовини краще не використовувати. Обробляйте рослини господарським милом або іншими безпечними природними засобами.

Проти плодожерки та листовійки допомагають препарати Децис, Інта-Вир і ін.

Обприскування найкраще проводити вранці після висихання роси. Розчин намагайтеся наносити рівномірно, починайте з верхньої частини крони і поступово рухайтеся вниз. Особливо ретельно обробляйте зворотну сторону листя, де люблять жити комахи і спори грибків.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *