Як позбутися від білокрилки в теплиці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Багато хто стикається з необхідністю боротьби з білокрилкою в теплиці. Вся справа в тому, що цей шкідник дуже плідний і практично весь вільний тепличне простір може бути їм всипаний. У даній статті постараємося розглянути основні методи боротьби з білокрилкою.

Трохи про шкідника

Білокрилка являє собою досить дрібну комаху з борошнисто-білими крилами. Її личинки розташовуються на зворотній стороні листя. Їх довжина 0,8 мм, колір блідо-жовтий, а очі плоско-червоні. Дорослі комахи літають зверху рослин. Незалежно від віку білокрилка живиться соком рослин. Після того, як продукти життєдіяльності потрапляють на рослини, вони заселяються сажистими грибками. Це комаха може пошкоджувати практично будь-які рослини. В першу чергу це помідори, селера, огірки, салат, різні квіти.

Білокрилка

Способи боротьби з білокрилкою

Отже, які ж методи і способи боротьби з білокрилкою в теплиці? Протягом усього року в тепличних умовах білокрилка розмножується і дає велику кількість поколінь – до 12. Це ще раз підтверджує плідність цієї комахи. Велика їх частина з’являється в другій половині літа, а також восени. Відкладання яєць самкою здійснюється на нижню сторону листя ближче до верха.

Якщо ж говорити про боротьбу з комахою у відкритому грунті, то вона має деякі відмінності. Білокрилку можна зустріти на багатьох культурах, бур’янах, суниці. Це говорить про те, що у випадку з тепличними культурами потрібно позбавлятися від бур’янів на ділянці. Одним із способів проти білокрилки є закривання марлею всіх кватирок і дверей в теплиці, щоб комаха не потрапляла всередину. Не варто вирощувати овочеві культури з квітковими рослинами, на яких білокрилка може зимувати.

Знищення білокрилки

Боротьба і знищення білокрилки зводиться до прорахування тактики і підготовки спеціальних засобів. Комаху необхідно відловлювати наступним способом: беруться шматки фанери і фарбуються в жовтий колір. Після чого їх обмазують солідолом, вазеліном, можна навіть медом з каніфоллю. Такі пастки потрібно розташовувати зверху рослин. Оскільки рослини поступово стають вище, то і пастки необхідно буде піднімати. Рослини періодично слід струшувати, комаха буде злітати, і прагнути на жовтий колір і відповідно буде прилипати. Такий спосіб кілька трудомісткий.

Знищення білокрилки

Можна розглянути ще один спосіб боротьби з білокрилкою. Він передбачає використання паразитичної комахи енкарзія. Вона дуже добре знищує білокрилку і на рослини не робить ніякого впливу. Дану комаху можна замовити в овочівницьких господарствах в біолабораторіях. Ні на здоров’я, ні на врожай енкарзія не робить ніякого згубного впливу. Після зникнення білокрилки ці комахи просто пропадають. Якщо ж білокрилка з’явиться знову, то комаху доведеться заселяти повторно. Можливо вас також зацікавлять методи боротьби з колорадським жуком, адже з цим шкідником мимоволі доводиться стикатися кожному городникові. У матеріалі даної статті були наведені основні моменти стосовно боротьби з білокрилкою в теплиці.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *