Хвороби та шкідники кавуна

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 3, Рейтинг: 3,67 із 5)
Loading ... Loading ...

Хвороби кавуна і захист від них

Біла гнилизна (склеротинія).

Грибок Sclerotinia sclerotiorum є причиною утворення білої гнилі. Сприятливими умовами для виникнення і поширення грибка можуть бути: вологість і перепади температури (холод), температура – 12°С. Біла гнилизна утворюється саме на квітах з тонкими листками, ягідних і овочевих культурах. Наприклад: кавун. У нього руйнуються листя, стебла і навіть плоди.

Біла гнилизна. Фото

Біла гнилизна

Заходи боротьби.

Якщо грибок, все-таки, вразив рослина, вам необхідно: видалити і негайно знищити гнилі частини. Ділянки, уражені білою гниллю, обробіть пастою (марганцівка, вода і товчений крейда), присипте уражені ділянки вугіллям або вапном, проредите густо зарослі рослини, зайве виріжте. Потрібно, щоб рослина дихало. Можна, вогнища ураження, обприскати розчином мідного купоросу (0,5%). Обов’язково знищіть всі гнилі рослини, які ви обрізали. Восени перекопайте землю.

Чорна гниль.

Чорна гниль. Фото

Чорна гниль.

Причиною чорної гнилі також може стати грибок. Поширити його можуть комахи, заражені насіння, погано промитий садовий інвентар і, навіть, протяг або вітер з боку уражених ділянок. Якщо на листках або стеблах утворюються сірувато-білуваті плями з чорними склероциями грибка, листя починають підгнивати або в’янути, значить, ваші рослини захворіли чорною гниллю.
Заходи боротьби.
Насамперед, необхідно видалити і знищити всі уражені частини рослин. Проведіть ретельну прополку, обробіть всі ділянки розчином хлорної міді (0,5%).

Кутаста плямистість (бактеріоз).

Кутаста плямистість. Фото

Кутаста плямистість

Дане захворювання на ваш ділянку можуть перенести комахи. Листя, на яких поселяються бактерії, покриваються маслянистими плямами сірувато – білуватого кольору.
Вогнища ураження – продірявлені опале листя і гілки і стебла.
Плоди, уражені бактеріями бактеріозу, стають прозорими і розм’якшуються. Їх ріст припиняється. Ця хвороба передається і насінням.

Заходи боротьби.
Якщо рослина все-таки уражено, обробіть фентиурамом (4г 65%-ного розчину на 1 кг насіння). Проведіть ретельну прополку і підгортання рослин, всі заражені, віддалені листя і стебла, негайно спаліть і знищити.

Борошниста роса.

Борошниста роса. Фото

Борошниста роса.

Причиною цієї хвороби є грибок. Листя покриваються білими плямами з борошнистим нальотом. Якщо уражені молоді листки рослин, то вони довго не живуть і швидко відмирають. Ягоди на рослинах, які уражені борошнистою росою, дуже несмачні, з поганою цукристістю і, врешті-решт, піддаються деформації або гнилі.

Заходи боротьби.
Як тільки ви виявили вогнища зараження цією хворобою, необхідно терміново провести ретельну обробку гілок, видаливши і знищивши уражені листя і гілки. Обробіть ділянки 25%-ной суспензією каратана.
Обробляти треба за 2 дні до збору врожаю. Всі плоди обов’язково обмийте теплою водою.

Антракноз (мідянка).

Антракноз. Фото

Антракноз

Причиною цього захворювання є грибок. Якщо на листках з’являються жовті або бурі плями, а на них – жовтувато – рожеві подушечки, знайте, що ваша рослина хворіє мідянкою або антракнозом. Стебла і плоди пориваються чорними і бурими виразками. Якщо погода волога, на цих плямах з’являється рожевий наліт. При сильному ураженні мідянкою, рослина повністю гине (гниє і засихає).

Заходи боротьби.
Як тільки ви помітили, що ваші рослини мають всі ознаки антракнозу, негайно обробіть їх суспензією 80%-ного купрозана, бордоською рідиною (1%), суспензією бенлат (50%), цинеб (80%). Крім цього, проведіть ретельне прополку і видалення уражених листя і стебел.

Кореневі гнилі

Коренева гниль. Фото

Коренева гниль

Причина ураження цим захворюванням – ґрунтові гриби. Дане захворювання може розвинутися при різких перепадах температури, холодної вологості, порушення агротехнічних заходів і при ретельному поливі грунтовими розчинами. Корінь стає товстим, швидко тріскається. Поверхня коренів стає волокнистою. Листки швидко жовтіють і в’януть.

Заходи боротьби.
Не перестарайтеся, поливаючи грунт. Коренева шийка повинна знаходитися вище лінії поливу. Грунт періодично дезінфікувати, обробляти. Перед тим як засівати ділянку, замочіть насіння в розчинах солей заліза і бору (0,025%-ної концентрації), міді, цинку або марганцівки (0,5% – ної концентрації).
Всі ці заходи профілактики, будуть сприяти зміцненню грунту. Коренева гниль любить холодну і вологу погоду. Підстави коренів обсыпайте, періодично, золою.
Обприскуйте рослини фундазолом (0,1%).

Сіра гниль

Сіра гниль. Фото

Сіра гниль

Грибок Botrytis cinerea, є причиною захворювання рослин сірою гниллю. Цей грибок переноситься протягом, дуже любить вологу і прохолодну погоду.

На прикладі кавуна можна сказати: молоді зав’язі арбузов стають водянистими, вони швидко вкриваються цвіллю та чорними склероциями гриба. Уражені ділянки, покриваються суперечками і пухнастим міцелієм.
До незадоволення агротехніків, склероції сірої гнилі зберігаються до 2 років у ґрунті. Інтенсивний розвиток захворювання відбувається при температурі близько 15°с. Якщо на вулиці встановлюється тепла погода, хвороба вщухає.

Заходи боротьби.
Обов’язкова ретельна прополка і перевірка листя і стебел і видалення уражених. Поливати рослину тільки після видалення і повного очищення від хворих листя, стебел і плодів. Обприскуйте рослини розчином: на 10 літрів води 1 грам сірчанокислого цинку, 10 грам сечовини і 2 грам мідного купоросу. Також підійде для обробки паста, виготовлена з товченої крейди і розчину мідного купоросу (2:1).

Несправжня борошниста роса (пероноспороз).

Несправжня борошниста роса. Фото

Несправжня борошниста роса

Збудник гриб. Хворобу можна помітити на старих листках. Після старих уражаються листя і молоді. З початку утворюється кутасті плями, що мають світло-жовтий відтінок, а на нижній стороні їх можна виявити у вологу погоду, вони маю вигляд темно сіро-фіолетового нальоту. Після чого лист повністю заражується хворобою. На хворих рослинах спостерігається затримування плодоношення, а плоди часто залишаються недорозвиненими, з потворною формою.

Заходи боротьби.
Під час вегетації до цвітіння необхідно робити профілактичне обприскування – 80% купразаном, 90% ценебом, і обробку закінчувати за 20 днів до збирання врожаю. Під час плодоношення рослини необхідно обприскувати 1% бордоською рідиною, закінчуючи при цьому обробку за 5 днів до моменту збору врожаю. Інтервал необхідний між обробками становить близько 7-10 днів. У період вегетації можна проводити лише три обробки. В осінній період рослинні залишки збираються і знищуються.

Оливкова плямистість.

Оливкова плямистість. Фото

Оливкова плямистість.

Викликається грибом. Найбільшої шкоди наноситься плодам, а так само уражуються всі надземні органи. На листках цю хворобу можна побачити у вигляді неправильної форми плям, листя часто гофрують. На черешках і стеблах утворюються виразки, що при підвищеній вологості покриваються нальотом має оливковий відтінок. Зав’язі кавуна засихають і відпадають, тим самим зупиняють зростання. На хворих плодах можна спостерігати виразки, врожай значно знижується. Джерелом інфекції є рослинні рештки, а так само і забруднена поверхня грунту. Зауважимо, що в ґрунті інфекція може зберігатися до 3-х років.

Заходи боротьби:
Необхідно суворе дотримання чергування культур в сівозміні, таким чином, щоб посіви кавуна поверталися на своє колишнє місце не раніше ніж через три роки. Препарати застосовуються ті ж, що і проти антракнозу. Рослинні залишки необхідно зібрати і знищити восени.

Мозаїка.

Мозаїка. Фото

Мозаїка.

Захворювання, яке відноситься до вірусних. На листках під час захворювання, можна побачити світлі ділянки, що чергуються зі світло-зеленими. Рослина при цьому залишається в зростанні. На плодах можна спостерігати здуття, бугорчатость, точковість, мазаичную забарвлення. Інфекція зберігається в кореневищних бур’янах, таких як: осот польовий, частково в насінні.

Заходи боротьби:
Необхідно прогрівання насіння протягом трьох діб при температурі в межах 52 – 58°C і одну добу в межах 78-80°C . У період вегетації знищуються і видаляються поодинокі рослини заражені вірусом. Проводять дезінфекцію ножів при обрізку рослин, приміщень, інвентарю, тари 5%-ним розчином марганцевокислого калію. Своєчасна боротьба і знищення бур’янів з переносниками вірусу.

Баштанна попелиця.

Баштанна попелиця. Фото

Баштанна попелиця.

Дуже сильно вражає кавуни. Існує велика безліч різної попелиці, але найчастіше зустрічається баштанна попелиця (чорна). Це комаха досить дрібне, її розмір становить близько 1,5-2 мм. Зимують ці комахи найчастіше на бур’янах: дикої редьки, гірчиці, пастушої сумки, сурепке. Розмноження відбувається при температурі 12 градусів °C. Після чого попелиця переселяється на гарбузові культури. Зазвичай колонії, де живе попелиця, знаходяться на нижніх листках. У період розмноження, листя буквально обліплені попелиць. Листя при цьому скручуються, квітки, і листя при цьому обпадають. Рослини погано ростуть, урожай при цьому дуже знижується і не тільки. Його може і зовсім не бути. Тому що рослина просто гине. Особливо бурхливо розмноження попелиці відбувається у вологу погоду.

Хвороби та шкідники кавуна. Фото

Заходи боротьби.

  1. Уничтожайте бур’яни на ділянці, прибирайте рослинні залишки.
  2. Необхідно чергувати посіви овочів.
  3. Після збирання огірків восени перекопати грунт.
  4. Важливо попередити появу попелиці, тому необхідно періодично оглядати рослину.
  5. Перших комах можна змивати в мисочку з водою.
  6. При незначно кількості комах можна попудрити рослина просіяної золою з марлевого мішечка або сумішшю золи та тютюнової пилу у співвідношення 1:1. В період запилення необхідно спочатку сприснути або полити рослину водою, в цьому випадку порошок буде краще прилипати до листя. Особливу увагу треба приділити нижній частині, це листю і грунті. Через 20 хвилин після обробки необхідно розпушити грунт, так знищуються впали комахи. Після процедури ретельно оглядайте рослину, якщо шкідники залишилися необхідно повторити процедуру через 3-5 днів.
  7. Рослини так само можна обсипати настоєм попелу. Для цього береться 200г просіяної пічної деревної золи (з багаття золи береться в 2 рази більше) настоюють добу, потім додають 50г струганого мила для кращого прилипання, після всього цього настій проціджують і доливають до 10 літрів водою. Обприскувати потрібно в теплу погоду ввечері, знизу вгору, при цьому намагаючись змочити нижню частину листя. Дану процедуру можна повторювати в міру потреби.
  8. Не поганий результат дає обприскування сброженной травою: 1л нарізаної свіжої трави заливають у відро з водою, зброджують протягом 5-7 годин на сонці, потім проціджують і обприскують огірки.
  9. Часниковий настій слабо допомагає.
  10. Якщо жоден із способів не допоміг, і попелиці дуже багато, то можна обприскувати рослину препаратом Інта-Віром: 1 таблетка (8г) на 10 літрів води за 1,5 літра на 10 квадратних метрів.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *