Як пофарбувати стіни правильно

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Вирішуючи деякі питання ремонту заміського будинку, багато жителів заміських селищ постають перед дилемою, чим обробити стіни кімнат. Питання насправді серйозний, адже тут зачіпається тема дизайну інтерєру приміщень плюс економічний фактор. Що вигідно? Що буде краще виглядати? Чи займе це багато часу? Тобто питань досить.

І якщо порівнювати всі оздоблювальні матеріали між собою, то оптимальним варіантом буде фарбування стін. Це на сьогоднішній день найдешевший варіант, до того ж він простий у виконанні, так і якість сучасних фарб підвищилося. Наприклад, вони не мають різкого запаху, швидко сохнуть і легко наносяться на стінові поверхні. Тому часто дачники задаються одним питанням, а як пофарбувати стіни і зробити це максимально правильно.

цікаве панно

цікаве панно

Отже, завдання поставлене, тобто, як пофарбувати стіни, і її необхідно вирішувати. Насамперед потрібно підготувати стінну поверхню під фарбування. Процес цей не складний, і виконати його можна своїми руками. Для цього знадобляться шпаклівка і грунтовка, тобто проводитися вирівнювання стін. Першим шаром наноситься шпаклівка, цей шар повинен бути товстим 3-5 міліметрів, саме він закриє всі великі дефекти стіни. Після висихання на нього наноситься другий шар більш тонкий, в межах 2 міліметрів.

Після його висихання необхідно пройтися по обробленої поверхні дрібним наждачним папером. Тим самим проводиться повне вирівнювання поверхні, до того ж вона стає гладкою. Залишається тільки нанести ґрунтовку. Для цього найкраще використовувати ґрунтовку глибокого проникнення. Після повного висихання стіни, вона готова під фарбування.

Як пофарбувати стіни правильно своїми руками

Перед тим, як почати фарбувати стіни, необхідно серйозно підійти до вибору самої фарби. Так як даний матеріал в цьому процесі є найважливішим і вирішальним, тобто фарба є фінішною обробкою, то варто вибрати її за вищою ціною. Тут скупитися, ніякого сенсу немає.

Наприклад, для внутрішньої обробки кімнат найкраще підійде інтерєрна матова фарба. До речі, нормальна витрата фарби на один квадратний метр у кожної компанії-виробника свій, але в середньому це один кілограм на вісім квадратних метрів. Прийміть цей показник до уваги, він обовязково знадобитися, коли доведеться розраховувати кількість необхідної фарби. Зроблено правильно розрахунок допоможе трохи заощадити.

Тепер трохи про інструменти. Зазвичай після того, як задається питання, як пофарбувати стіни своїми руками і до того ж правильно, необхідно правильно вибрати інструменти. Ось невеликий список:

  • Малярський валик;
  • Малярський лоток;
  • Пензлик;
  • Шпатель.

Хоча цей список не повний. Наприклад, в нього можна внести драбину, але її можна замінити столом і табуретом.

Тепер про саме фарбування. Тут дуже важливо правильно підійти до самого процесу і використовувати вже давно напрацьовані технології нанесення фарби на поверхні. По-перше, фарбувати треба починати зверху, поступово спускаючись вниз, зафарбовуючи всю поверхню. Це робиться з однією лише метою, щоб краплі падаючої зверху фарби могли бути зафарбовані.

Фарба наноситися рівномірно по всій поверхні. У важкодоступних місцях, а це площі за батареями, кути кімнати, найкраще зафарбовувати пензликом. Зазвичай фарба наноситься в два-три шари. Тут необхідно дочекатися, щоб кожен шар підсох. Для фарбування стінових поверхонь найкраще використовувати малярний валик, який занурюють в лоток з фарбою, трохи віджимають, проводячи їм по спеціальній рифленої поверхні, і тільки після цього наноситься фарба на стіну.

Якщо для фарбування стін використовується тільки кисть, то технологія нанесення фарби на поверхні трохи відрізняється. По-перше, кисть занурюють в лоток тільки на половину, віджимають її трохи і після цього наносять фарбу на стінну поверхню.

Наносити фарбу необхідно зигзагоподібно, залишаючи невеликі смуги необробленої поверхні. Потім напівсухий пензлем треба розмазати фарбу по усіх напрямках. А ось тепер наноситься, так би мовити, фінішний шар, але наносити його треба тільки вертикально. Така технологія нанесення фарби на стінну поверхню дає можливість рівномірного розподілу фарби по всій стіні.

Пофарбована поверхня стіни висихає по-різному. Тут все залежить від типу самої фарби. Але фахівці рекомендують залишити готову стіну на 12 годин, не менше.

Як пофарбувати стіни водоемульсійною фарбою

фрагмент стіни

фрагмент стіни

Якщо стіни будинку фарбуються водоемульсійною фарбою, то в даному процесі є один нюанс, який необхідно строго дотримуватися. Але перед цим необхідно відзначити, що даний вид фарби розводиться водою. Її заважають за допомогою будівельного міксера до утворення піни. Як тільки піна зявилася, значить, фарба готова до нанесення. Після чого необхідно залишити її на кілька хвилин, щоб піна спала.

А ось тепер той самий нюанс. Зазвичай водоемульсійну фарбу наносять в два-три шари. Якщо в два шари, то перший шар повинен наноситися по горизонталі, а другий по вертикалі. До того ж необхідно звернути увагу на те, що шари не повинні висохнути, тобто процес повинен бути безперервним. У разі, якщо наноситься три шари, то перший і третій шари повинні бути вертикальними, а другий горизонтальним.

Як пофарбувати стіни дерев’яного будинку

З дерев’яними стінами все набагато простіше, їх не треба вирівнювати. Але для того, щоб на них не утворювалися колонії мікроорганізмів, рекомендується обробити поверхні деревяних стін антисептичними розчинами. Але тут необхідно звернути увагу на те, якою фарбою забарвлюватиметься поверхню. Якщо це масляна або алкідна фарба, то її просто наносять на поверхню. У тому випадку, якщо запланована обробка водоемульсійною фарбою, то попередньо стіну доведеться прогрунтувати.

Наносити фарбу треба тільки в напрямку розміщення волокон деревини. Це дуже важливо. Перед фарбуванням деревяної поверхні необхідно звернути увагу на дефекти і наявність металевих предметів в тілі дерева, які стирчать з нього. Їх краще або видалити, або покрити захисним шаром, щоб під впливом втиснути фарби не відбулася реакція корозії металу, від якої зявляться іржаві плями.

Часто для обробки деревяних стін використовується безбарвний лак, який залишає неперевершений малюнок структури деревини. Сьогодні це один з найпопулярніших видів обробки деревяних стінових поверхонь, який часто використовується в заміському будівництві.

Ось таким чином можна правильно фарбувати стіни заміських будинків, створюючи дизайн внутрішнього інтерєру, а так само фасадів будівель. Як бачите, нічого складного немає, як і було сказано вище, адже наносити фарбу на стіни, це не клеїти шпалери.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *