Як боротися з дротяником на городі

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Практично кожен садівник і городник кожен рік стикається на своєму ділянці з різними хворобами та шкідниками рослин. У кожної культури є свої шкідники, з якими доводиться боротися, щоб зберегти рослину і отримати хороший урожай. До чого такий вступ? А до того, що сьогодні хотів запропонувати вам почитати про такого шкідника, як дротянка.

Давайте розглянемо, що це за шкідник і як боротися з дротяником на городі. Багато хто думає, що дротянка пошкоджує тільки картоплю, але насправді це не так. Особлива активність шкідника спостерігається при високій вологості грунту, а саме у весняний та осінній період. Варто відзначити, що з дротяником потрібно боротися постійно. Одного разу буде недостатньо. До речі, раз вже мова зайшла про шкідників, то стаття про боротьбу з медведкою буде також актуальною.

Як боротися з дротяником на городі

Тепер давайте розглянемо, що ж собою являє дротянка? Даний шкідник є личинками жуків-щелкунов. Відмітними особливостями дротяників від інших личинок є – жорстке тіло і поперечні смужки. По довжині личинки досягають 45 мм. Розвивається жук-ковалика протягом 5 років. У перший рік життя личинки дуже малих розмірів і нашкодити врожаю просто не здатні. Вже з другого року вони завдають шкоди, збільшуючись при цьому в розмірах. Перетворення личинки у лялечки, а після в жуків відбувається на четвертий рік. Основна чого слід приділяти увагу на дільниці — чистоті і порядку. В цьому випадку можна буде вберегти врожай від шкідника.

Боротьба з дротяником на ділянці

Що можна сказати тепер конкретніше про те, як і за допомогою яких засобів боротися з дротяником? Якщо ділянка має невеликі розміри, то можна скористатися принадами-пастками. Складності в цьому немає ніякої. Береться картопля без вічок і замочується на добу в розчині інсектициду. Далі закопуємо його в тому місці, де спостерігається найбільше скупчення дротяників.

Причому зробити це потрібно за кілька днів до того моменту, як почнеться посадка основного врожаю. Якщо буде необхідність, то процедуру слід повторити. З посадкою картоплі можете ознайомитися в цій статті. Через час (кілька днів) картоплини дістають із землі. На них буде велика кількість личинок. Можна тільки здогадуватися, якої шкоди вони завдали б вашому врожаю. Також за допомогою розчину інсектициду можна позбутися від дротяників замочивши і посіявши насіння вівса і кукурудзи за кілька днів до посадки основних культур на ділянці.

Які методи боротьби з дротяником на городі можна розглянути ще? Боротися з дротяником можна шляхом додавання в грунт золи, вапна, а також крейди. Дієвим способом для позбавлення від шкідника є внесення в грунт подрібненої яєчної шкаралупи. Важливо знати і пам’ятати, що кожен рік необхідно міняти місце висадки овочів.

Справа в тому, що дротянка не пошкоджує культури, висаджені на даній ділянці в перший рік. Боротися зі шкідником можна і за допомогою так сказати народних засобів із застосуванням трав’яних настоїв. Народними засобами можна боротися з колорадським жуком. Багато хто тільки вважають, що такі способи малоефективні, але у кожного як йдеться свою думку. Що стосується боротьби з дротяником, то настій з кропиви або чистотілу вважається кращим.

Щоб приготувати настій з чистотілу буде потрібно 100 г чистотілу залити 10 л води. Чистотіл попередньо подрібнюється. Наполягати розчин необхідно протягом 3 діб. Для настою з кропиви буде потрібно 500 г кропиви, яку також заливають 10 л води і настоюють протягом 12 годин. Знову ж боротьба з дротяником на ділянці передбачає чистоту і порядок.

Шкідник любить пирій. Відповідно, щоб уникнути їх розвитку бур’яни потрібно вчасно видаляти, при цьому не потрібно складати їх між рядами. В ідеалі прибирайте бур’яни з ділянки за його межі. Крім усього перерахованого боротися з дротяником можна і за допомогою хімічних засобів, наприклад Каліпсо, Базудин, Немабакт у відповідність з инструкицей до препаратів. Як можна було зрозуміти зі статті в боротьбі з дротяником немає нічого складного.

Головне підійти до цього відповідально і проводити боротьбу регулярно. Може бути і таке, що якийсь спосіб саме у вашому випадку не допомагає. Це не означає, що потрібно опускати руки – спробуйте інший спосіб. Я думаю, у статті було дано відповідь на питання як боротися з дротяником на городі і тепер ви зможете позбутися від цього шкідника.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *