Як підготувати картоплю до весняної посадки

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Кожен з нас незалежно від вирощуваної культури прагне до отримання хорошого врожаю. Картопля не виняток. Щоб отримати хороший урожай, необхідна підготовка картоплі до посадкиі тільки після цього можна приступати до посадки картоплі. Варто зауважити, що підготовкою потрібно займатися, починаючи з осені, коли відбувається збір врожаю.

У цей період потрібно готувати насіннєвий матеріал. Багато хто не приділяють цьому моменту належної уваги, а потім дивуються, чому така низька врожайність. У тому випадку якщо в якості посадкового матеріалу ви будете використовувати картоплю з власного врожаю, то, насамперед його потрібно правильно відібрати. При виборі перевага віддається здоровим кущів, на яких немає ніяких ознак хвороб, а також наявності шкідників. Форма бульб повинна відповідати сорту того картоплі, який ви висаджуєте.

Як підготувати картоплю до весняної посадки

Як підготувати картоплю до висадки

Ще з ранньої весни потрібно потурбуватися підготовкою картоплі до посадки. Процедура не нова – перебираємо картопля, видаляючи пошкоджені, дрібні бульби. Не забуваємо перевірити посадковий матеріал на наявність хвороб. При сортуванні картоплі краще відбирати невеликі бульби близько 30-100 гр. На високий урожай варто розраховувати тільки при використанні садивного матеріалу високої якості. При підготовці картоплі до посадки навесні як мінімум 85 % всього посадкового матеріалу повинно бути якісним.

Якщо ми говоримо про ідеальний насіннєвому матеріалі, то нижче цього показника матеріал вважається бракованим. Занадто маленькі бульби не варто використовувати для посадки, оскільки вони можуть перешкоджати нормальному розвитку бульб середніх розмірів. Відібраний матеріал високої якості слід розділити на наступні групи по вазі:

  • 80 м і більше;
  • 50-80 м;
  • 30-50 р.

Друга група використовується для отримання посадкового матеріалу. Дві інші групи можна використовувати, але лише в якості добавки, тобто коли є недолік бульб з другої групи. Взагалі змішувати насіннєвий матеріал різних груп не рекомендується, тому що ріст рослин може бути нерівномірним. Якщо ж перед посадкою не виконати сортування картоплі, то в подальшому це призведе до труднощів.

А пов’язані вони з ускладненнями по догляду за картоплею, оскільки бульби більш великих розмірів сходить швидше, ніж дрібних. Справа не тільки в цьому, але і в способах посадки картоплі. Все це треба враховувати при підготовці бульб картоплі до посадки. Чому не варто вибирати занадто великі бульби? Тому що витрата буде занадто великим.

Підготовка картоплі до проращиванию

Відібрати матеріал до посадці це тільки півсправи. Його потрібно ще проростити. Займатися цим необхідно за 2-3 тижні до посадки. Насправді існують різні способи пророщування картоплі, але ми розглянемо тільки деякі з них. Один з варіантів – розкласти посадковий матеріал у приміщенні, яке буде провітрюватися, також, куди потраплятиме світло. Також важливо звернути увагу на температуру +10-12 °C. При попаданні світла бульби набувають зеленуватого забарвлення. Для рівномірного розподілу світла посадковий матеріал доведеться періодично перевертати. Ще одним варіантом підготовки картоплі до посадки є пророщування його в мішках з поліетилену.

У них попередньо робляться отвори, після чого насипається картоплю на 2/3 і мішки зав’язуються по краях. В мішку залишається вільний простір, що дозволяє розподілити картоплю навпіл і повісити на вішалці в приміщенні, де буде потрапляти світло. Деякі навіть просто нанизують картоплю на мотузку або міцну нитку і підвішують у світлому місці. Навіть таким способом можна проростити картоплю. Процедура вирощування картоплі зводиться не тільки до підготовки картоплі до посадки, але і безпосередньо до процесу садіння, внесення добрив, догляду, боротьби з шкідниками, а також своєчасної збирання врожаю з ділянки.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *