Як отримати два врожаї молодої картоплі в середній смузі

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Raw Organic Golden Potatoes in the Wooden Crate on Aged Wood Planks Table.

Незважаючи на те, що молода картопля – сезонний овоч, його урожай можна збирати двічі за сезон. Як це можливо? Дізнайтесь з нашої статті.

Сучасні селекціонери виводять нові сорти картоплі, яку можна вирощувати все літо, і з одного посадкового матеріалу отримувати два врожаї за один сезон. Таку картоплю садять, як і належить, навесні, потім збирають урожай, частину якого знову висаджують, щоб до осені знову отримати молоду картоплю.

Як отримати перший ранній врожай картоплі

Щоб перший урожай дозрів як можна раніше, варто провести яровизацію. Для цього за 10-20 днів перед посадкою бульби необхідно розкласти в ящики і засипати вологою тирсою. За цей час у бульб з’являться паростки і корінці. Зберігати посадковий матеріал в таких умовах потрібно при температурі 10-12°С. Посадка такої картоплі на 2 тижні прискорює отримання врожаю.

Повторна посадка картоплі

Коли збирати бульби для повторної посадки? Збирати насіннєву картоплю для отримання другого врожаю потрібно під час цвітіння. Зазвичай цей час випадає на кінець червня – початок липня. При цьому, чим раніше зібрати картоплю, посаджену весною, тим менше серед такого насіннєвого матеріалу буде хворих або вироджених бульб.

Картопля, отримана з молодого посадкового матеріалу, рідко вироджується, його майже не пошкоджує нематода.

Як вибрати бульби? Ті, що підходять для посадки бульби картоплі повинні бути молодими (незрілими), тобто при терті з них повинна легко сходити шкірка.

Як підготувати молоді бульби до посадки

Як підготувати молоді бульби до посадки? Щоб “розбудити” посадковий матеріал, на бульбах необхідно зробити неглибокі надрізи. Ніж при цьому повинен бути гострим і попередньо продезинфікованим в рожевому розчині марганцівки. Після цієї процедури бульби рекомендується замочити в стимулюючому розчині. Найкраще для цього підходять регулятори росту Фумар або Реастім в поєднанні з фитогормоном Гіббереліном.

Щоб приготувати розчин, потрібно розчинити 50 мг Гіббереліну і 0,5 л Реастима (або 2г Фумара) в 10 л води. Занурювати бульби в розчин потрібно всього на 3 хвилини, після чого їх слід відразу ж висаджувати в грунт.

Коли висаджувати картоплю для осіннього врожаю? Одна з важливих умов отримання хороших і швидких сходів – висадка молодої картоплі в день збору.

Посадка картоплі на другий урожай. Якщо ви плануєте посадити двохврожайну картоплю на те ж місце, де вона тільки що була зібрана, ділянку потрібно гарненько перекопати лопатою або вилами і внести добрива (5-10 кг золи, 1 кг сечовини або аміачної селітри на 1 сотку). Після цього підготовлені бульби можна висаджувати в ряди, не забуваючи підгортати після посадки.

Посадка картоплі на другий урожай

Для повторної посадки краще всього вибирати бульби середнього розміру (вагою 40-50 г). Оптимальний строк висаджування садивного матеріалу – 1-5 липня. Бульби потрібно висаджувати в траншеї глибиною 10-12 см, розміщені на відстані близько 70 см одну від одної.

При масовому нашесті шкідників в цей час року допоможе обробка кущів картоплі Конфидором, Актара або будь-яким іншим системним інсектицидом.

Збирання врожаю картоплі

Збір урожаю картоплі літньої посадки зазвичай припадає на другу половину вересня – першу половину жовтня. Приблизно за 2 тижні до цього необхідно скосити бадилля. Не слід затягувати з прибиранням до заморозків: переохолоджені бульби картоплі погано зберігаються.

Після збору бульб їх потрібно 2-3 тижні потримати у тимчасовому сховищі на карантині. Температура зберігання повинна бути не менше 15°С. За цей час бульби наростять більш щільний покривний шар, на якому буде простіше виявити ознаки ймовірних хвороб.

Перед тим як відправляти картоплю другого терміну збирання на зимове зберігання, її потрібно перебрати. Зразки з механічними ушкодженнями і неправильної форми, слід зберігати окремо від здорових і повноцінних бульб.

Які сорти картоплі підходять для повторної посадки?

Для того щоб зібрати два врожаї картоплі за сезон, потрібно висаджувати ультраранні і ранні сорти, бульби які готові до прибирання уже через 45-60 днів.

Олена

Сорт відноситься до ультраранньостиглих, дозріває вже через 45 днів і відрізняється червоною шкіркою і білою м’якоттю. Картопля столового призначення, добре зберігається, стійка до багатьох вірусних і грибкових захворювань.

Картопля Олена

Призначення

Врожайність (кг/100 кв. м)

Маса бульби (гр)

Дозрівання (днів)

Колір м’якоті

300

110

45-60

білий

Аріель

Бульби картоплі цього ультрараннього сорти дозрівають до того, як рослини може вразити фітофтора. Аріель придатний для повторної посадки, характеризується гарною лежкістю.

Картопля Аріель

Призначення

Врожайність (кг/100 кв. м)

Маса бульби (гр)

Дозрівання (днів)

Колір м’якоті

400-600

90-120

45-50

Світло-жовтий

Беллароза

Ранній столовий сорт картоплі скоростиглий, чиї бульби відрізняються червонуватим відтінком і щільною шорсткою шкіркою. Вони стійкі до механічних пошкоджень і відмінно зберігаються в зимовий час.

Картопля Беллароза

Призначення

Врожайність (кг/100 кв. м)

Маса бульби (гр)

Дозрівання (днів)

Колір м’якоті

250-350

115-210

45-60

Світло-жовтий

Імпала

Сорт ранньостиглий столовий, відрізняється відмінною транспортабельністю. Картопля даного сорту дає багатий урожай. Шкірка і м’якоть бульб жовтого відтінку, володіє хорошим смаком. Картопля низькокалорійна через невисокий вміст у неї крохмалю (близько 15%).

Картопля Імпала

Призначення

Врожайність (кг/100 кв. м)

Маса бульби (гр)

Дозрівання (днів)

Колір м’якоті

550-620

90-150

45-55

Жовтий

Жуковський ранній

Назва цього раннього сорту говорить сама за себе – картопля дозріває в ранні строки і придатна для повторної посадки. Бульби рожевого відтінку з червоними вічками і білою м’якоттю.

Картопля Жуковський ранній

Призначення

Врожайність (кг/100 кв. м)

Маса бульби (гр)

Дозрівання (днів)

Колір м’якоті

300

130-150

50-65

білий

Практикуючи повторну посадку, за сезон ви зможете зібрати два врожаю молодої картоплі, а також оздоровити насіннєвий матеріал, який можна буде використовувати для посадки в наступному році.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *