Як використовувати таблетки з пресованого торфу максимально ефективно

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Як використовувати таблетки з пресованого торфу максимально ефективно

Про існування торф’яних таблеток чули і садівники-професіонали, і ті, хто почав займатися вирощуванням культурних рослин недавно. Але, як саме користуватися торф’яними таблетками і отримати хороший результат знають далеко не всі. А адже завдяки їх застосуванню, можна отримати здорові та міцні рослини.

Що являє собою торф’яна таблетка

Що являє собою торф'яна таблетка

Торф’яні таблетки – це подрібнений і спресований у вигляді шайби торф. Зверху вони обтягнуті дрібнозернистою сіткою з натурального нетканого матеріалу, що зберігає форму виробу і полегшує процес роботи з ним. Діаметр таблетки може варіювати від 24 до 90 мм, а висота від 8 до 30 мм.

Торф’яні таблетки використовують для вирощування розсади, як користуватися: посадка насіння і саджанців проводиться в невелике поглиблення, яке знаходиться нагорі вироби. Торф’яні таблетки містять багато мікроелементів, поживних речовин, а також антибактеріальні компоненти, які в комплексі створюють сприятливе поживне середовище для проростання насіння та подальшого вирощування рослин.

У яких випадках варто застосовувати торф’яні таблетки

У яких випадках варто застосовувати торф'яні таблетки

Ці вироби прекрасно підходять як для пророщування насіння, так і для посадки саджанців.

Особливо зручно їх застосування при посадці рослин, корені яких знаходяться поблизу поверхні грунту і легко пошкоджуються при поливі. Торф просочується водою з піддону, при цьому волога проходить через всю масу цього субстрату до самого верху, тому можливість пошкодження кореневої системи, як і всієї рослини, виключена.

Також зручно застосовувати таблетки з торфу при вирощуванні культур, важко переносять пересадку. В цьому випадку переміщення рослини в ґрунт відбувається максимально безболісно.

Гарною підмогою це виріб стане і при пророщуванні дорогих насіння, які потребують особливих умов догляду. По-перше, торф, збагачений корисними речовинами, забезпечить їм повноцінне харчування. По-друге, нерівномірний проростання насіння призводить до необхідності їх переміщення для забезпечення умов, відповідних ступеня їх розвитку, що при використанні торф’яних таблеток зробити дуже просто.

Як користуватися таблетками торфу для одержання найвищого ефекту

Як користуватися таблетками торфу

Нижче викладена методика застосування торф’яних таблеток, дотримуючись якої ви зможете отримати міцні і здорові рослини.

Спочатку таблетки кладуть в піддон і заливають водою, виходячи з розрахунку 150 мл на таблетку. Щоб набухання торфу відбувалося швидше, використовують теплу воду.

Коли таблетка приймає циліндричну форму (приблизно через 20 хвилин), вона готова до застосування. У заглиблення зверху, яке попередньо злегка збільшують, закладають насіння і прикривають його тонким шаром торфу. Коли всі посаджені насіння, піддон накривають поліетиленом чи прозорим склом і поміщають у тепле освітлене приміщення.

Отриманий міні-парник слід періодично провітрювати, а торф постійно зволожувати. До появи сходів зволоження проводять шляхом розпилення, не допускає розмиття верхнього шару торфу. Після появи сходів воду вливають по краю контейнера, в якому знаходяться таблетки. Через 10-15 днів, з того моменту, як з’явилися справжні листочки, можна додавати у воду для поливу мінеральні добрива.

Як користуватися таблетками торфу

Більшість садівників сходяться на думці, що сітка, навколишнє торф’яну таблетку найчастіше не робить ніякого впливу на формування кореневої системи рослин. Але в деяких випадках сітку все ж доводиться надривати. Наприклад, коренева система саджанців петунії не здатна пройти через таку перешкоду, в результаті чого відбувається уповільнення росту рослини.

За один-два дні до пересадки рослини в грунт, таблетки обробляють розчином марганцівки, що забезпечує захист рослини від зараження хвороботворними організмами і грибками.

Не варто переживати, якщо при пересадці ви помітили на торф’яному циліндрі білий наліт, так як це лише свідчення того, що полив проводився проточною не відстояною водою, в якій було багато солей. Якщо ж на торфі утворився мох, значить, у грунті багато вологи. В такому випадку рослина з торф’яним грудкою слід залишити на відкритому повітрі і не поливати його деякий час.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *