Як використовувати курячий послід

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Як використовувати курячий послід

Як органіку курячий послід використовується протягом багатьох десятиліть садівниками і городниками. Він є різнобічним і досить практичним видом підгодівлі для безлічі культур (полуниця, помідори, горох, тощо), його можна застосовувати в різних видах: сухому, рідкому і компостовану.

Курячий послід як добриво

Курячий послід є дорогим і ультра концентрованим типом органіки. Він характеризується миттєвою дією і швидким функціонуванням, оскільки вхідні в його склад поживні речовини здатні легко розчинятися у воді і в результаті характеризуються доступністю для поглинання і гарною засвоюваністю усіма рослинними культурами.

Курячий послід як добриво

Також послід може бути використаний в якості підгодівлі на всіх типах грунту і для різних рослин. Найбільшу ефективність досягається при його використанні в овочівництві при відкритих та закритих грунтах, садівництві і при вирощуванні квітів. З великим і позитивним успіхом послід може застосовуватися для підгодівлі старих садових дерев, уповільнивших свій ріст і врожай рослин і для забезпечення швидкого підйому обсягу зібраного врожаю з ягідних культур.

Також, курячий послід можна використовувати в якості додаткових елементів мульчі, або ж компосту.

Курячий послід як добриво

Це добриво за своїм хімічним та біологічним складом, а також вмісту фосфору і азоту в кілька разів перевищує цінність гною худоби, а його поживні властивості, сприятливо впливають на рослини і мікрофлору ґрунту. Свіже добриво містить до 60 відсотків води, 2 відсотка азоту, 1,5 відсотка фосфорної кислоти, 2,5 відсотка вапна, 0,5 відсотка сірки, 1 відсоток окису калію та інших речовин. Він містить такі біологічні елементи, як мідь і цинк, марганець, бор, кобальт, а також цинк і біоактивні ауксини.

Застосування курячого посліду в домашніх умовах

Основною відмінною характеристикою курячого посліду є вміст у його складі великих доз азоту, що вимагає дотримання високої обережності і прийняття певних підготовчих процедур при його використанні. Найбільш поширеним і найкращим способом є його застосування не у сухому вигляді, а в якості розчину посліду і води. Внесення в грунт свіжого посліду може призвести до опіків і пошкодження кореневої системи, висушування і загибелі рослинних культур. Тому використовувати послід як органіку потрібно в трохи розкладеному і розбавленому вигляді.

Застосування курячого посліду в домашніх умовах

Для цього послід засипають у бочку або будь-яку іншу підходящу ємність на одну третину від повного об’єму і вичікують не більше чотирьох днів, здійснюючи регулярне помішування вмісту. Для досягнення максимального ефекту ємність бажано накрити поліетиленом. Отриману суміш для підживлення рослин розбавляють водою на три чверті, а в грунт розчин вноситься з розрахунку один літр на один метр площі. Після здійснення підживлення, грунт додатково поливається великим об’ємом води.

Застосування курячого посліду в домашніх умовах

Також, курячий компост можна використовувати в якості джерела енергії (біогазу). Але, для цього, спочатку, необхідно зробити установку видобутку біогазу. Раціональною та ефективною нормою внесення цієї органіки в сухому вигляді під овочеві рослини є близько п’ятдесяти грам на один квадратний метр площі.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *