Як доглядати за полуницею в червні – корисні поради від агронома

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Полуниця

У червні у садової суниці (полуниці) починається масова бутонізація, а потім і масове цвітіння. У цей час їй потрібно приділити особливу увагу, адже від якості цвітіння залежить ваш майбутній урожай.

В кінці місяця вже можна збирати ягоди садової суниці: десь раніше, десь пізніше, в залежності від сортів і погоди у вашому регіоні влітку. В цей час украй небажано обробляти рослини хімічними препаратами. Але от невдача: на цей період припадає активізація шкідників, а при дощовій і теплій погоді – ще і захворювань.

Що ж робити? Суворо дотримуватися агротехніку, боротися з напастю механічним способом і використовувати біологічні препарати.

Видаляйте бур’яни і мульчуйте грядку

Особливу увагу варто приділити регулярної прополці і розпушування суниці. Якщо грядки спочатку не мульчировались, то в червні ще не пізно підкласти під рослини укривні матеріали, які ягоди захистять від зіткнення з грунтом, забруднення і ураження сірою гниллю.

Мульча захистить полуницю від хвороб і збереже ягідки в чистоті

Мульча захистить полуницю від хвороб і збереже ягідки в чистоті

Поливайте полуницю правильно

Якщо стоїть спекотна і суха погода, то при масовому цвітінні й до початку плодоношення необхідно організувати правильний полив садової суниці. При цьому бажано зволожувати грунт так, щоб волога просочувала всю зону розміщення коренів (близько 25 см в діаметрі).

З самого початку плодоношення важливо ретельно оглядати кущики полуниці. Всі зіпсовані ягоди необхідно відразу збирати і знищувати.

Правильний полив полуниці – одне з важливих умов догляду за цією ягодою

Правильний полив полуниці – одне з важливих умов догляду за цією ягодою

Позбавляйтеся від слимаків

Якщо, навпаки, погода сира і похмура, полуницю можуть атакувати слимаки. Регулярно оглядайте грядку. Якщо помітите на ній шкідників, спорудіть найпростіші приманки (дошки, шматки лінолеуму та інші предмет), під якими слимакам буде зручно ховатися вдень. Надалі регулярно перевіряйте і знищуйте присутніх під ними молюсків.

Слимаки – одні з найбільш злісних шкідників полуниці

Слимаки – одні з найбільш злісних шкідників полуниці

Обробіть рослини біопрепаратами

На початку масової бутонізації, якщо погода буде досить теплою (від 20°С вдень) слід обприскувати кущики полуниці біологічним інсектицидом Бітоксибацилін. Через 7 днів, якщо не почалося цвітіння, обробку треба повторити. При додаванні в розчин Липосаму повторну обробку можна не проводити.

Полуниця, оброблена Липосамом, Біокомплексом-БТУ і Незабаром (ліворуч), і полуниця, оброблена Незабаром (праворуч)

Полуниця, оброблена Липосамом, Біокомплексом-БТУ  (ліворуч), і полуниця необроблена (праворуч)

В бакову суміш в цей час непогано додати мікробіологічне добриво і фунгіцид Біокомплекс-БТУ для профілактики плямистостей та сірої гнилі, а також стимуляції плодоношення і загального зміцнення рослин.

На час масового цвітіння все обприскування припиняють, однак можливо і навіть бажано вносити під корінь біологічні фунгіциди (особливо при наявності обладнання для крапельного поливу).

Доглядайте за полуницями в червні правильно. І тоді гарний урожай великих і солодких ягід не змусить себе довго чекати.

 

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *