Як почистити колодязь своїми руками, коли чистити і як проводити дезінфекцію

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Як почистити колодязь своїми руками

Якість води для поливу має значення, адже від цього залежить збирання багатого врожаю і головне, якість овочів і фруктів, споживаних в їжу, їх користь і безпеку для здоров’я. Тому колодязь, що знаходиться на дачній ділянці вимагає уваги – регулярного проведення очистки і дезінфекції.

Коли потрібно чистити колодязь?

Є ряд ознак, які говорять про необхідність чищення або ремонту колодязя.

В першу чергу, якщо вода в колодязі стала каламутною, не залишайте цей факт без уваги. Потрібно встановити і усунути причину. Вона може складатися в розгерметизації швів або несправності донного фільтра, підйомі плавунів вище дна колодязя, проникнення поверхневих вод і глинистих відкладень в колодязну воду. Можливо, на стінах колодязя з’явилася слиз, відбулося замулювання дна.

Іноді вода забруднюється в результаті попадання дрібних тварин. У цьому випадку обов’язково потрібно дезінфекція, щоб уникнути можливого зараження колодязя продуктами розкладання. Також потрібно звернути увагу і на причину зниження рівня води в колодязі – вона може бути в посушливій погоді, а може бути наслідком зміщення грунту.

Як проводити дезінфекцію і чищення колодязя

Найпростішим і найпоширенішим способом дезінфекції є хлорування води. Щоб приготувати розчин для дезінфекції необхідно приготувати розчин хлорного вапна з водою, виходячи з співвідношення 10-20 грам хлорного вапна на кубометр водного стовпа колодязя.

Приготувавши розчин, потрібну його кількість заливають в колодязь. Дайте криниці відстоятися приблизно добу, і тільки потім відкачайте воду. Тепер, коли порожній колодязь, потрібно ретельно очистити його стінки і якщо необхідно провести ремонт швів і заміну донного фільтра. В донний фільтр має сенс додати матеріали, що володіють бактерицидними властивостями, такі як активоване вугілля, шунгіт або цеоліт. Це підвищить якість води, допоможе задовольнити її необхідними для рослин елементами, і зменшить ймовірність того, що колодязь «зацвіте».

У пливунах необхідно додатково провести спеціальне зміцнення колони за допомогою металевих пластин, встановивши їх на стики за допомогою анкерних болтів. Також, якщо це необхідно, видаліть з дна колодязя наносний пісок.

Після проведення всіх заходів воду в колодязь знову закачують за допомогою насоса. Колодязь в повному порядку і знову готовий до використання!

Чистити колодязь своїми руками – це легко

Таким чином, чищення колодязя цілком можна провести самостійно. Однак іноді буває зручніше перекласти ці турботи на плечі професіоналів і скористатися послугами спеціалізованих компаній. Особливо, якщо колодязь глибокий і має великий обсяг – у цьому випадку відкачування і накачування води самостійно провести проблематично. Крім того, фахівці допоможуть розрахувати найбільш оптимальну дозу розчину для дезінфекції.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *