Як вибрати лінолеум для дому

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Чомусь все частіше в заміському будівництві зникає зі складу застосування такої підлоговий матеріал, як лінолеум. Чи то тут справа в тому, що свого часу ринок будівельних матеріалів заполонив лінолеум з Китаю дуже низької якості. Чи то його поступово витісняють інші підлогові матеріали.

Але факт залишається фактом. Хоча необхідно відзначити, що цей підлоговий матеріал прекрасно справляється з покладеними на нього обов’язками, до того ж велике розмаїття в кольорі і малюнках роблять приміщення, де він укладений, досить респектабельним.

Різноманітність покриттів для підлоги

Різноманітність покриттів для підлоги

Якщо згадати китайський лінолеум, то варто відзначити його низьку якість, зате ціна такого матеріалу буває аж надто сміховинною. Так значить, такий підлоговий матеріал має всі підстави бути присутнім на сучасному ринку. Низька ціна – низька якість. І на нього знайдуться покупці.

Але в даний час все частіше звучать вислови, що краще один раз заплатити за якісний товар, щоб потім не міняти його кілька років. Хороша аксіома, але і вона не для всіх. Не всі можуть дозволити заплатити відразу велику суму навіть за товар високої якості.

Але ми відійшли від теми. Хотілося б відразу сказати, лінолеум і сьогодні досить затребуваний матеріал, правда, багато обивателі не знають, що існує велика різноманітність цього виду матеріалу. За способом виробництва, а точніше сказати, по компонентах, з якого він виготовляється, лінолеум ділиться на натуральний і штучний. За цими критеріями і можна вибрати його.

Наприклад, натуральний лінолеум виготовляють з

  • Деревної муки;
  • Муки кори дуба;
  • Соснової смоли;
  • Лляної олії.

А ось в основі штучного побратима лежить одна хімія в особі полівінілхлориду. Тепер можете уявити, а швидше за все, здогадатися, який з двох варіантів дорожче. Але здоровя дорожче за все, тому варто придивитися до першого варіанту, тому що він екологічно чистий матеріал, це діелектрик, тому що одним з компонентів є лляне масло, яке не пропускає електричний струм. До того ж відзначимо, що він стійкий до відкритого полумя і плюс добре піддається чищенню.

Це прекрасні показники, які відповідають нормам і вимогам сучасності. Необхідно так само сказати, що натуральний лінолеум з часом не змінює розміри, тобто він не всідається. Правда, звертатися з таким матеріалом треба акуратно, особливо, в процесі його монтажу і транспортування.

А ось штучний аналог має своєрідний запах, який його відрізняє від натурального. До того ж з часом він схильний до процесу усадки, що говорить про його невисоких експлуатаційних характеристиках. Але ось його ціна обрадує багатьох покупців, які намагаються придбати недорогий підлоговий матеріал.

Є ще один термін – це комерційний лінолеум. Його зазвичай укладають в приміщеннях, де людина проводить трохи часу. Наприклад, в службових приміщеннях. Вся справа в тому, що до складу такого лінолеуму входять шкідливі для здоровя людини речовини, які виділяються з маси матеріалу під впливом зовнішніх факторів. Відразу необхідно попередити, що для будинку такий матеріал не піде, тому його необхідно видалити з вибору.

Існує ще кілька видів, які відрізняються основою, тобто основним матеріалом, з якого він виготовляється. Наприклад, гумовий лінолеум, що складається з двох шарів. До речі, він відноситься до категорії комерційних, хоча використовувати його можна в ванних кімнатах. Він прекрасно замінює керамічну плитку.

Інший вид – це гліфталевий лінолеум, основу якого складає тканину. Якщо його порівнювати з лінолеумом з полівінілхлориду, то він може дати фору за деякими показниками. Або коллоксиліновий лінолеум на основі скловолокна, який виготовляється двох видів: одношаровий і багатошаровий. Перший вид дуже тонкий, має високий показник горючості, тому його з побоюванням використовують, але тільки в службових приміщеннях.

Як бачите, різноманітність велике, тому зробити правильний вибір можна тільки в тому випадку, якщо повністю розбиратися в таких тонкощах, як фізико-технічні та експлуатаційні характеристики. Але простим обивателем цього знати не обовязково, необхідно вимагати сертифікат якості, який додається до кожної партії товару, і звернути увагу на такі показники, як

  • Густина;
  • Звукоізоляція;
  • Теплоізоляція;
  • Займистість.

Ось чотири кити, на яких тримається якість лінолеуму. Якщо вибрати лінолеум для дому, то необхідно звертати увагу саме на ці цифри.

Вибираємо лінолеум на око, обмацуючи його руками

Але як правильно вибрати лінолеум для дому, якщо сертифікат якості відсутній, не вдаватимемося в подробиці, з яких причин його вам не пропонують. Дамо кілька порад. По-перше, зверніть особливу увагу на товщину захисного шару, яким лінолеум покритий. Даний шар виготовляється з полівінілхлориду, і чим він більший, тим якість лінолеуму вище. Запамятайте, що товщина захисного шару становить пів міліметра, не менше. Тільки такий лінолеум може витримати великі навантаження, особливо в місцях підвищеної прохідності, наприклад, в коридорі. Тому саме лінолеум з таким захисним шаром укладається в передпокоях і коридорах.

По-друге, спробуєте лінолеум на вагу, тобто потримайте його в руках. Чим більше вага, тим якісніше матеріал. А ось легкий лінолеум можна укласти і через деякий час знову бігти в магазин за новою покупкою. По-третє, це дуже важлива ознака того, що лінолеум не пройшов ваш тест на якість – це різкий запах. Навіть не варто принюхуватися, цей запах витає по всьому магазину.

По-четверте, ретельний огляд рулону лінолеуму дасть багато їжі для вашого гострого розуму. Придивіться, лінолеум не повинен бути потертим, ніякого блиску на його поверхні, колір і малюнок повинні бути чіткими. Обовязкова умова – це натуральність кольору. По-пяте, зверніть свою увагу на товщину і кількість шарів, яких в якісному лінолеумі має бути не менше пяти.

Ось таким чином можна вибрати якісний лінолеум для свого заміського будинку, це якщо враховувати те, що вам не предявлено сертифікат якості. До речі, лінолеум не залежно від його якості експлуатується досить довго, ця цифра варіюється в межах 7-30 років. Остання цифра вражає, ось що означає якість.

Поєднання двох кольорів лінолеуму

Поєднання двох кольорів лінолеуму

Правда, на ці показники впливають експлуатаційний режим. Що це означає? А справа вся в тому, що укладати лінолеум в будинку необхідно по його точному призначенню. Наприклад, в місцях підвищеної прохідності не варто укладати цей підлоговий матеріал з товщиною менше трьох міліметрів. Його захисний шар повинен відповідати 0,25 міліметрів.

А ось для місць, де прохідність середня можна укласти матеріал з 1,5 міліметрової товщиною. Тут захисний шар може бути дорівнює 0,22 міліметра. У спальню можна укласти лінолеум і того тонше, адже ця кімната вважається з низьким коефіцієнтом прохідності. А дитяча кімната прирівнюється до коридору чи передпокою, тут хочеш, не хочеш, а доведеться укласти хороший лінолеум високої якості.

Як бачите, вибрати лінолеум на око зовсім не складно, трохи знань і навичок і ви вже великий експерт в області вибору цього підлогового матеріалу. До того ж необхідно обовязково звертати увагу на логотип виробника, який повинен стояти на кожному рулоні. Це теж своєрідне доказ того, що цей матеріал виготовлений в заводських умовах, і пройшов всі стадії перевірки. Цьому знаку можна довіряти, але повинен він бути чітким, не розмитим.

Якщо малюнок на лінолеумі повторюється, то крок його повторення зазвичай становить один-півтора метра. Це так само ознака того, що матеріал був виготовлений на заводі.

Підсумки

Ось такі існують категорії, за якими вибирають якісний лінолеум. Будинок – це наше гніздо, це наша фортеця, тому відноситься до нього необхідно відповідно. А лінолеум тільки підкреслить наше ставлення до нього, тому варто з двох категорій ціна або якість визначити пріоритетний. Багато хто вибирає якість.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *