Як підібрати і сіяти сидерати на дачній ділянці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Як підібрати і сіяти сидерати на дачній ділянці

Підвищити врожайність на дачній ділянці можна різними способами, але найпростіший і який вимагає мінімальних фінансових зусиль це використання сидератів. Висаджувати цей вид зелених добрив можна на звільнені від культурних рослин ділянки.

Тобто зібрали урожай, з’явився невеликий ділянку можна посадити сидерати. Зазначимо, що знищують рослини деякі види шкідливих мікроорганізмів. Не потрібно чекати повного дозрівання, скошуємо і рыхлим грунт. Ці рослини швидко розкладаються і перегниває, завдяки чому грунт на дачній ділянці стає більш пухкої, багатшим на органіку і краще втримує вологу. Тепер про все по порядку і детально, а саме як сіяти сидерати.

Сидерати, що це таке?

Сьогодні рослин, які здатні підвищити якість ґрунту і поліпшити врожайність множина, називаються вони сидерати. Культури цих рослин ростуть швидко, наземна частина забезпечує поверхні землі додатковий захист від вітру, сонця, дощу. Незалежно від того, відбувається природне відмирання рослини або його скошують результат після оранки один, рослини перегнивають і стають хорошим добривом, головне, природним.

Часто виникає питання, коли сіяти сидерати? Зробити це можна в будь-який час, рослина росте швидко. Наприклад, зібрали врожай цибулі можна засіяти цією культурою вільну ділянку. Сидерати – це однорічні культури. Вони не тільки здатні підвищити якість ґрунту, але й оздоровити його. Висаджувати можна їх безпосередньо на самі грядки. Багато городників роблять це одночасно з посадкою культурних рослин. Коренева система сидератів у процесі розвитку підгодовує ґрунтових мешканців, таких, як мікроорганізми і дощові черв’яки.

Основні функції сидератів

 • Добре розвинена коренева система культур дозволяє справлятися з розпушуванням грунту, а також з її допомогою здійснюється доставка поживних речовин, необхідних для нормального розвитку культур з глибини грунту.
 • Наземна частина культур забезпечує захист родючому шару від надмірного нагрівання. Створюються максимально сприятливі умови для розвитку і росту рослин. Повністю виключається поява ерозій, тріщин, провалів.
 • Знижується рівень кислотності грунту на присадибній ділянці, де вирощують культурні рослини.
 • Підвищується якість структури ґрунту: піщаний грунт зв’язується і зміцнюється, глинистий розпушується.
 • У поверхневому шарі ґрунту збирають поживні речовини, які необхідні культурним рослинам для нормального росту і розвитку.
 • Біологічним шляхом відбувається очищення родючого шару від грибкових інфекцій і шкідливих мікроорганізмів, перешкоджання розвитку бур’янів на грядці.

Корисні поради городникам-початківцям і не тільки

 1. Не сійте сидерати однієї культури і з одного сімейства постійно, чергуйте кожний сезон.
 2. Не використовуйте ГМО-насіння, оскільки сказати точно якої якості на тлі їх використання вийде гумус складно, а ще складніше їх використання позначиться на майбутньому врожаї.
 3. В гущу сидератів допускається висадка тільки розсади. За два тижні до висадки основних культур повинна проводитися зрізка сидератів.
 4. Не потрібно чекати формування бутонів і появи перших квітконосів. Скіс повинен виконуватися своєчасно інакше стебла стануть грубими, а якщо дозріє насіння, то їх вітром рознесе по ділянці і на наступний рік з’являться бур’яни.
 5. Якщо відсутні опади, зрізану зелену масу потрібно постійно поливати, це прискорить процес гниття і утворення гумусу.

Використання сидератів – це найпростіший і дешевий, але ефективний спосіб відновлення початкових родючих властивостей землі. Використання сидератів дозволить звести до мінімуму або повністю виключити мінеральні добрива, в землі буде достатня кількість поживних речовин, необхідних для нормального росту і розвитку культурних рослин.

Які сіяти сидерати на дачній ділянці?

Які сіяти сидерати на дачній ділянці?При посіві сидератів, потрібно враховувати які рослини і овочеві культури планується вирощувати.

 • Найпоширенішим і найчастіше застосовуваним сидератом є гірчиця, однак важливо знати, що після неї на цій ділянці не рекомендується сіяти мінімум два роки капусту.
 • Конюшина, кормові боби, горох, люпин – ці рослини відносяться до бобовим. Їх використання дозволяє збагатити земельну ділянку азотом, що дозволить повністю виключити застосування селітри.
 • Ріпак, суріпиця, редька, гірчиця – рослини сімейства хрестоцвітних. Ці рослини дозволяють збагатити грунт сіркою і фосфором, крім цього вони знищують шкідливі мікроорганізми і розпушують грунт.
 • Сімейство злакових – жито, овес і сорго, ці культури підвищують рівень калію в ґрунті.

Найчастіше перелічені рослини використовуються до або після посадки культурних рослин і можуть підходити не для кожного. Сьогодні існує універсальний вид – фацелія, який ідеально підходить абсолютно для будь-яких видів культурних рослин, що висаджуються на дачних грядках. Особливо добре починають рости томати, капуста та огірки.

Сидерати коли сіяти і коли закопувати: поради та рекомендації

Для того щоб сидерати принесли максимально позитивний результат підсівати їх необхідно протягом усього сезону, але робити це слід з урахуванням того, які рослини посаджені на ділянці.

Посадити рослини можна відразу після збирання честнока і цибулі, попередньо підготувавши для цієї процедури ділянку. В кінці сезону рослини добрива висаджуються на ділянки, де росли картоплю і огірки.

Використовувати зелені добрива важливо з урахуванням періоду, якщо сидерати висаджуються восени, то рекомендується підбирати види відрізняються стійкістю до низьких температур.

Сходять після посіву, сидерати швидко, також швидко вони ростуть, що дозволяє буквально через 30-35 днів приступати до покосу і засипання (оранки). Можна перекопати ділянку вручну, якщо він невеликий, робити це потрібно на глибину 25 см (глибина багнета). Восени сійте сидерати з урахуванням півтора місяці до перших морозів, краще всього починати це робити з середини вересня. Після перекопки утворюється зелена маса, яка за зиму повністю перегниє, завдяки чому грунт стане багатою на корисні для росту рослин речовини.

Найчастіше городники рекомендують люпин кормовий та однорічний, овес, жито, білу гірчицю, озимий ріпак. Використовують їх успішно впродовж десятиліть. Останнім часом великим попитом користуватися стала редька олійна, переваги якої морозостійкість, скоростиглість. Також варто зазначити, що вирощування цієї культури обходиться дешево, а обсяг зеленої маси (добрива) перевищує в 1,5-2 рази обсяг добрива одержуваного від вирощування інших видів сидератів, про які вище йшла мова.

Якщо використовувати редьку олійну в якості зеленого добрива, то крім того, що буде збагачуватися грунт, ще вдасться скоротити ріст бур’янів на 60-70%. Також ця рослина дозволяє ефективно боротися з наявністю на грядці шкідливих мікроорганізмів, які є причиною появи захворювань кореневої системи вирощуваних культур.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *