Як боротися з пирієм повзучим

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Доброго часу доби всім читачам сайту. До недавнього часу я не знав про таку рослину, як пирій повзучий. Але коли я зіткнувся з цією рослиною, а точніше з тим, як вона пронизує картопля, був дещо шокований. Пропоную в цій статті розглянути боротьбу з пирієм повзучим. Як з’ясувалося, пирій завдає чимало клопоту власникам городів.

На перший погляд може здатися, що рослина зовсім невинне з такими тоненькими листочками, але при цьому вона володіє потужним корінням. Виходячи з своєї назви, пирій повзучий стелиться по поверхні землі, поступово займаючи все більшу територію, при цьому пошкоджуючи висаджені овочеві культури і не лише. Крім цього вони виснажують грунт навколо культурних рослин, поглинаючи поживні речовини, а також призводять до загибелі рослин навколо з-за виділення шкідливих сполук.

Боротьба з пирієм повзучим

Тепер давайте розглянемо, якими ж способами боротися з цією шкідливою рослиною. Кожен в залежності від своїх уподобань зможе вибрати той чи інший спосіб.

Почнемо, мабуть, з прополки. У багатьох випадках боротьбу з пирієм починають саме з прополювання. Але щоб цей процес був ефективним з землі потрібно вибирати коріння рослини. Якщо в землі залишити нехай навіть невеликий корінець, пирій поступово розростеться. Одним із кращих варіантів боротьби є скошування трави. Після того, як надземна частина пирію видаляється, він пускає в ріст молоді пагони.

Після появи молодої трави її також потрібно скосити. Потрібно продовжувати до тих пір, поки ви не позбудетеся від пирію на своїй ділянці. Рано чи пізно, але пирій загине. А відбувається це із-за виснаження в результаті частого нарощування зеленої маси. Ніхто не говорить, що цей захід належить до тих, що доставляють задоволення. Але в той же час сил буде потрібно менше, ніж на перекопування ділянки та видалення коренів. А залишати хоч якусь частину коренів у грунті не можна.

Одним з улюблених рослин пирію є жоржини. Тому якщо він оселився поруч з овочевою грядкою, можете висадити ці квіти. Перелічені методи боротьби з пирієм повзучим підійдуть, якщо ділянка вже засаджено. Якщо ж город ще вільний, то боротьба буде значно простіше.

Далі пропоную розглянути неглибоку перекопування. Що під цим мається на увазі? Весь ділянку перекопується неглибоко, при цьому необхідно розрубувати коріння пирію. Чому перекопування повинна бути неглибокою? Тому що коріння пирію, як правило, знаходяться на глибині до 20 см.

Коли відбувається масове пошкодження коренів, прокидаються сплячі бруньки. Вони проростають, щоб рослина не загинула. Коли пирій проросте, виконуємо вже знайому прополку. Але для цього потрібно скористатися граблями, при цьому вибираючи всі корені, які не встигли розростися. У випадку з великою ділянкою траву скосити, наприклад бензокосами і використовувати траву як мульчу. Природно не забуваємо, що на ній не повинно бути насіння.

Наступний спосіб боротьби з пирієм повзучим – використання сидератів. В цілому сидерації грунту присвячена окрема стаття. Якщо на городі якась частина заросла пирієм, то в цьому році це краще нічого не висаджувати, але при цьому висіяти гірчицю, яка є сидератной культурою. З її допомогою можна позбутися не тільки від пирію, але і від інших бур’янів і городніх шкідників.

Для боротьби з пирієм також можна висаджувати злакові культури і хрестоцвіті рослини. Кращого результату можна домогтися спільним посівом бобових і злакових культур. Наприклад, це можуть бути такі культури як горох та овес, овес і віка, редька і овес. Звичайно ж, це не єдині культури. Це можуть бути і квасоля, кукурудза, а також редис і салат. Зауважу, що сіяти необхідно врозкид. У даному випадку рядки не доречні.

Крім вищезгаданої неглибокій перекопування, можна виконати глибоку перекопування, що також є одним із заходів боротьби з пирієм повзучим. Для проростання сплячим нирках пирію потрібно знаходитись як можна ближче до поверхні землі. Відповідно для того, щоб вони не проросли потрібно зробити так, щоб вони були якомога нижче до землі. Щоб цього домогтися знімаються верхні шари грунту з корінням і перевертається. Глибина складає близько 30 см. Зверху пласти додатково засипають землею.

Також варто сказати про мульчуванні, якій присвячена окрема стаття. Для боротьби з пирієм повзучим скошується його надземна частина, і після грунт застеляється картоном, на який насипають звичайну землю або торф. Грядка може бути засаджена зеленню. Таким чином, ви отримаєте подвійну вигоду – зелень і плюс позбудетеся від пирію, оскільки він при високій вологості і температурі, а також при відсутності кисню просто загине.

Боротьба з пирієм хімічними засобами

Сьогодні, звичайно ж, існує ряд хімічних засобів, з допомогою яких можна боротися з бур’янами. Але є городники, які не сприймають використовувати на своїх ділянках різного роду хімікати або, принаймні, намагаються звести їх вживання до мінімуму. Серед таких засобів можна виділити Гліфосат, Торнадо, Раундап, Глифос, Глисол, а також Ураган Форте. Застосовуючи дані гербіциди від бур’яну можна позбутися через три тижні. Після обробки можна взятися за вирощування овочевих культур. Через зазначений час складові препаратів стають абсолютно нешкідливими для наступних культур. Тим не менш, самі виробники не рекомендують застосовувати гербіциди більше одного разу на три роки.

Профілактичні заходи щодо боротьби з пирієм повзучим

Одним з основних правил є своєчасне видалення всіх бур’янів, що з’являються на городі. Потрібно також знати, що багато бур’яни, в тому числі і пирій, заносяться на ділянку з гноєм. Це легко пояснюється, оскільки тварини охоче поїдають пирій, а якщо насіння не перепрели, то вони без проблем проростуть в родючому грунті. Варто також відзначити, що коріння пирію живуть протягом 12-13 місяців. Відповідно при активній боротьбі протягом року можна знищити цей бур’ян. По суті можна будь-яку ділянку зробити доглянутим і красивим прийнявши необхідні заходи по боротьбі з бур’янами. От і все, що хотілося розповісти про боротьбу з пирієм повзучим. Стежте за чистотою свого городу. В результаті часу і сил на його відхід буде потрібно набагато менше.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *