Як правильно вирощувати томати у відкритому грунті

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

У даній статті ми продовжимо розмову про вирощування томатів у відкритому грунті. Насправді про томатах вести мову можна дуже довго, тема досить обширна. Тут можна розглянути не тільки процес вирощування, але і застосовання підживлення, хвороби томатів, боротьбу з шкідниками і т. д. Раніше мова йшла про вирощування розсади томатів. Тепер настав час посадки її у відкритий грунт.

Коли висаджувати розсаду помідор

Один з перших питань по висадці розсади томатів у відкритий грунт – це час посадки. Однозначно сказати не можна. Час посадки залежить від сорту, кліматичних умов вашого регіону. Тим не менш, спробуємо розглянути строки посадки томатів в залежності від регіону і сорту.

Так розсада ранніх сортів помідорів для Півдня України повинна висаджуватися з 15 квітня по 1 травня. Стосовно центральних регіонів — строки висаджування розсади у відкритий грунт припадають на 1-15 травня. Середньостиглі сорти помідорів на Півдні України висаджують з 1 по 15 травня, в центральних регіонах – з 1 по 10 червня. Після висадки розсада прикривається плівкою, адже всім відомо, що квітень і травень – це місяці, коли погода ще нестабільна і похолодання не рідкість. Прибирати плівку потрібно вже після 10 червня. У цей час уже мине загроза пошкодження рослин.

Коли висаджувати розсаду помідор

Висадка томатів у відкритий грунт

Під посадку томатів у відкритий грунт потрібно вибирати добре освітлені ділянки, які будуть захищені від вітру. Крім цього в низинах висаджувати помідори не можна, оскільки вони не люблять високу вологість. Хорошим варіантом для вирощування томатів будуть суглинкові грунти, в які вносяться мінеральні добрива та органіка. Грунти для томатів повинні бути легкі із слабокислою або нейтральною реакцією. Перед висадкою томатів у відкритий грунт розсада повинна мати добре розвинену кореневу систему, 7-8 справжніх листків і досягати висоти 30 см.

Схема посадки томатів повинна бути наступною: між рядами – 1 м, між рослинами 0,5 м. Також потрібно подбати про стовпчики, на які буде натягатися дріт і згодом подв`язуватися помідори. Стовпчики розташовуються один від одного на 2 м. Розсада висаджується у підготовлену канаву. Її глибина дорівнює багнета лопати. На дно насипають перегній. Розсаду з грудкою землі ставлять у канаву і присипають землею. Перед цим не зайвим буде просочити стаканчики з розсадою розчином курячого посліду або коров’яку. Після того як всі рослини висаджені канава засипається землею, добре поливається. Також слід виконати мульчування, будь то тирсою або перегноєм. Приживається розсада на новому місці близько 10 днів.

Догляд за томатами

Догляд за томатами

Вирощування томатів у відкритому грунті природно передбачає і відповідний догляд. Полягає він у пасинкуванні, боротьбі з шкідниками, розпушуванні грунту, захисту від негоди, зокрема від похолодань, а також своєчасних поливах. Якщо очікуються тривалі похолодання томати краще всього підгорнути землею. Після того, як мине загроза заморозків, рослини, звільняють від землі. Вище говорилося про мульчування неспроста. Завдяки мульчі можна уникнути утворення грунтової кірки, оскільки через неї відбувається втрата вологи рослинами. Лише при створенні сприятливих умов для розвитку і зростання помідорів можна буде очікувати хороший урожай.

Тепер що стосується поливів. Поливати томати треба під корінь в міжряддях і намагатися, щоб вода не потрапляла на самі рослини. Поливи повинні повторюватися раз в тиждень. Грунт потрібно зволожувати вглиб на 35 см. Поливи після того, як з’являться зав’язі, а також коли почнуть наливатися плоди повинні бути регулярними, більш частими і у великих обсягах. Брак вологи може призводити до того, що плоди будуть розтріскуватися.

Кілька слів хотілося сказати по запиленню. Помідори в принципі мають достатню кількість пилку для самозапилення, але багато чого залежить від погодних умов. Так при температурі нижче +13 °С знижується якість пилку, вище +35°С квітки просто опадають. Щоб привабити бджіл до запиленню томатів необхідно висаджувати такі рослини між ними, як гірчиця, базилік і т. п., тобто медоноси. Навіть якщо умови для запилення сприятливі не зайвим буде перестрахуватися і трохи їм допомогти – легенько струсити стебло.

Підживлення томатів

Підживлення томатів

Помідори потрібно підгодовувати один раз в 10-15 днів. Для цього використовується рідкий гній або курячий послід. У першому випадку співвідношення має бути 1:10 – гній-вода, у другому – 200 г посліду на 10 л води. Настоюється це все, так само як і при підгодівлі розсади. При поливі на одну рослину має припадати 2-3 літри рідини. Надто вдаватися в подробиці з підкормкам не будемо, оскільки цьому присвячена окрема стаття щодо підживлення томатів, де ви можете дізнатися, які добрива використовуються в процесі вирощування томатів.

Про дозріванні та збиранні врожаю

Дозрівання томатів також як і терміни посадки залежать від сорту та місцевості, в якій вони вирощуються. Дозрівання ранніх сортів у середній смузі починається в десятих числах липня. Середньостиглі сорти починають дозрівати на початку серпня. Пізньостиглі сорти у відкритому грунті не встигають визріти. У серпні плоди знімають ще зеленими.

Щоб уникнути поразки помідорів фітофторозом збір плодів повинен бути своєчасним. У випадку несприятливого прогнозу погоди, який зводиться до перепадів температури і високої вологості, всі плоди які налилися з ділянки краще зібрати. Як можна судити з усього описаного вище, у вирощуванні помідорів немає ніяких складнощів. Саме головне — не лінуватися, якщо ви, звичайно, хочете отримати нормальний урожай. Ось на цьому статтю про вирощування томатів у відритому грунті можна завершити.

Про дозріванні та збиранні врожаю

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *