Як посіяти люцерну вручну на городі?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Як посіяти люцерну вручну на город

Перед посівом люцерни необхідно підготувати насіння. Багато насіння люцерни, як і інших багаторічних бобових трав володіють твердою, щільною оболонкою і довго не проростають. Насіння перед посівом на короткий термін користування піддають скарифікації, тобто перетирають з піском або пропускають через скарифікаційну машину. Якщо у домашніх умовах цього зробити не має можливості, то краще купити готове насіння люцерни.

При тривалому використанні трав бажано мати 25-30 % твердого насіння для відновлення травостою. Тому в кормових сівозмінах, при тривалому користуванні трав’яного поля, скарифікувати насіння не слід.

Позитивну дію надає намочування насіння у воді до набухання з наступним провітрюванням, щоб не злипалося при посіві. Намочування можна робити при посіві рано навесні, у досить вологий ґрунт, так як при сівбі в суху землю набряклі насінини можуть загинути.

Норми посіву та глибина загортання насіння повинні бути диференційовані в залежності від ґрунтово-кліматичних умов. Але в середньому норми посіву люцерни на гектар: 12-15 кг, або 1,5 кілограми на сотку.

люцерна

Насіннєва продуктивність буває вище при більш розрідженому травостої. Тому насіння люцерни часто сіють широко-рядним способом і без покриву. Але безпокривний посів можливий лише на ділянках, порівняно чистих від бур’янів, і на таких полях люцерну на насіння можна сіяти одночасно з ранніми зерновими культурами.

Гарні результати виходять при посіві люцерни на насіння в суміші з просом. Таку суміш зазвичай сіють у нормальний для проса строк сівби, використовуючи період до посіву проса для очищення ґрунту від бур’янів шляхом культивації. Спосіб посіву – стрічковий дворядковий. При сумісному посіві витрати праці по догляду цілком переносяться на посіви проса.

Якщо в період бутонізації і цвітіння настає посушлива погода, врожаї насіння люцерни різко знижуються. На широко-рядних безпокривних посівах таке положення виключено. Боротьбу з бур’янами на насіннєвих посівах необхідно проводити з великою ретельністю. Потрібно взяти за правило, повне очищення насінників конюшини і люцерни від смітних трав, при відсутності яких збільшується відвідуваність трав бджолами і значно підвищується врожай та якість насіння. Крім того, чисті від бур’янів насінники легше прибирати і молотити, виробляти подальше очищення і сортування насіння. Особливо ретельно потрібно виполювати дрібні бур’яни, насіння яких дуже важко відсортувати від насіння конюшини і люцерни.

Перше міжрядкове розпушування широко-рядних посівів люцерни виробляють можливо раніше, як тільки земля перестане липнути при обробці. Одночасно з обробкою міжрядь проводять ручну полку бур’янів у рядках. Знаряддями для між-рядної обробки можуть служити культиватори і борони. В ручну можна обробити звичайною сапою. Треба уважно стежити, щоб робочі частини знарядь не доходили до рядків приблизно на 5 сантиметрів і при обробці не пошкоджували рослини, тобто не завалювали їх землею. В роки використання трав протягом літа, до змикання кущів, ретельно проводять два-три розпушування міжрядь і ручну прополку бур’янів у рядках.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *